POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

Mugur Ioan scrie:Tinand cont ca Andrei Vladeanu&Vladut Mateianu au stabilit recordul mondial in 2005 la Matzonka cu 1016,00 in 100ore, si comparand baltile, cred ca stabilirea unui record e o probabilitate f. mica. Tinand cont ca suntem pescari si visatori sa speram.............................. Poate daca se desvolta si latura competitionala la Moara Vlasiei2 in viitor iasi da sanse mai multe pt. acest record.
ACUM AM VAZUT CA IN 100 DE ORE O TONA.....SI TINAND CONT CA NOI [GEORGE-IULIAN] IN 8 ORE AM PRINS 100 DE KG ...SE POATE FACE SI RECORD MONDIAL...NU? si noi nu suntem asa experimentati ca ANDREI&VLADUT. o sa fie un concurs de viteza ...! dar la 2 scule si 72 ore...nu sunt sanse de doborat recordul detinut de Maestrii..!....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Concursul la individual se va desfasura in iulie sau august, pana atunci ramane sa punem la punct toate detaliile ! Acolo se vor vedea adevaratii pescari. Chiar voi lansa o provocare cu ocazia asta !
Dar pana atunci, vedeti ca am afisat concursul de primavara , CUPA MOARA VLASIEI -editia 1-a !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

Vladut Mateianu scrie:Concursul la individual se va desfasura in iulie sau august, pana atunci ramane sa punem la punct toate detaliile ! Acolo se vor vedea adevaratii pescari. Chiar voi lansa o provocare cu ocazia asta !
Dar pana atunci, vedeti ca am afisat concursul de primavara , CUPA MOARA VLASIEI -editia 1-a !


DA? UNDE?

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@vladut,
la asa provocare, mai ca ma maninca si pe mine.. :lol: ramine sa vedem cind, si daca nu voi fi in concediu atunci !
Un sfat : FARA RUNNERI

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@Cornel Rosioru

pe Tica-l fac mic, mic si-l bag in buzunar, sa nu-l vada nimeni ! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Re: POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Mesaj de PETCU VICTOR »

[quote="Mugur Ioan"]@Vladut

Acum 2 ani si acum 3 ani ap pescuit destul de mult pe Moara Vlasiei 2.
Este f. adevarat ceea ce spui despre balta.
Completez: daca arunci mai mult de 70m :lol: si cred ca o fac multi, risti sa dai pe malul de vis-a-vis :lol: sau mai rau sa te agati in firul de sarma ghimpata care e intins pe malul cu satul adica cel de vis-a-vis.
In 2005 prin octombrie a bagat crap si ciortan pana la refuz.
Pe MV2 dadeam si mergea cel mai bine cu momitor iar in carlig 2-3 virmusi. Mergea si la patratica dar mai greu.
In 2005 cand au fost inundatiile alea mari, la Stefanesti era apa 30-40 cm pe sosea, am prins peste eu cu un tovaras in 3 ore(9-12) aprox. 30 kg cel mai mare 9 kg. Domnul adm. Victor Petcu ne-a dat afara atunci, sigur ne tine minte. A motivat ca era nervos din cauza inundatilor, avea apa pana la limita de sus si era negru de suparare. Si-a cerut scuze. Le-am acceptat si am mai fost pe balta. Anul trecut din cauza schimbarii modului de pescuit, trecand la pescuitul de concurs nu am mai apucat sa merg pe MV2.
E o balta frumoasa. Acces auto ok.
Ma inscriu la concurs daca se organizeza.
Inca ceva sa nu ma oblige sa tin masina sus pe deal adica la 100 m, ca nu ma duc la furat. Asta e o regula de baza acolo. Eu am pescuit si cu masina langa mine,(cand se dadea voie-3ani in urma) ceea ce prindeam plateam. D-nul Petcu a trecut prin multe cu ciordeala acolo, dar explicai diferenta intre pescarii de competitie si restul pescarilor de crap. Si pe Sarulesti ai voie cu masina.
Sper ca nu te-am obosit cu micul meu comentariu l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ai omis sa spui ca prietenul tau avea 12 kg,tu 30 kg si avea-ti platit cite un singur bon si ar fi trebuit sa retineti doar 6 kg.Este adevarat ca m-am suparat in urma discutiei care a avut loc atunci,dar nu v-am cerut scuze eu,cred ca dvs ati facut acest lucru pt ca avea-ti 1 bon si 30 kg de crap.

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Re: POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Mesaj de PETCU VICTOR »

Mugur Ioan scrie:@Vladut

Acum 2 ani si acum 3 ani ap pescuit destul de mult pe Moara Vlasiei 2.
Este f. adevarat ceea ce spui despre balta.
Completez: daca arunci mai mult de 70m :lol: si cred ca o fac multi, risti sa dai pe malul de vis-a-vis :lol: sau mai rau sa te agati in firul de sarma ghimpata care e intins pe malul cu satul adica cel de vis-a-vis.
In 2005 prin octombrie a bagat crap si ciortan pana la refuz.
Pe MV2 dadeam si mergea cel mai bine cu momitor iar in carlig 2-3 virmusi. Mergea si la patratica dar mai greu.
In 2005 cand au fost inundatiile alea mari, la Stefanesti era apa 30-40 cm pe sosea, am prins peste eu cu un tovaras in 3 ore(9-12) aprox. 30 kg cel mai mare 9 kg. Domnul adm. Victor Petcu ne-a dat afara atunci, sigur ne tine minte. A motivat ca era nervos din cauza inundatilor, avea apa pana la limita de sus si era negru de suparare. Si-a cerut scuze. Le-am acceptat si am mai fost pe balta. Anul trecut din cauza schimbarii modului de pescuit, trecand la pescuitul de concurs nu am mai apucat sa merg pe MV2.
E o balta frumoasa. Acces auto ok.
Ma inscriu la concurs daca se organizeza.
Inca ceva sa nu ma oblige sa tin masina sus pe deal adica la 100 m, ca nu ma duc la furat. Asta e o regula de baza acolo. Eu am pescuit si cu masina langa mine,(cand se dadea voie-3ani in urma) ceea ce prindeam plateam. D-nul Petcu a trecut prin multe cu ciordeala acolo, dar explicai diferenta intre pescarii de competitie si restul pescarilor de crap. Si pe Sarulesti ai voie cu masina.
Sper ca nu te-am obosit cu micul meu comentariu lung.

@ Victor Petcu
Cand scriam pe site-ul cu pescuitul si cand conversam eu eram Mihaip31. Nu stiu daca va mai amintiti dar am avut discutii amiabile si pe site si pe balta. Cand o sa ma vedeti o sa va amintiti de mine. Sper placut.

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

Suna bine provocarea.Astept detalii si ma bag si eu.Fara runner e chiar tare.VREAU.

Va salut pe toti.Bine v-am regasit sanatosi (sper).

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@cioara

Bine ai revenit. Te asteptam pe balta.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ vladut

eu cred ca este timpul sa dai drumul la inscrieri


1. decebal

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”