Aici ne aflam acum !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

@@@
Ultima oară modificat Sâm Mar 05, 2005 14:41 de către musaro adriano, modificat 1 dată în total.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@oanavictor
Felicitari nea Victore, ai pus punctul pe i !

@adriano

Tu nu ai inteles nimic, din mesajul trimis ! Nu iti voi raspunde tot cu jigniri, ptr ca noi romanii avem alta educatie.
Te salut ! Ne vedem pe balta !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Nu iti voi raspunde tot cu jigniri, ptr ca noi romanii avem alta educatie.
Te salut ! Ne vedem pe balta !
Asta-i tare de tot mai Vladut! :wink:
Si la ce foloseste ma rog aceasta educatie de care vorbesti.E ceva ce se uita usor si de care ne aducem aminte cand vrem sa-i punem la colt pe ALTII.
Cu caracterul cum credeti ca sta ROMANACHE?
DEOSEBIT, NEASEMUIT, UNIC.....?
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

scrie ce vrei adriano, dragul meu, dar nu mai folosi te rog cuvantul
CORECTITUDINE
CORECTITUDINE
CORECTITUDINE
tocmai tu, mai baietelule, sa-mi vorbesti mie de CORECTITUDINE?
hai ca m-ai amuzat!
te sarut

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Da de ce v-ati incins asa fratilor ?! Se spun cuvinte grele si o sa va mai vedeti pe balta . Pacat !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

3)Este greu sa porti un discurs contructiv si cu mari pescari, DE UNDE, cand se PIERDE te ataca in loc sa ADMITA ca nu le stiu. Mare pescar se vede si de la etica, de la comportament nu numai de cum pescuieste si in particular in concurs.

ASTA AI SCRIS TU!
RASPUNDE CONCRET LA CINE TE REFEREAI, PENTRU CA ZICI CA NU E VORBA DE VLADUT, ANDREI SAU MAESTRUL ROSIORU!
HAI SA VAD DACA AI CURAJ!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan
era o discutie intre mine si adriano...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
carpkiller
Mesaje: 119
Membru din: Dum Ian 09, 2005 20:33

Mesaj de carpkiller »

@adriano
musaro adriano scrie: ASA ZICEA SI SOCRU MEU DE LA PLOIESTI CARE PESCUIESTE DE 40 DE ANI....PANA CAND A VENIT LA PESCUIT CU MINE O DATA...SI ACUMA NU MAI ZICE ASA CEVA!! :wink:
Pai vezi, este exact ce spuneam. Prima data a mers pe balta, a vazut, a vazut ca are mult de invatat in domeniul pescuitului prin mijloace moderne (ca sa nu-i zic carpfishing) si APOI a decis ca are de invatat.
Vreau sa zic ca nimeni nu o sa debuteze cu teoria pt ca nu este motivat, pana nu vede cum este sa ai un peste in lanseta.
@caaron
Nu lua ce-am scris mai sus ca pe un repros, dar m-am saturat de filme de la korda...etc. Nu ma mai rabda Dumnezeu in casa, a trecut mult timp din octombrie pana acum! Stii bine ca-mi place sa vizionez un film sau sa citesc o carte in domeniu, ca altfel nu ti le mai ceream, dar acum cel mai tare ma doare sa se dezghete apa odata !!!

Hai sa-ti dau un exemplu:
-acum 3 ani eram la Branesti 3 si doream al dracu` de mult sa prind un ciortanel folosind fir de par. Am dat cu patratica tare pe fir de par la undita !
Aveam in cap cum se leaga carligul cu nodul fara nod de pe net, din piata...etc. Locul colcaia de ciortanel, vedeam trasatura la pluta, dar nu-l intepam. Am modificat linia in ziua respectiva de n ori pe malul baltii pana ce am descoprit forfacul combi. Greseala mea era ca legam cu mono ca sa fie mai rigid si sa nu se incurce cand urma sa trec forfacul de pe undita pe lanseta. Dupa modificari repetate am prins in ziua aia pe seara ciortan unul dupa altul. Pt mine a fost un succes total. Pardita urmatoare am trecut la carlig legat cu fir de par la lanseta ....si tot asa.
In mod asemanator am "descoperit" markerul, masuratul apei, racheta de nadit si multe altele.

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

222
Ultima oară modificat Sâm Mar 05, 2005 14:42 de către musaro adriano, modificat 1 dată în total.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

uite asa inchid eu discutia adriano:
SUNT DE PARERE, ASA CUM AM MAI SCRIS, CA 100% DIN PESCARII CARE PUBLICA AU INTERESE COMERCIALE!
CE VROIAI SA FAC, SA ZIC 99,9 %, IAR EXCEPTIA O CONSTITUIE ADRIANO?
NU AM VRUT SA TE ATAC PE TINE, AM RASPUNS IN LEGATURA CU SUBIECTUL TOPICULUI RESPECTIV! RECITESTE TE ROG ATENT!
NU INTELEG DE CE CONSIDERI TU ASTA UN ATAC MURDAR?
SCUZA-MA DAR IMI DAI SENZATIA UNUI OM VINOVAT DE CEVA CARE SE APARA ATACAND...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”