Aici ne aflam acum !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Vladut Mateianu scrie:In primul rand vreau sa subscriu la cele spuse de Carpkiller :
PESCUITUL CHIAR INCEPE SI SE TERMINA PE BALTA !
Dar asta nu au cum sa o stie pescarii virtuali,gen Caaron, care considera ca :"pe balta furi cel mult cum se face un nod sau o tehnica de aruncare " !!!!! No coment !
Asadar ,Adriano, asta este si parerea mea chiar daca nu sunt socrul tau ! Mai bine ti-ai vedea de pescuitul tau si n-ai mai judeca oamenii,ptr ca o iei pe urmele lui Caaron... Si nu e bine ! Parerea mea !
In al II -lea rand vreau sa-mi expun si eu punctul de vedere in aceasta "discutie interesanta" :
Vad ca cei mai vehementi,Caaron si Adriano , judeca pescarii prin prisma pescarului cu experienta, atoatestiutor si fara greseala. Pacat ! Un om ca maestrul Cornel Rosioru care are experienta in carpfishing dublu cat cei 2 judecatori, isi vede de treaba lui si nu judeca pe nimeni. Toata lumea care l-a intrebat ceva pe forum sau pe PM a primit cate un raspuns, indiferent de la cine a venit intrebarea.Unii au primit si nada cadou de la maestru !
TU CAAROANE in baza carui fapt raspunzi la intrebarile pescarilor cand tu esti un nimeni in lumea pescuitului adevarat(nu cel virtual) ? De unde le stii tu pe toate ? Ia-ta de ce nu raspunde nimeni la unele intrebari ,ptr ca n-au loc de tine !
Si am incheiat discutia aici, ptr ca oricum n-o sa intelegi nimic !
Vladut, nu stiu de ce il bagi tu pe Nea Cornel in discutie, dar eu nu am facut-o.Daca te uiti putin mai atent o sa vezi ca discutia nu a plecat de la mine, ci de la un anonim. Deci nu sunt singurul care vede lucrurile asa, fie ca iti place, fie ca nu! Nu ma gandesc la parerea ta cand raspund cuiva, ci a celui care a intrebat. El e singurul care conteaza. Sunt total de acord cu tine, discutia o consider incheiata,din moment ce nu intelegem nimic!

Carpkiller: Se vede, frate ,ca nu ma cunosti! Toate cele bune!

Nu vreau sa ii iau apararea lui Adriano, dar cei carora le-a raspuns de-a lungul timpului ar trebui sa se autosesizeze! Sunt cativa si printre cei care au postat pe acest forum...si care vad ca intorc foaia atunci cand le e bine.
Eu unul , voi multumi intotdeauna lui Adriano si Cezar pt ca m-au ajutat atunci cand am avut cel mai mult nevoie..orice calatorie incepe cu un prim pas..ala e cel mai greu! Raspund celor care intreaba, mai bine sau mai rau, pt ca nu uit ca am avut si eu nevoie odata! Inca o data, multumiri!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@adriano
1. tu nu ma lua pe mine cu "frate " ! (nu sunt batracian ! )
2. "ciocu mic " sa-i zici cui iti permite, ca nu ne tragem de sireturi !
3."ne vedem pe balta " ,insemna ca vom continua discutia in particular ! Dar iti accept bucuros provocarea sa vedem daca "iau teapa" !
4.articole de 4 ani ? :lol: :lol: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei Vladeanu

Care ar fii interesele alea comerciale Andrei , pentru 100 % din cei care scriu aici ??? Pe mine scoate-ma din ecuatie ca am un magazin on-line si pot fii acuzat de party - pris . Iti dau citeva nume :
- Dan Cotelici , Rosioru , Cezar , Sharky , Radu Sima , etc - restul le pui tu !
Ca sa ne intelegem - nu te atac - dar nu ma duce capul sa vad interesul comercial al multora de aici ! Sau termenul de "publica" se referea strict al reviste din strainatate si nu la Forumuri ? Asta ar fii o explicatie !
Ultima oară modificat Sâm Mar 05, 2005 14:34 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

OK CUM ZICETI VOI E BINE, AM STERS TOATE POSTARILE MELE, DISCUTAM PE FATA CA E MAI BINE SI LASAM FORUM PENTRU CINE VREA SA SCRIE DE PESCUIT CA CRED CA SA DEGENERAT.
Ultima oară modificat Sâm Mar 05, 2005 14:47 de către musaro adriano, modificat de 2 ori în total.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

val,
citeste mai tata toate postarile, nu te repezi!
eu vorbeam de marii pescari ai europei, care publica in reviste, nu de cei care scriu pe forum!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei Vladeanu

Pai atunci e bine - am presupus si eu varianta asta in finalul postarii - dar vroiam sa fiu sigur ! :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ai dreptate Adriano ! Discutam altadata si in particular . Salut !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@ Adriano

Sangele latin vad ca te-a facut si pe tine sa sari la contraatac cand ai fost nevoit sa o faci, asta in conditia in care ai avut oarece divergente cu niste pescari cu care te cunosti si care ei la randul lor te cunosc pe tine.
Incearca acum sa intelegi ce ai fi simtit sa citesti niste acuze sau remarci rauvoitoare de la o sau niste persoane care nu au nimic in comun cu pescuitul si care nu te cunosc.
Eu am incercat sa stopez idiotenile de dialoguri chatiste care intoxicasera forumul si am fost blamat la modul care probabil ca l-ai vazut.
Mai mult , Vlad Parfene m-a catalogat ca persoana pentru ca am cutezat sa raspund provocarii care mi-a adus-o amploaiatul lui (care m-a amenintat ca ma impusca)
Mai bine haideti sa nu mai aruncam vorbe taioase ca vorba lui Val ,ne intalnim pe balta si impartim aceleasi bucurii si satisfactii pe care le ofera acest hobby. E pacat sa stam cu spatele unii la altii oferind de fapt satisfactie unor imbecili care se distreaza montand intriga.
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
carpkiller
Mesaje: 119
Membru din: Dum Ian 09, 2005 20:33

Mesaj de carpkiller »

@caaron
Normal ca nu te cunosc, ne-am intalnit de cateva ori. Se zice ca poti sti o pers. de o viata si totusi sa n-o cunosti cu adevarat. Cu toate astea am observat ca prin intermediul pescuitului ca prin intermediul oricarui hobby iti poti face usor cunostinte/prieteni. Eu mi-am facut o parere despre tine cum si tu ti-ai format o parere despre mine. In urma discutiilor pe care le-am avut am hotarat sa pastram legatura si sa iesim la un peste cu prima ocazie. Prima ta postare de pe topicul asta m-a enervat pe moment pt. ca sustineai teoria in defavoarea practicii contrar opiniei mele. Eu tocmai terminasem de vazut cd-ul ala de la Korda si de tradus articolul pt. Val...eram satul pana peste cap.....si vroiam la pescuit :D :D
Mai vorbim....la telefon.
Vad ca pe forum mai rau strici prietenii in loc sa vb. mai des intre pescari.

Cristi Y a scris:
E pacat sa stam cu spatele unii la altii oferind de fapt satisfactie unor imbecili care se distreaza montand intriga. si cred ca are mare dreptate.
Individul ala care i-a scris lui Val mai bine isi tinea gura si posta pe forum

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Baieti umila mea parere este ca atunci cand va incepe sezonul ve-ti uita de toate discutiile astea de iarna si o sa ramineti tot cei mai buni prieteni :D :D :D
Va salut.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”