Lacul Peris 2012

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vasile.P
Mesaje: 310
Membru din: Dum Mai 22, 2011 12:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti- 1 Mai

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de Vasile.P »

O sa ma fac o partida de 24 h de vineri pana sambata. revin cu detalii cand ma intorc, sper si cu poze de overteni. Fir Intins
Sexul este minunat......dar pescuitul tine o zi intreaga!
C&R- PB 21,46 kg

Avatar utilizator
Vasile.P
Mesaje: 310
Membru din: Dum Mai 22, 2011 12:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti- 1 Mai

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de Vasile.P »

Din pacate d-nul Albastroiu nu mi-a permis accessul pe balta, motivand ca balta este plina, desi erau doar 4 masini.
Am fost nevoit sa vin pe Moara si ma joc/lupt cu unii de 8-9 kg.
Revin maine cu poze, dar pe subiectul "Moara Vlasiei"
Sexul este minunat......dar pescuitul tine o zi intreaga!
C&R- PB 21,46 kg

Avatar utilizator
cornel butnaru
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Sep 22, 2012 19:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de cornel butnaru »

La Podisor C&R au loc in conditii optime max. 7-8 pescari . Il cunosc bine pe dl Albastroiu , daca spune ca nu mai sunt locuri , inseamna ca asa e . Deci o informare/programare ar fi utila , mai ales pt week-end...

Avatar utilizator
mcp
Mesaje: 96
Membru din: Dum Apr 15, 2012 22:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de mcp »

Salut. Cu siguranta nu a fost vorba de rea vointa ca nu vi s-a permis accesul pe balta. Eu mi-am petrecut ultimele patru week-end-uri la pescuit pe balta Podisor 1 si de fiecare data am sunat in prealabil pentru a ma asigura ca gasesc un loc liber. Acest sfarsit de saptamana a fost de departe cel mai aglomerat dintre ele, si am fost chiar mai multi decat cei 7-8 pescari mentionati mai sus. Noroc ca mi-am facut din timp rezervarea.

Avatar utilizator
dumi_id
Mesaje: 310
Membru din: Mar Mar 16, 2010 16:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de dumi_id »

Salutare, abia m-am intors de la ultima partida de pescuit de la Peris si de anul acesta. Am ajuns Sambata dimineata in jurul orei 11 dar pana la 23:30 nici urma de peste. Nadirea efectuata intre timp si-a spus cuvantul si dupa am avut capturi din ora in ora. Din pacate pestii au fost destul de mici 1-3kg majoritatea, primul si ultimul (5-6kg si 8-9kg) fiind cei mai mai pesti ai partidei. Cum era de asteptat cel mai mare peste a scapat in drill langa ponton, dupa o cursa lunga a mea de la cladirea administratiei pana la locul de pescuit si dupa cateva "fuleuri" ale pestelui, in incervarea de a trece lanseta pe sub cele de pe "rodpod" am indreptat nepermis varful lansetei inspre peste, acesta parca a simtit ceva si cu un ultim efort a rupt firul precum rupi ata de papiota :( Fusese si un dublu run, cand am ajuns la ponton nu mai stiam pe ce lanseta sa sar. Si pestele din a 2-a lanseta a scapat. Au mai fost si altii scapati dar erau mai mici.

In asteptare:
Imagine
Primul sosit:
Imagine
Imagine
Plutonul:
Imagine
Captura partidei:
Imagine

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de nit_matias »

felicitari mihai, in primavara astept sa facem 2 3 partide impreuna :D
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
dumi_id
Mesaje: 310
Membru din: Mar Mar 16, 2010 16:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de dumi_id »

Cu siguranta ne vom vedea si la anu!

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

Pentru una din ultimele partide ale sezonului , impreuna cu Cristi Andrei si cei doi amici , Mihai si Adrian , am ales Perisul pentru o partida de aproape 48 de ore , de vineri 19 oct pana duminica dupa-amiaza.Am gasit aceeasi balta cocheta , ingrijita si am avut parte de o vreme neobisnuit de frumoasa pentru a doua jumatate a lui octombrie.
Am pescuit pe primele 4 locuri , iar Cristache fiind privilegiatul tragerii la sorti (la care a trisat :evil: , desigur) , a pescuit pe Pontonul 1 , noi urmand sa pescuim in stanga , spre "scena", pe locurile dintre copaci.
Toti patru am incercat un pescuit cat de cat selectiv , stiind cat peste sub 2 kg are balta , insa nu am reusit , ciortanii reuseau sa roada orice bila am folosit la carlig , oricat de mari sau deshidratate au fost.
Capturile partidei au venit abia sambata seara , dupa 24 de ore relaxare ,partide de table si diferite concentratii de whisky cu cola :wink: , crapii mai mari preferand exclusiv Super Baits B2, bile tari de 24 mm.
Multumim d-lui Albastroiu pentru ospitalitate si pentru placerea pe care ne-o ofera fiecare partida de pescuit facuta aici , indiferent de rezultatele de moment.
P.S. Adrian ,multumim, am ramas datori , fara punga ta de B2 poate si acum mai jucam table !! :D :D
Fişiere ataşate
O salonta rotunda , 8,75 kg.JPG
O salonta rotunda , 8,75 kg.JPG (183 KiB) Vizualizat de 1701 ori
La dublu , 14,1 si 9,3 kg.JPG
La dublu , 14,1 si 9,3 kg.JPG (223.51 KiB) Vizualizat de 1701 ori
14,1 kg - SuperBaits B2 24 mm.jpg
14,1 kg - SuperBaits B2 24 mm.jpg (161.82 KiB) Vizualizat de 1701 ori

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

Cristache , lasa ca te scoti tu la Teiu !! Numai sa nu ai cu tine moneda aia masluita !!

johnnybv
Mesaje: 73
Membru din: Lun Noi 14, 2011 18:57
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Lacul Peris 2012

Mesaj de johnnybv »

Licurici scrie:Pentru una din ultimele partide ale sezonului , impreuna cu Cristi Andrei si cei doi amici , Mihai si Adrian , am ales Perisul pentru o partida de aproape 48 de ore , de vineri 19 oct pana duminica dupa-amiaza.Am gasit aceeasi balta cocheta , ingrijita si am avut parte de o vreme neobisnuit de frumoasa pentru a doua jumatate a lui octombrie.
Am pescuit pe primele 4 locuri , iar Cristache fiind privilegiatul tragerii la sorti (la care a trisat :evil: , desigur) , a pescuit pe Pontonul 1 , noi urmand sa pescuim in stanga , spre "scena", pe locurile dintre copaci.
Toti patru am incercat un pescuit cat de cat selectiv , stiind cat peste sub 2 kg are balta , insa nu am reusit , ciortanii reuseau sa roada orice bila am folosit la carlig , oricat de mari sau deshidratate au fost.
Capturile partidei au venit abia sambata seara , dupa 24 de ore relaxare ,partide de table si diferite concentratii de whisky cu cola :wink: , crapii mai mari preferand exclusiv Super Baits B2, bile tari de 24 mm.
Multumim d-lui Albastroiu pentru ospitalitate si pentru placerea pe care ne-o ofera fiecare partida de pescuit facuta aici , indiferent de rezultatele de moment.
P.S. Adrian ,multumim, am ramas datori , fara punga ta de B2 poate si acum mai jucam table !! :D :D
Salut si felicitari pentru partida!

Cat au cantarit cei mai mari crapi?

P.S suntem baietii care au stat la scena 48 de ora fara rezultate notabile :)

Fir intins si numai bine!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”