Infractiuni si "contraventii " la concursuri

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

oanavictor scrie:
Vladut Mateianu scrie: Viorele , felicitari, ai demonstrat ca esti un om cu coloana vertebrala...De aceea , te rog sa povestesti si ce ti s-a intamplat la darvari, referitor la lupta Fisela-Senzor(Coco), asta ca sa le faci pe plac "prietenilor" nostrii dragi V. Oana :cry:

Precum stie toata lumea ,eu ,de felul meu sunt un tip foarte credul ,astfel incat nu am nici un motiv sa nu-l cred pe DOMNUL VIOREL DOLOC ,CARE S-A APUCAT SA FACA NISTE DEZVALUIRI SENZATIONALE DUPA 8 SI RESPECTIV 6 LUNI DE LA INTAMPLAREA FAPTELOR .
Astfel ,el pomeneste in AUTODENUNT sau SPOVEDANIE [fiecare o ia cum vrea ]despre felul in care echipele care se bateau pentru primul loc la CUPA PELICANUL in sectorul C [COCO-MIRCEA si FISELA ]au vrut sa faca ceva .......COMBINATII......una din ele .........sau amandoua ........nu am inteles prea bine ,ar fi bine sa ne spuna care din ele ,dar cel mai grav este ca i-l ACUZA FOARTE GRAV PE MAESTRUL ''CORNEL ROSIORU ''ca a vrut sa faca ceva ''SMECHERII''si ca el sa opus acestor ''SMECHERII''CARE AR FI AVANTAJAT O ANUMITA ECHIPA ,omitand sa spuna si ce anume i-a fost oferit [SAU CAT]de catre ''maestrul''.
Eu ,cunoscand-ul foarte bine pe MAESTRUL ,si care stiu ca este un MONUMENT DE CINSTE SI CORECTITUDINE ,SUNT FOARTE INDIGNAT DE ACEASTA DEZVALUIRE ,SI I-L SOMEZ PE DOMNUL VIOREL DOLOC SA ADUCA PROBE LA ACESTE DEZVALUIRI .
DEASEMENEA I-L ROG PE MAESTRUL ROSIORU SA INTERVINA SI SA SE ACUZE SINGUR SAU DACA ESTE CAZUL SA SE DEZVINOVATEASCA .
DACA NU INTERVINE SA LAMUREASCA ACEASTA GRAVA ACUZATIE ,ATUNCI ROG SA INTERVINA CEI CARE POSTEAZA PE FORUM SI MAESTRUL ROSIORU SA AIBA ACELASI TRATAMENT CA SI MAESTRUL TITE GEORGE PENTRU CA NU ESTE NICI O DIFERENTA INTRE O ACUZATIE SI ALTA .


Ps Nu stiu cum se puteau face aceste ''SMECHERII''pentru ca la calificari au fost 4 arbitrii pe sector si 2 observatori plus vecinii de stand ,iar la DARVARI AU FOST 10 ARBITRII PE SECTOR PLUS VECINII [10 ARBITRII LA 18 ECHIPE ] :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
@oanavictor
Chiar nu inteleg ce vrei? Ce tot insisti? ce dezvaluiri? Chiar il rog pe Viorel sa spuna daca i s-a propus ceva sau daca macar a simtit ca ar fi intentionat cineva sa-i sugereze ceva.
Daca in ultima noape pe ploaie si frig, cind i-am oferit lui Viorel si colegului un ceai cald, inseamna coruptie, atunci sunt vinovat.
Chiar ai uitat ca echipelor senzor, in afara arbitrilor de sector, ai mai pus un paznic in stand?
Las-o dracu de smecherie. Stiu ca asta-i oful tau. Echipa senzor si APCR-ul.
Numai ca toate porcariile au plecat de la tine.
Tu ai fost ala care ti-ai trecut pesti pe foaie, tu ai fost ala care acum 2 ani la calificari ai incercat sa dai peste altei echipe, pt. a nu ne califica noi, tu esti acela care ai facut scandal anul acesta ca nu ti-am permis sa fi capitanul echipei din care facea parte Tite.
Nu vezi ca toate nenorocirile din pescuitul de competitie sunt legate de tine?
Cine garanteaza ca tentativa lui Tite nu a fost regizata de tine ca si capitan nejucator?
Te cunosc asa de bine incit nu ma impresionezi cu nimic.
Intotdeauna HOTU striga HOTII.
In viata ta nu ai sa auzi pe cineva spunind ca eu am facut vreo nenorocire.
Am multe pacate, dar hot, nu am fost niciodata.
Sa nu mai indraznesti sa insinuezi timpenii despre mine sau sa-mi mai pui intrebari de genul asta ca s-ar putea sa se rascoleasca hasnaua din care faci parte si o sa puta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Infractiuni si "controverse la concursuri

Mesaj de viorel doloc »

CUPA PELICANUL 2007 . In ultima seara de concurs am hotarat de unul singur sa nu dorm toata noaptea pentru ca una din cele doua echipe(fisela si coco) era clar ca va iesi castigatoare si vroiam ca totul sa decurga normal.I-am propus partenerului meu sa faca acelasi lucru si a fost de acord(asa i-am promis D-LUI OANA cand ne-am inscris ca arbitrii si nu puteam sa nu ne tinem de cuvant).Apoi a venit si D-L OANA si ne-a rugat sa stam, unul in spatele standului D-LUI ROSIORU si unul in spatele, intre standurile RAZVAN DOBRESCU SI COCO.Inainte de toate acestea ,alexandru ne-a spus ca "daca vreti , va dau si bani, numai ca sa FITI CORECTI" si l-am refuzat spunand :" noi pentru asta am fost chemati aici ca sa fim corecti".Dupa confruntarea celor doua echipe de adevarati profesionisti , amandoua mi-au ramas in suflet pentru PROFESIONALISMUL DE CARE AU DAT DOVADA CAT SI PENTRU FAIR-PLAY.ASA DA ! D-L ROSIORU, nu ne-a oferit NIMIC care sa ne faca pe noi sa INFLUENTAM REZULTATUL dintre cele doua echipe si nici macar nu ne-a sugerat sa facem ceva pentru a influenta cumva rezultatul dintre cele doua echipe, dar l-am auzit dupa concurs, aratand inspre mine(noi) cu degetul, ca "uite , astia nu ne-au lasat sa miscam nimic toata noaptea" si de aici am dedus eu ca vroia sa faca smecherii! Daca am dedus gresit ,mea culpa .DACA MA CHEAMA CINEVA SA ARBITREZ , EU IMI DAU CUVANTUL DE ONOARE CA O SA FIU 100% CORECT(asa s-a intamplat si la D-L OANA si la D-L ROSIORU) pentru ca nu imi place sa-mi bat joc de oamenii care si-au pus increderea in mine !

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Infractiuni si "controverse la concursuri

Mesaj de viorel doloc »

P.S. De asta , cu cel de-al treilea arbitru , care sa ne ajute ,am uitat , poate si din cauza ca noi doi(EU SI COLEGUL MEU) CHIAR NU AM INCHIS UN OCHI TOATA NOAPTEA.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Infractiuni si "controverse la concursuri

Mesaj de viorel doloc »

D-LE GABI.Vreau sa va spun ca nu sunt POCAIT si beau si eu o bere dupa concurs, pot si eu sa injur, sa- mi bag ... etc, dar nu vreau pentru ca nu asa am fost educat de parinti si mai presus de toate, in fiecare zi lucrez cu copii carora trebuie sa le fiu model si nu un model oarecare ci unul bazat pe MORALITATE, CORECTITUDINE,etc.Nici la DARVARI si nici la HOBAIA nu am stat lipit de ROSIORU si nici de TITE, ci am stat de vorba cu toate echipele pe care le aveam in sector(tocmai pentru a fi echidistant) asta bineinteles cu acordul lor si in nici un caz in momentele in care aveau peste pe vad.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

oanavictor scrie: Eu stiu sigur ca nu sa intamplat nimic la Cupa Pelicanul in sectorul C si nici macar nu a fost nici o suspiciune de trucare a rezultatului ,si totusi Domnul Doloc a improscat cu noroi in munca unei echipe dar a creat si o suspiciune privind pe un membru marcant al comunitatii de pescari Cornel Rosioru
Hai mai nea Victore ca suferim de scenarita in cazul asta . Spui si matale vorbe mari si le ambalezi asa grav incit mai - mai sa te credem ca e ceva nasol . Ce dracu a fost nasol acolo , pe acel sector C , unde eu cu Cezar am fost linga Fisela ?
Pai Porc si Mircea s-au certat cu Rosioru ca chiorii , ca dadea permanent peste ei si de al naibii nu i-a lasat sa faca si ei un strech ceva . Si doar erau din APCR si prieteni , daca e sa o luam asa . Stii bine ca ai bagat marker intre ei ca sa-i desparti .
Nu stiu ce a inteles arbitrul din toata cearta si din acest incident , dar ajungem de la un comportament mai mult decit corect al lui Rosioru ( a fost bulangiu ca nu i-a lasat in pace, adica nu sa-i ajute ca nu avea cum , dar macar sa nu ii tachineze stresant , pe "batista" aia de stand ) sa-l acuzam acum de aranjament ? :lol: :lol:
Si pe mine si pe Cezar ne-au acuzat "voalat" si civilizat baietii de la Fisela ca am furat si am ajutat echipa lui Coco , Mircea si Pork . ( vezi Doamne am nadit prea mult in ultima seara ) . Dar ce inseamna asta ? Cu ce am gresit ? Daca imi intra unul de 15 kg pe linga patul ala de nada si luam captura ? Pentru mine nu inseamna nimic si nici macar nu m-am suparat pe baietii astia . Dar fiecare cu parerea lui . De fapt cred eu ca am ramas si prieteni , in masura in care te poti numi prieten cu cineva cu care te saluti si poti sta de vorba civilizat .

Despre Tite nu am nici un amestec sa ma pronunt , am pescuit linga el doar o singura data , in toamna asta la Tincabesti si nici macar nu il cunosc decit din vag plus ca am schimbat 20-30 vorbe cu el .
In schimb D-le Oana , se pare ca vreti sa mutati discutia de colo - colo si va legati de acel sector C .
Eu am vrut sa spun ca e falsa problema acolo si de fapt o stiti si Dvs l afel de bine . Asta nu inseamna neaparat ca Tite este sau nu vinovat si nu sunt eu cel care sa-l judec . Dar parca se string multe acuzatii de astea pe o singura persoana si cel putin de acum incolo cind om mai cadea unul linga altul , am sa-mi iau aceleasi masuri ca la Tincabesti , unde dinsul a prins numai un crap . :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

mai, oameni buni, Doloc asta face o saga de v-a luat mintile la toti...n-are nicio dovada la cele pe care le afirma, ba mai mult, daca ati fi fost mai atenti la ce-a postat, ati fi vazut ca el pe fisela i-a urmarit sa nu fraudeze, nu pa Rorioru (eu am fopst pe sector, iar standurile erau asa de apropiate, incat nu era nevoie de asa o mare vigilenta a arbitrilor)...inca nu v-ati dat seama din prima postare ca nu vede decat senzor si ode pentru ei, lipsite de un bun simt elementar...Vladut, iti dau cuvantul de onoare, ca daca ar fi scris cineva despr mine asa ceva (cu toate ca nu era cazul), in loc sa-i multumesc, il bagam in ma-sa...asta n-ai inteles tu, pe mine m-a deranjat gestul, nu persoanele carora le era adresat, dar ca sa intelegi asa ceva, nu-ti trebuie numai scoala absolvita...trbuie aprofundare, inteligenta si experienta de viata de care n-ai pra dat dovada in context. Asta-i diferenta intre tine si Andrei, el se gandeste mai profund inainte de-a posta ceva si sunt putine cazurile cand supara pe cineva fara rost, exceptie facand expresiile "matusalem sau "sfatul batranilor" pentru care totusi il simpatizez :lol:

in cazul lui Tite, v-as sfatui sa-l lasati in pace, pana nu vor exista dovezi...pe povesti spuse dupa 6 luni, eu unul n-as pra pune baza...sunt ca anonimele.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Eu zic ca am inebunit cu totii . Ce dracu se intimpla - concursurile astea au mai fost si or sa mai fie .
Nu stiu cum te poti "regla" cu un arbitru - pentru ca in primul rind te desconsideri pe tine ca pescar , pentru ca de bine de rau arbitrii astia fac parte din comunitatea noastra unde vorba umbla repede si de cele mai multe ori inflorita . Plus ca sunt unii arbitrii pe care ii stim de ceva ani buni si cu care in ciuda celor presupuse , nu poti sa ai aranjamente . Ce ar zice Mitza despre mine daca i-as propune un vitel sa-mi dea 2 pesti ? Eu cred ca imi da si o palma sa ma trezeasca si sa ma trimita la pescuit ! :lol: :lol:

Cum mai poti da cu ochii de colegi sau prieteni dragi cind despre tine s-a auzit ca ai luat peste cu lanseu la vecini "plantat" , ca ai dat drumul la crapi in minciog , ca ai dat vitei si capre sa iti mai treaca 2 pesti , samd . Iti mai intinde cineva mina , macar sa dea noroc ? Sincer ma indoiesc ! Sau cei a caror stringere de mina ma onoreaza , nu o vor face niciodata .

Cred ca deja suntem paranoici - si asta este o chestie intretinuta artificial de cei 2 poli ai pescuitului la crap din Romania , cu pozitii se pare TOTAL divergente . Cornel Serbu cu clubul sau e la mijloc saracu si sta pe barna ca Nadia Comaneci :lol: :lol:

Eu atit pot sa va spun ca in APCR - un pescar care e dovedit sau acuzat frecvent de "facaturi" e respins de grup , chiar daca nu exista dovezi clare si irefutabile . Mai ales daca aceste acuzatii se repeta . Eu am vazut la baietii din APCR un lucru care este clar - ne place competitia si poate intr-un an ai si concursuri proaste , dar mai si ciupesti pe aici si pe dincolo cite un podium , ca de castigat e greu , sunt altii abonati ( Nitzu si Maty - care au relatie speciala cu divinitatea , samd :lol: ) Sa mor ca nu imi pare rau .
Dar daca e sa te bati cu alta echipa din APCR o faci fara vrajba si ranchiuna , pe sportivitate . E greu sa te vezi dupa aia cu batetii la sedintele de asociatie si sa o dai de gard cind ti-au luat crapi din fata si sa-i acuzi aiurea de cine stie ce trucuri , pe care tu poate in anii petrecuti pe balta nu le-ai invatat . Ride lumea de tine si asta arde rau de tot si in inima si in ceea ce te crezi tu ca pescar .

Mie unul imi pare rau ca Dl. Oana si-a facut un scop in viata in a ataca APCR-ul iar reactie fireasca este de "respingere" a Darvariului in competitii de catre membrii APCR . Cred ca lucrurile sunt mult mai simple , orgoliile sunt in schimb IMENSE , dar din pacate pozitiile de pe care se discuta sunt antagoniste . Dl Oana nu a rupt gura targului in concursuri , dar in schimb detine si gospodaraeste o balta foarte buna , Senzor si APCR nu prea au ce mai dovedi pe plan intern si pe plan international , sunt in "Top 3 " de vreo 3-4 ani ( pacat ca nu au si un Aur cu care sa inchida gura tuturor ) , dar in tara sunt acuzati permanent de furt si aranjamente de Dl. Oana , samd .
E un mare nod gordian , pe care numai Andrei Vladeanu il poate desface ! :lol: El are toate calitatile de a suda fierul cu aluminiu - fara urme .

Dar pentru asta , in spirit strict managerial , trebuie sa identificam problema , sa o recunoastem ca atare si sa facem un plan de masuri care treptat sa reduca efectele acestei probleme pina la solutionarea totala . Costurile fictive aferente procesului pot fi cu mult mai mici decit costurile finale legate de nesolutionarea problemei aparute , remanente .

Mai mult decit atit daca intr-un proiect comun s-au imbina personalitatea comuna plus spiritul tinar al lui Cornel si deschiderea la nou , persuasiunea si insistenta lui Victor , plus experienta extraordinara pe balta a ambilor , puse la comun in folosul crapistilor din Romania , lucrurile ar sta altfel . Dar pentru asta trebuie sa vrea si ............................
Din pacate peste orgolii e greu sa treci !
Ultima oară modificat Vin Dec 07, 2007 17:41 de către EX-UL, modificat de 9 ori în total.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Infractiuni si "controverse la concursuri

Mesaj de oanavictor »

dar l-am auzit dupa concurs, aratand inspre mine(noi) cu degetul, ca "uite , astia nu ne-au lasat sa miscam nimic toata noaptea" si de aici am dedus eu ca vroia sa faca smecherii! Daca am dedus gresit ,mea culpa ./quote]

Bai fratilor ,omul gandeste ,deduce ,face scenarii ,i se pare ca toata lumea vrea sa-i dea cate ceva ,i se pare ca toata lumea face cate o ilegalitate ,arunca o piatra in prapastie si toti ne chinuim sa o scoatem ......................... :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Viorel Doloc

NU eu am afirmat ca a-ti fi pocait..
Nea Victor a afirmat ca faceti parte din aceeasi comunitate cu Tata Nitu...
Si chiar daca este asa nu vad care ar fi problema ...toti suntem oameni demni de respect in cazul in care ne comportam civilizat...asa ca ..e ok
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@oanavictor

Dai niste exemple nea Victore....Ce , daca nu ai carnet si primesti o masina, o refuzi ? :D

@dan

Daca nu erai apropiat al clubului crapu, din care face parte si Tite, oare m-ai interveneai ? Cand era judecat Radu Badica, de ce nu interveneai ?


@serbu cornel

Ce faci tu acum, intrerupi discutia sa ma judeci pe mine ? :roll: Multumesc ptr aprecieri, esti un om bun...si corect ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”