Infractiuni si "contraventii " la concursuri

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

nici eu nu cred ca reportofoanele sunt o solutie pt ca axzista multe metode de ocolire .

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Mesaj de George Slave »

Eu cred ca mai bine dotati arbitrii cu o camera de filmat,si asa filmeaza si un peste si un cantar si o fisa sau poate o montura o lanseta in plus.......

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@jujak

S-ar putea sa ai dreptate, am fost prea tolerant pana acum....dar o s-o repar din mers ! Eu te-am mustrat ptr ca ai intrat in jocul lui Ilarion , incurajandu-l....
Referitor la IP-uri, fa de curiozitate un test, pe alt site unde te ai pe bune cu administratorul : posteaza de pe un telefon mobil si dupa aceea verifica-ti IP-ul.....Vezi ca tehnologia a avansat, acum 2 ani intr-adevar imi era foarte usor sa-i identific pe clonati. Acum, retelele optice si programele care iti genereaza ip-uri diferite(variabile) la fiecare postare sunt la moda si ne ingreuneaza viata noua, administratorilor !

PS Carmolistul chiar stiam cine este, il incurajam si il toleram, de fapt ne placea tuturor ! :D

@laurentiu

Poate in 2008 o sa ne ajuti in calitate de arbitru la vre-un concurs, daca reusesti sa-ti faci timp....De oameni ca tine avem nevoie ca arbitrii, sunt convins ca ai face o treaba buna ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

@Vladut Adevarat spui :!: Toleranta duce la fapte gresite :wink: Si uite ce iese ........ :idea: Te-ai gindit k unii se logheza numai pt. a face rau ? Si pt. a [sifona] imaginea voastra ?[Poate ca da] :!: Vizavi de IP-urii. ai dreptate :wink: Dar nu cred ca se logheza de pe un telefon :!: In cel mai rau caz de pe alt P.C. :wink: Daca-mi dadeam seama mai devreme , cine e , al lasam in plata lui de [HIENA BATRINA ] :idea: Se crede destept , dar nu vede ca steaua lui a apus :lol: :oops: :shock: Pacat , nu cred ca i-am gresit cu nimic :roll: P.S. Evident , stii cine erea Carmolistul :wink: Am [antene pe la Crisan] :P :wink:
CLUBUL PESCARILOR

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

:!: Ba limbric de Bucuresti avortat vezi ca ma comfunzi 8) :roll: :evil: Nu am nici o treaba cu Oana Victor :evil: si ala e bandit :!: ca si tine :idea:
@ vladut mateianu

Mateianu, ultimatum sa le dai la ai tai nu mie. Ai zis ca e forum liber lasa-l asa ! COTELICI HOTUL nu o sa scape de mine nici in mormant, poti sa faci ce vrei dar nu ma obliga sa fiu dragut cu infractori !

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

ilarion moldoveanu scrie::!: Ba limbric de Bucuresti avortat vezi ca ma comfunzi 8) :roll: :evil: Nu am nici o treaba cu Oana Victor :evil: si ala e bandit :!: ca si tine :idea:
@ vladut mateianu

Mateianu, ultimatum sa le dai la ai tai nu mie. Ai zis ca e forum liber lasa-l asa ! COTELICI HOTUL nu o sa scape de mine nici in mormant, poti sa faci ce vrei dar nu ma obliga sa fiu dragut cu infractori !
M-am lamurit despre tine LAKE -GONFLABIL :!: SIII............nu-mi aduc aminte sa fii pomenit eu ceva in postarile mele de OANA Victor :lol: P.S. Ramine cum am stabilit :lol: :lol: :lol:
CLUBUL PESCARILOR

pescardent
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mar 25, 2007 21:50
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescardent »

Am intrat anul acesta in lumea concursurilor de crap.Am facut acest lucru pentru a-mi testa valoarea ca pescar . Am pescuit cu ambitie ,dar degajat datorita faptului ca nu aveam nesimtirea de a prinde podiumul (a se trece cu vederea CC Hobaia ...am gresit :D ). Pretentiile,normal, au crescut si desi in primavara am plecat cu locul 4 de la MV2 fericit,parca castigasem concursul, in iarna ,pe aceiasi balta,tot locul 4...dar dezamagit. Nu ca am piedut la 9 kg locul 3 ,ci din cauza unei portite din regulament. Specific : NU ACUZ PE NIMENI
In ultima noapte eram 4 echipe care trageam pt locul 3. Cand au venit arbitrii la noi pt cantar i-am intrebat daca stiu situatia celorlalte echipe pretendente la podium . Am primit raspunsul : NU AU CANTARIT ,PASTREAZA PESTII PT. CANTARUL DE DIMINEATA...
Atata timp cat cele trei echipe cat si cele intercalate printre ele faceau acest lucru am sesizat ,cu gust amar, portita...
Revin ,nu acuz pe nimeni (nu ca mi-e frica :D ) , dar propun ca in concursurile urmatoare sa se faca cantar la orele stabilite ,iar pestii ascunsi sa depuncteze cu greutatea lor echipa in cauza.Nu vad motivul pt care se mai tin 12 h in apa cunoscand faptul ca pot sa piarda in greutate...Factorul psihologic cu care se poate argumenta este prea mic in comparatie cu posibilitatea furtului...al concursului sau al ...pestilor :D
Dan din Rahova

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Infractiuni si "controverse la concursuri

Mesaj de viorel doloc »

Un lucru este cert: cu sau fara aceste discutii contradictorii(care vor avea tot timpul,sper, o finalitate constuctiva si care din pacate,uneori, depasesc limita bunului simt),Carpfishingul in Romania va merge mai departe. Depinde numai de dvs., d-lor organizarori de concursuri, patroni de balti de competitie, pescari de competitie, arbitrii, sponsori, etc, CUM si mai ales cat suflet depuneti in continuare pentru a gestiona in continuare aceasta tendinta ascendenta a acestui sport, a rezultatelor tot mai valoroase atat in competitiile interne(tot mai des se depasesc recordurile la cantitatea de crap prinsa intr-un concurs de 72 de ore, 96 de ore, creste media capturilor,exista si un concurs de crap, pentru copii, etc) cat si in competitiile internationale a echipei Romaniei.Va invit (nu va dau sfaturi ,deoarece sunt prea mic), pe viitor, sa acordati mai multa insemnatate cuvantului FAIR-PLAY in competitii(dar si in afara lor), acceptand cu demnitate ca echipa clasata inaintea dvs. a fost mai buna in acel moment, in acel concurs, dar si sa fiti in masura sa-i felicitati pe acestia si bineanteles, sa-i incurajati pe cei care au pierdut!(exemple sunt destule, vin de la oameni cu valoare , asa ca avem de unde invata si putem sa-i urmam si noi). Personal, consider ca in concursuri ne "luptam" cu doi "adversari" : CRAPUL si OMUL(concurentul).Pe primul il RESPECTAM din toate punctele de vedere: ii scotem acul cu grija, sa nu-i facem rana prea mare, ii dam cu spray sa nu se infecteze, il asezam si pe saltea , il eliberam cu grija, ii multumim ca a venit si ii spunem sa vina si cu parintii,bunicii, etc,...... dar cu cel de-al doilea, OMUL(concurentul), cum ramane? , vom putea oare sa il tratam si pe el tot cu RESPECT? Eu asa imi doresc si la fel va doresc si DVS. Raman in continuare acelasi baiat demn, cu nu spirit permanent de FAIR-PLAY si cu acordul dvs, va rog sa-mi permite-ti sa ma retrag din acest subiect "infractiuni si controverse la concursuri .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@ilarion moldoveanu

Nu ai inteles mesajul, din pacate ne despartim aici..... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

pescardent scrie: Pretentiile,normal, au crescut si desi in primavara am plecat cu locul 4 de la MV2 fericit,parca castigasem concursul, in iarna ,pe aceiasi balta,tot locul 4...dar dezamagit. Nu ca am piedut la 9 kg locul 3 ,ci din cauza unei portite din regulament. Specific : NU ACUZ PE NIMENI
In ultima noapte eram 4 echipe care trageam pt locul 3. Cand au venit arbitrii la noi pt cantar i-am intrebat daca stiu situatia celorlalte echipe pretendente la podium . Am primit raspunsul : NU AU CANTARIT ,PASTREAZA PESTII PT. CANTARUL DE DIMINEATA...
Atata timp cat cele trei echipe cat si cele intercalate printre ele faceau acest lucru am sesizat ,cu gust amar, portita...
ce portita ai sesizat?
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”