Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de george tomescu »

stan madalin scrie: P.S. Vand pentru ca vreau o schimbare .
Ufff,
asa da ... :D

Astept cu placere alte ocazii de a testa noile scule !!!
CS APS

Avatar utilizator
DANY BOSS
Mesaje: 123
Membru din: Joi Iun 16, 2011 23:18
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de DANY BOSS »

Felicitari tuturor concurentilor,castigatorilor si in mod special organizatorilor.Un concurs pe cinste intr-o locatie deosebita care promite mult.Ne-am simtit ca acasa.MULTUMIM INTREGII ECHIPE CARE SA OCUPAT DE ORGANIZARE.Pana la viitoare intalnire...........fir intins......stand 13...........
Hot pe hot cand s-a furat...si dracu s-a minunat...!

Avatar utilizator
bax
Mesaje: 723
Membru din: Lun Apr 09, 2012 12:12
Puncte: 0
Localitate: moreni
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de bax »

fredd scrie:Am pescuit pe stand 2 am avut un peste mort la cantarul de sambata dimineata,peste care fusese prins cu 30-40 minute inainte de cantar.Totusi nu credeti ca ar fi fost cam mult sa fim eliminati dupa 18 ore,pentru un peste de 1kg care sunt cert convins ca nu a murit din cauza noastra? (prietenii lui Tony au fost in dreapta noastra/stand 3 si nu au avut nici un peste mort!). Celor care stiu sa acuze le doresc si lor sa pateasca la fel,sa vada ce inseamna ca dupa atata timp de asteptare, munca, cheltuieli si speranta sa te trezesti cu un peste mort in sac! Sunt cazuri care se pot intampla si cred ca toti organizatorii ar trebui sa regandeasca acest punct din regulament.

Felicitari castigatoriilor si tuturor participantiilor !
Poate din cauza oboseli nu imi dau seama bine unde bati.lamureste-ma te rog.toata stima cuvenit!BAX-stadul 3
Carpbait

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de Dan Arghirescu »

george tomescu scrie:Si, evident, felicitari locului 1 ..
Toata stima!
Multumim pentru urari si felicitari si voua pentru locul II si captura!
Felicitari si respect pentru toata lume si pentru lupta stransa dusa pana la final!

Revenind la situatia cu pesti morti: desi nu am avut peste mort, sa stii ca a fost o provocare sa tinem pesti la adancime...standul nr. 1 era inconjurat de apa pana la genunchi - foarte mica si implicit posibilitatea de a muri vreun peste. Exista un loc in care apa era mai adanca insa era chiar in fata lasetelor - era risc maxim sa agatam fiecare lanseta daca puneam pestele acolo (in stanga aveam un copacel si in dreapta la fel... chiar nu aveam pe unde pescui daca puneam pesti acolo). Sunt de acord cu sanctiunile aplicate celor care nu au grija de pesti, insa de aceasta data si in aceea zona (stand 1 si 2) chiar era o problema cu apa mica. Cred ca ar trebui rezolvata adancimea apei, mai intai, si apoi aplicate sanctiuni, sau mai exista si aianta cu cantare mai frecvente ...

Sa auzim de bine!

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de vioril »

Sincere felicitari tuturor concurentilor ,castigatorilor si nu in ultimul rand administratiei !

Despre povestea cu peste mort la cantar este cu dus-intors , daca ar fi fost eliminate echipele in cauza ganditi-va si dumneavoastra ca ar fi aparut din start un dezechilibru intre concurenti .De aceste eliminari ar fi beneficiat din plin echipele vecine celor eliminati . Sa nu uitam ca genul acesta de intamplare neplacuta a avut loc si la un campionat national si echipele in cauza nu au fost eliminate .
Eu sunt de parere ca administratorul a luat o decizie inteleapta din toate punctele de vedere .

Fire intinse !!!!!!!!!!!!
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Avatar utilizator
bax
Mesaje: 723
Membru din: Lun Apr 09, 2012 12:12
Puncte: 0
Localitate: moreni
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de bax »

Felicitari castigatorilor,felicitari vecinilor de stand,felicitari toni pt munca depusa,si nu in ultimul rand astept raspuns pentru aluziile facute de colegul de pe standul 2.
Carpbait

fredd
Mesaje: 113
Membru din: Mie Aug 17, 2011 14:02

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de fredd »

Bax, cata grasu la acuzat pe Tony ca nu a luat decizia de eliminare deoarece echipele cu pesti morti fac parte din anturajul lui , eu am evidentiat faptul ca pestele mort a fost la stand2, stand care nu a facut parte din anturaj, si la stand 3 unde au pescuit prieteni nu au fost pesti morti !
Campeon del Mondo at Titirobil 2010/ 2012/2013
Campeon Olimpico /2012/2016/2020

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de osc1or »

Noi am pescuit pe standul 5, cel inundat.
Unul din pestii morti au fost la vecinii nostrii, stand 4.
Baietii erau pregatiti cu saltea calumea, tip cradle, si aveau grija de pesti.
La unul din cantare au cantarit vreo 4-5 pesti din care unul murise.
Eu cred ca nu au avut nici o vina pt acel peste mort, ce era sa le faca le pesti? control medical inainte de a ii baga in sac? Nu cred ca se impunea eliminare.

Ca si organizare au fost ceva probleme, dpmdv...
1. standul nostru inundat ar fi fost scos din concurs daca cu 1 saptamana inainte de concurs nu intra si a 18a echipa, desi concursul fusese anuntat cu 17 echipe...
2. Habar nu aveam de clasamente, aflam clasamentul de pe crapmania, ca 5-6 ore dupa cantar
3. Noaptea nu era nici un fel de control pe balta, erau echipe care se si ajutau la minciog intre ele..
4. "Masa festiva" a insemnat pt unul din membrii echipei noastre 1 cap de bibian in saramura... :)) si atat...
5. La sfarsitul concursului am primit diplome de participare goale, nesemnate, pentru ca nu se stia clasamentul final decat pt primele 6 locuri...

Cat despre noi, am avut numai de invatat, am avut foarte multa agatatura in fata, nu am stiut sa profitam de ea si nici sa o ocolim, am pescuit ca babalaii numai acolo pana am rupt vreo 20-30 monturi cu tot cu inaintas facand locul practic imposibil de pescuit... In ultima zi ne-am retras cu pescuitul la 40m de mal rezultatele vazandu-se in clasament...

Speram ca la concursul urmator sa venim mai bine pregatiti atat tehnic cat si tactic.

Felicitam toate echipele participante, si in special castigatorii!
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Cristian Brebu
Mesaje: 765
Membru din: Dum Noi 08, 2009 19:40
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de Cristian Brebu »

Felicitari castigatorilor si participantilor !
Felicitari Toni pentru aceasta minunata si superba balta ,este un adevarat paradis acolo .


FICAT NE-AM CALIFICAT .
Nu uita cine esti.

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de george tomescu »

In situatia in care Toni stia ca poate avea probleme cu pestii trebuia sa se organizeze altfel:
- nu avea ce sa caute in regulament "eliminare directa" pentru peste mort. Se pot face niste pasi intermediari: avertisment, penalizare in kg etc.
- un arbitru care sa stea printre concurenti rezolva problema altfel, inclusiv cu supravegherea pe timp de noapte
Cine a organizat concursuri stie ca un om nu le poate face singur pe toate. Mai lipsea ca Toni sa fie si concurent.
Sunt convins ca urmatoarele regulamente si organizari or sa arate cu totul altfel. Evident in bine.
Altfel, o locatie superba. Noua ne-a placut mult.
Felicitari lui Toni si sotiei pentru proptitudinea cu care au ajutat concurentii cu tot felul de cumparaturi.
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”