Desfasurare Cupa Iernii 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:
tu nu mai bati de mult pe nimeni, stai linistit... :D

ba la bass master cam aceeasi pescari sunt mereu pe podium!

bani multi la premii in america inseamna o inustrie a pescuitului foarte dezvoltata.
Pai daca trei podiumuri din patru concursuri , in ultimile doua luni inseamna pentru tine "de mult" , la tine ce mai este ? :D

Acum vad ca spuneai de concurs de bass. Nu ma pricep foarte tare la asta . Poate acolo se poate face selectia pestilor . In primul rand nu au locuri fixe . Au posibilitatea de a alege zona de pescuit in functie de cunostintele acumulate . La crap nu poti asta . Sunt multe diferente si nu se poate compara .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

RSC scrie:
Corect.
Doamneeeeeeeeeee
S-a intors lumea cu curu'-n sus...

:D :D :D :D :D[/quote]

... branza buna in burduf de caine... fi-ti-ar caracterul al dracu! :D[/quote]

Hai ca aveti treaba . Va las ! :D

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de RazvanG »

Fir-ati ai dracu de bagabonti.....huoooooooooooooooooo

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Genes Florin »

andrei vladeanu scrie:
RSC scrie:
andrei vladeanu scrie:am o parere buna despre calitatea in concursuri, dar daca se desfasoara NUMAI asa, tip BEST 5. nu amestecate.
Corect.
Doamneeeeeeeeeee
S-a intors lumea cu curu'-n sus...

:D :D :D :D :D
Nashule lasa-l pe Dan, acum este varful de lance care promoveaza senzor.... :wink:
Balta Puiesti

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de claudiupascu »

Vladut Mateianu scrie:
Rep scrie:vladut inseamna ca la concursurile tale trebuie sa vin cu un om sa-mi pazeasca masina un contabil sa tina foile si doi trei oameni sa-mi spuna cine face non-combat ca sa stiu ce trebuie sa fac .Ce faci daca greseala apare la clasamentul final si ai prinssase sute de kg cam cit dureaza revizuirea foilor care sigur trebuiesc calculate de doua trei ori ca sa cada toti deacord stam pina luni .La tombola ai spus cu gurita ta;echipele de pe locul 4-la 10 vor trage cite o bila de ce a tras Dl.PETCU si nu noi ,are el norocul nostru a pus el banii ,fi atent cind vorbesti poate nu dadeam un milion pe norocul lui Petcu .Cred ca iti amintesti cind am refuzat captura baltii la Crapmania 40 milioane iera un premiu fals ,pentru mine conta munca mea si rezultatul de pe sector locul 2 captura afost a lui gabi si a ajuns pe nu stiu unde .Daca tot recunosti ca afost greseala de organizare da-ne ce ni -se cuvine si modifica clasamentul daca mai exzista fair-play .
Adica noi sa acceptam greseala cauzata de cantitatea mare de peste dar la noi ca am prins peste sase sute de kg nu se pune si trebuia sa ne si mutam .
La mine exista intotdeauna fair-play, iti poti intreba si colegii de club daca am fost vreodata partinitor.....
Doar ca, de data asta, exagerezi cu acuzele. Facem foile mereu de 2 ori, uneori chiar si de 3 ori unde este cazul, nu se plange nimeni de munca ! Sunt sigur ca au mai existat greseli de calcul si in trecut, am si fost sesizati de concurenti in unele cazuri, iar situatia s-a remediat.
Sa ma acuzi insa ca am facut intentionat, sau ca de ce a tras dl.Petcu bilele ptr tombola ....ma lasa fara replica ! :oops:

PS Conform regulamentului, contestatia trebuia facuta in 2 ore dupa terminarea concursului(afisarea rezultatelor finale), daca nu exista contestatii raman rezultatele din teren, cele oficiale. Totusi, din punct de vedere moral sunteti castigatorii locului 3, ma voi ocupa personal sa primiti si cupele cuvenite.
Cu toate ca nu voiam sa intervin in aceste discutii din simplul motiv ca nu am participat la concurs nu pot sa tac si sa nu spun ca la finalul unui concurs pe Tancabesti , la Crapmania parca cand eram ocupantii locului 2 la un concurs pe cantitate si diferenta de loc 1 era de 400grame :!: iar diferenta de loc 1 era de 10 000 lei Vladut a luat fisele atat noua cat si celor de pe loc.1 si le-a recalculat.Astfel s-a gasit la ceilalti un peste de 10 kg adunat de doua ori, din GRESEALA

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de claudiupascu »

Acum sa va spun cine era pe loc.1-George Slave colegul lui Vladut si unul din prietenii lui cei mai buni.Cu toate acestea Vladut n-a ,, mers pe burta ''si ne-a dat noua premiul cel mare in detrimentul prietenului sau.De aceea ptr.mine corectitudinea lui Vladut si a echipei de arbitrii nu poate fi pusa la indoiala.A gresi e omeneste...

Avatar utilizator
Bogdan Bagiag
Mesaje: 105
Membru din: Mar Feb 01, 2011 23:28
Puncte: 0
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Bogdan Bagiag »

Poate nu m-am exprimat eu corect, dar eu am inteles greseala, orice om greseste mai ales pe balta unde conditiile nu sunt foarte bune.
Dar cineva trebuie sa isi asume aceste greseli si sa le REPARE.

Nu stiu de ce dar am impresia ca in ultimii ani sau schimbat foarte multe in competitiile din Romania, nu mai sunt o placere.
Carp Wars nu povesti cu p si b :)

ciprianradu
Mesaje: 282
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 21:27
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de ciprianradu »

Poate si pentru ca sunt foarte multe concursuri cu premii in bani.cei drept,la cele fara premii nu vine nimeni dar in ritmul acesta vom vedea aceeasi oameni la fiecare concurs.de admirat intentia lui vladut de a organiza si concursuri cu taxe mici si fara premii.acolo nu exista atata rautate si parca atmosfera este mai destinsa. Eu personal am verificat foaia de arbitraj doar ca sa stiu cum stau in clasament si sa imi fac calcule pentru ultimele ore din concurs.
Imagine

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de claudiupascu »

Da Bogdan eu am inteles perfect nemultumirea voastra dar acesta nu a fost un concurs unde lupta s-a dat in final intre doua echipe , au fost multe in carti ptr.podium pana la sfarsit .Au fost trei manse cu schimbari de sect.si fiecare echipa putea sa influenteze un clasament .Sunt sigur ca au mai fost greseli dar care nu s-au depistat si nici voi nici arbitri nu sunteti vinovati de aceste erori neintentionate.Concursul avand un regulament, nu se mai poate face nimic decat recunoasterea greselii si eventual sa primiti si voi cupele ptr.locul 3 pe care il meritati cu prisosinta.

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Neacsu Mircea »

Bogdan Bagiag scrie:Poate nu m-am exprimat eu corect, dar eu am inteles greseala, orice om greseste mai ales pe balta unde conditiile nu sunt foarte bune.
Dar cineva trebuie sa isi asume aceste greseli si sa le REPARE.

Nu stiu de ce dar am impresia ca in ultimii ani sau schimbat foarte multe in competitiile din Romania, nu mai sunt o placere.
Conform regulamentului aveati 2 ore sa faceti contestatie punct. Pescuitu nu a inceput cu tine nici nu se va termina chiar daca va da voua cupe de loc 3 ca vrea vladut eu tot pe Dan il recunosc ca si ocupant al podiumului ,nu te obosi sa scri vrun raspuns prostesc cum ai scris pana acum te pup pa pa
Vice Campion National 2014

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”