FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Aprecieri pozitive sau negative la adresa vanzatorilor si cumparatorilor. Cate un topic pentru fiecare user.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

Asta este culmea nesimtirii si a tupeului. Hotul striga : hotii!...
Am acel colet, intact, inca ambalat, asa cum a fost trimis cu curierul si am toata documentatia cu care a fost expediat.
Coletul a fost cantarit de catre personalul serviciului de curierat (pentru calculul taxelor de tansport, pentru cine nu stie...) si GREUTATEA (depaseste 1 kg.) este trecuta pe cutie si in acte.
Tot din actele aferente rezulta CLAR si fara echivoc ca DINU CRISTIAN din BACAU, telefon 0745085707, a.k.a. userul cry2828, adica nesimtitul care are curaj sa faca astfel de afirmatii dupa ce cunoaste foarte bine care este adevarul, NU S-A PREZENTAT sa ridice coletul (motiv pentru care, oricum, nu are cum sa cunoasca ce greutate avea acel colet).
Am toate actele, coletul intact si am martori pe baietii de la firma de curierat cu care s-a facut expeditia, daca este cazul... Am, de asemenea, SMS-urile schimbate cu Dinu Cristian si evidenta convorbirilor telefonice.
Pe acest Dinu Cristian l-am sunat pe data de 13.01.2014, dupa ce am vorbit la "urmarire expeditie colete" si mi-a zis ca nu stie nimic de nicio mulineta si n-a comandat el asa ceva. Vezi Doamne, as fi gresit eu numarul...
Dinu Cristian, mi-e o scarba infinita de tine si de cei ca tine. Tu si cei de teapa ta sunteti motivul pentru care exista o astfel de rubrica pe acest forum!
Multumesc, pe aceasta cale, celor care m-au sustinut.
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

cry2828
Mesaje: 53
Membru din: Vin Ian 03, 2014 20:48
Puncte: 0
Localitate: bacau

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de cry2828 »

eu nu am negat ca ai vb cu mine .am zis doar ca coletul era suspicios de usor. VREI sa imi cer scuze ca m.am ferit de o TEAPA cu banii mei???sper sa nu mai aud jicniri din partea ta .UITAT.TE pe info pescar chiar si aici si vezi ca toate tranzactiile au fost fara probleme ce as fi avut cu coletul tau?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de osc1or »

Daca nu veniti cu dovezi va certati degeaba si va stricati "imaginea" amandoi.
Critic echilibrat

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de tonny »

Cel mai corect si domneste ar fii sa ii ceri din nou omului sa iti trimita mulineta si sa dati uitarii acest eveniment neplacut.
Parerea mea e ca in viata se mai si greseste,dar gresala trebuie cautat sa fie indreptata.Nu suntem toti perfecti. :roll:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

D-le cry2828, observ cu stupoare ca, dupa tot ce s-a intamplat, inca nu-ti poti tine degetele departe de tastatura si cauti, in continuare, sa intoxici atmosfera cu minciunile tale, motiv pentru care ma simt nevoit sa dau curs sugestiei facute de catre userul "osc1or" si voi posta fotografii detaliate cu toate dovezile de care dispun.
Cu acet prilej, cred ca vom lamuri definitiv toata polemica si nu voi mai vedea semnatura dumitale prin topicurile mele, deoarece persoana ta ma umple de greata...
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

cry2828
Mesaje: 53
Membru din: Vin Ian 03, 2014 20:48
Puncte: 0
Localitate: bacau

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de cry2828 »

Vad ca in ziua de azi insistenta e arma prostilor.da.mi un nr de cont sa iti pun banii pe transport si iti retragi jicnirile de 2 lei care le.ai scris si fiecare pe drumul lui.In ce ma priveste a fost ultima postare pe subiectul asta.

Avatar utilizator
Sebastian Stan
Mesaje: 187
Membru din: Lun Iul 29, 2013 15:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Sebastian Stan »

si ce rezolvi daca ii pui 4 ron in cont? despre asta e vorba?
Matador, Comunist Activ si Maestru la Vrajeala!

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de tonny »

cry2828 scrie:Vad ca in ziua de azi insistenta e arma prostilor.da.mi un nr de cont sa iti pun banii pe transport si iti retragi jicnirile de 2 lei care le.ai scris si fiecare pe drumul lui.In ce ma priveste a fost ultima postare pe subiectul asta.
Fara suparare man,dar uita-te cate postari ai tu si cate are Charlex :wink: .Cat de "prost" tre sa fii sa ai 1600 de postari pe un forum si sa fii vandut scule de o caruta de bani ca dupa aceea sa dai o "tzapa" de 200 ron :lol: .
Eu mi-as cere public scuze daca as fii vinovat si cam atat,si atunci ai da dovada macar de omenie chiar si in al 12-lea ceas 8)
Daca eram in locul lui fara un acont nu iti trimiteam mulineta si atunci stiam sigur ca ai sa mergi sa o ridici.Din aceste cauze sunt de multe ori si eu nehotarat daca sa pun sau sa nu pun colete cu ramburs :idea:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

Sebastian Stan scrie:si ce rezolvi daca ii pui 4 ron in cont? despre asta e vorba?
Cu toata stima, d-le Sebastian Stan, dar este vorba de cca. 53 de lei, nu de 4.
Si, da, aveti mare dreptate, nu rezolva nimic daca mi-ar pune banii in cont!
Nu despre asta este vorba!
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de RazvanG »

Va spun un singur lucru,eu nu vand ( foarte rar,cand vand) decat cu banii inainte,ca la curve.Asa imi pot proteja investitia de plata a transportului.Fac nenumarate poze la obiect si cer nenumarate poze la obiect.Discutiile lungi pe care le fac,imi conturez un caracter cat de cat al omului.Nu am avut in viata mea o problema cu marfa pe care am expediato si nic cu cea primita.
Cel mai frumos este sa va faceti ca NU s-a intamplat nimic si sa va duceti business-ul la bun sfarsit :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback Vanzari & Cumparari”