ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1103
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Digital »

Cristi Y scrie: mai precis vor continua sa verse pentru ca procesul de " irigare " este in plina desfasurare :lol: :lol: :lol:
Dar Cainii ? pe ei nu ii intreaba nimeni :lol: :lol: :lol:
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de RSC »

Cristi Y scrie:@ fane balamuc

eu ti-am spus odata ca daca semeni vant vei culege furtuna , te-ai bagat intr-o lupta din care vei iesi ciufulit rau , mai rau decat te-a ciufulit natura :lol: :lol:
vei avea surprize frumoase in vara asta dar cam costisitoare :wink: :wink:

ai vrut rau , vine raul peste tine de te va seca la inima , are miros de briza :wink: , i-l simti ?? :D

asa cum ti-am mai zis , chestie de timp , apropos , ai invatat bancul cu timpul ??

timPUL A noastra !!! :lol: :lol: :lol:

p.s. informatie de interes general : la Manjesti , reprezentantii sectiunii rapitori ai federatiei se ocupa intens de amenajarea pistei de concurs pentru prima etapa de CN ce va incepe vinerea viitoare , iar presedintele federatiei lucreaza la un raport catre MTS referitor la felul in care onor pravalia pe care o conduce si-a deschis calendarul competitional anuntat ... doar asa procedeaza orice institutie serioasa ...NU ???

Voi sunteti mana-n mana...va spurcati pe aici dar in realitate sunteti... :wink: . Il amenintati pe popescu cu "cate-n luna si-n stele" de o gramada de timp si el tot pe aici este...Am mai zis-o: teatru ieftin, romanesc :oops:
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Cristi Y »

RSC scrie:Voi sunteti mana-n mana...va spurcati pe aici dar in realitate sunteti...
te-ai prins este ??

RSC scrie: Il amenintati pe popescu cu "cate-n luna si-n stele" de o gramada de timp si el tot pe aici este...Am mai zis-o: teatru ieftin, romanesc
din partea mea este mai dificil sa fac ceva , locuiesc de trei ani in UK , cu toate ca de multe ori m-as urca in avion sa ma duc in tara sa sparg cateva capete
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Gyorg »

Stefan Popescu scrie: Mă mir de ce nu vă puneți întrebarea „Unde este invincibilitatea AGVPSR care făcea și desfăcea totul în pescuitul sportiv?” A ajuns așa de nebăgată în seamă în propria țară? Ce chestie!
De fapt, acesta este miza lui popescu (si a celor ce-l sprijina, nu vorbesc de sportivi!!)
Toata mascarada asta lui se bazeaza pe dărâmarea AGVPS-ului cu tot riscul, cu toata pierderea lor. Banuiala mea este ca avem de a face cu o lupta politica sprijinita de servicii, impotriva agvps-ului. Altfel nu-mi explic prostia, lasitatea, oportunismul acestei lupte fara miza.

Ma gandeam ca miza reprezinta banii de la recreativi, dar nu este asa. Altfel, ne-ar fi folosit pe noi pentru a-si atinge scopul. Nu, interesul il reprezinta desfintarea agvps-ului cu orice risc. Poate exista si o miza politica in marea patura de recreativi, dar nu cred.

Cat de idiot sa fi sa nu intelegi cat are de pierdut Romania prin anularea unui CM:
MATERIAL:
- bilete de avion, taxe aeroport
- costuri de transport
- cazari, mese, curve, gay
- taxe, organizare, etc

Dar cel mai important, IMAGINE !!! Sunt curios cine o sa plateasca toate aste si cine va duce povara cu el, Mihai Viteazu?
Sunt sigur ca Florin Carstocea nu o sa stea cu mainile in san, recuperarea baniilor investiti in acest CM va trebui sa-i ia inapoi, fie de la MTS, fie de la federatia de carton.
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de gabi1 »

Toata mascarada asta lui se bazeaza pe dărâmarea AGVPS-ului cu tot riscul, cu toata pierderea lor. Banuiala mea este ca avem de a face cu o lupta politica sprijinita de servicii, impotriva agvps-ului. Altfel nu-mi explic prostia, lasitatea, oportunismul acestei lupte fara miza.
Ceva patrimoniu are AGVPS-ul :roll: :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Gyorg »

gabi1 scrie:
Toata mascarada asta lui se bazeaza pe dărâmarea AGVPS-ului cu tot riscul, cu toata pierderea lor. Banuiala mea este ca avem de a face cu o lupta politica sprijinita de servicii, impotriva agvps-ului. Altfel nu-mi explic prostia, lasitatea, oportunismul acestei lupte fara miza.
Ceva patrimoniu are AGVPS-ul :roll: :wink:
dupa cate am auzit (si stie si popescu) nu prea mai au mare lucru ;) ...
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Stefan Popescu »

Probabil de asta urmăreau să mai dea un ultim tun cu ocazia acestui Campionat Mondial.

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de george tomescu »

Stefan Popescu scrie:Probabil de asta urmăreau să mai dea un ultim tun cu ocazia acestui Campionat Mondial.
Frântule,
nu înțelegi ca aduci grave prejudicii pescuitului de competiție din România?

Pune mâna să organizezi și tu ceva!
Că de distrus am vazut că poți! :evil: :evil: :evil:
CS APS

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Stefan Popescu »

george tomescu scrie:
Stefan Popescu scrie:Probabil de asta urmăreau să mai dea un ultim tun cu ocazia acestui Campionat Mondial.
Frântule,
nu înțelegi ca aduci grave prejudicii pescuitului de competiție din România?

Pune mâna să organizezi și tu ceva!
Că de distrus am vazut că poți! :evil: :evil: :evil:
Păi nu ai observat că membri din asociația ta au urmat cursurile de arbitri organizate de federație? Ce le-o fi venit?

PS Îmi dau seama că ești prea prost să înțelegi ce înseamnă pescuitul sportiv din România. Dar mai ai timp să înțelegi.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:
PS Îmi dau seama că ești prea prost să înțelegi ce înseamnă pescuitul sportiv din România. Dar mai ai timp să înțelegi.
"Cand magarul - cum se vede -
Poarta grija calului,
Cel din urma 'ncepe-a crede
Ca-i desteptul satului".
popescule, esti prost si fudul... nu-i foarte grav ca esti prost daca-ti dai seama de asta, insa fudulia (de fapt ar fi trebuit sa folosesc pluralul) te trage in jos.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”