De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

totul e sa nu se ridice vladeanu...
Corect, ai descoperit DEMOCRATIA si cine stie ce nazbatie mai faci.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:
andrei vladeanu scrie:nu conteaza frps, agvps, etc
nu conteaza cum e organizata competitia.
totul e sa nu se ridice vladeanu...
pai din pacate , pe aici nu prea scrie nici agvps , nici frps , nimeni despre organizarea competitiei ci doar andrei vladeanu :roll: :roll: :roll:
asta ce inseamna?
ca e bine organizata sau ce?

se pare ca a aparut nevoia unei forme mai solide de organizare numita "uniune"...
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de oanavictor »

Cristi Y scrie:
andrei vladeanu scrie:nu conteaza frps, agvps, etc
nu conteaza cum e organizata competitia.
totul e sa nu se ridice vladeanu...
pai din pacate , pe aici nu prea scrie nici agvps , nici frps , nimeni despre organizarea competitiei ci doar andrei vladeanu :roll: :roll: :roll:
si pana una alta competitia se organizeaza din ce in ce mai bine ,fara incidente ,scandaluri ,contestatii ......eu cred ca asta deranjeaza cel mai tare :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
Cristi Y scrie:
andrei vladeanu scrie:nu conteaza frps, agvps, etc
nu conteaza cum e organizata competitia.
totul e sa nu se ridice vladeanu...
pai din pacate , pe aici nu prea scrie nici agvps , nici frps , nimeni despre organizarea competitiei ci doar andrei vladeanu :roll: :roll: :roll:
si pana una alta competitia se organizeaza din ce in ce mai bine ,fara incidente ,scandaluri ,contestatii ......eu cred ca asta deranjeaza cel mai tare :idea:
ok, bafta in continuare.

astept infiintarea uniunii...
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

oanavictor scrie:si pana una alta competitia se organizeaza din ce in ce mai bine ,fara incidente ,scandaluri ,contestatii ......eu cred ca asta deranjeaza cel mai tare
asta voiam sa spun mai devreme ... de cand profesionistii sunt ocupati cu problemele federale si legislative , carpfishingul isi vede de treaba inainte , a adus un titlu de campioana mondiala pentru Ro , nu mai exista scandaluri , si campionatele nationale decurg perfect , fara polemici ulterioare

asta inseamna destabilizare si dezorganizare ???
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie: ei , ei....venim la punctul fierbinte ! dar nu ai folosit termenul potrivit ...PROFITA !!!!! profita de fondul dezorganizat din acest fenomen !!!!
exact asta ai vrut sa spui...
The One Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de ionut72 »

E ASA GREU sa intelegi ca din punct de vedere al MINISTERULUI SPORTULUI din Romania ( bai e serioasa... char daca nu iti place !!! ) , FRPS este federatia recunoscuta si legala ?
Irelevant vis-a-vis de subiectul CM, proprietate a FIPS-CIPS! E asa de greu de inteles? :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

@ stimate domnule presedinte al frps,
de unde mortii ma-tii stii tu ma, ca mi-au luat camatarii casa, ai fost cu mine la notariat cand am facut actul de vc ???
stai dreacu acolo in mormantul tau si nu mai mormai...aici se vorbeste de pescuit, iar tu la asta esti afon, mortaciune ! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

cornelserbu scrie:de unde mortii ma-tii stii tu ma, ca mi-au luat camatarii casa, ai fost cu mine la notariat cand am facut actul de vc ???
Cornele , nu pune la inima ce oracaie broscoiul raios , e o saracie oarba care nu face decat sa borasca venin

scuipa-l in ochi si gata :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

@Vali Vesa

este clar ca nu obliga nimeni la nimic intr-un stat de drept .
In schimb obliga bunul simt ca aceeasi norma de evaluare sa o aplici unitar tuturor . Asa cum cereai proces verbal al AG a APCR prin care se hotara suspendarea procesului vs FRPS ..in acelasi mod te pot ruga si eu sa publici o hotarire a AG a ALRC prin care clubul Ovidius era votat ca membru? Deasemenea extras din Registrul asociatiilor in care urmare hotaririi AG , a fost pusa in legalitate si care confirma oficial ca din data de ... CS Ovidius face parte din ALRC , cu asumare de statut , samd ? Sau o chitanta de taxa de timbru ? Hai sa nu dezvolt .. ca e mult de scris ... Si sa nu cerem la altii ceva ce noi nu am facut ...niciodata . Iar din punctul de vedere al APCR , cat am fost acolo ... erau beton documentele ... trecute prin Judecatorie si aprobate ....asta ca sa nu ma murmure Oana ca Hansa , sau mai stu eu cine au ceva legat de asta .... Repet ....ce s-a facut prin APCR a fost trecut prin instanta si s-a constatat de catre Justitia romana ca e corect ... Nu cred ca esti in faza asta ...legat de Ovidius vs ALRC ....

Repet .... nu sustin nimic ..sustim doar egalitatea de comportament si egala masura legala in actiunile tuturor ... Si in continuare nu pricep de ce se dezvolta Cluburile sportive , legate de MTS , inerent si de FRPS ...... sau de ce , cele care exista , nu fac front comun si sa renunte la aceste calitati sportive .... ca un mesaj catre MTS ca pescuitul nu este sportul ala care il crede Popescu ...

Hai sa raspunda Vali si nu altcineva ..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”