Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Marian Tomescu
Mesaje: 321
Membru din: Lun Noi 12, 2012 17:49
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de Marian Tomescu »

Caba Bogdan 1 scrie:Vlăduț n-am vrut sa te ofensez in vreun fel,eu nu ma cert cu nimeni,eu cred ca tu ma Cunoști mai bine ca toți ceilalți,dar eu in ăștia 2 ani in care nu am mai intrat pe site-ul vostru,si pe nici un alt site de pescuit,prin "lumea pescarilor"se spune despre Crapmania,ca a ajuns un site al clonelor si al "pokemonilor".Nu vreau sa te superi pe mine,nu contest ceea ce spui tu dar daca te uiți pe alte site-uri de specialitate nu vezi oameni care sa jignească si care aduc amenințări.Parerea mea!Inca o data îmi cer scuze daca am adus vreo ofensa acestui site.
BIG LIKE!
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

ciprianradu
Mesaje: 282
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 21:27
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de ciprianradu »

ceva populari anul acesta se fac? intreb pentru ca sunt interesat de acest concurs desi ma nelinisteste lista cu cei platiti.
pozele pe facebook nu sunt relevante zic eu. nu contest populatia piscicola din balta dar poate vedem si noi vreo populare la inceput de primavara
Imagine

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de ionut72 »

pe alte site-uri de specialitate nu vezi oameni care sa jignească si care aduc amenințări.
Pe alte site-uri de specialitate, un concurs "promovat" in asemenea hal, nu-si avea locul niciodata. Te zburau aia de nu te vedeai in secunda unu. Nu cred ca am cerut nimic nelalocul lui, orice concurs serios incepe cu prezentarile. Noi, X si Y, cu sprijinul lui Z, organizam urmatorul concurs. Urmeaza un regulament clar, de la inceput, care nu se schimba de pe o zi pe alta (ba se puncteaza de la 5kg in sus, ba de la 3), la care nu se fac adaugiri/modificari cand isi mai aduce aminte vreunul dintre organizatori ca a uitat ceva (la inceput nu era specificat intervalul orar in care e permisa nadirea grea, se subintelegea ca e permisa tot timpul), ba se vine cu idei nastrusnice ca fiecare echipa sa primeasca harta cu substratul standului in care va pescui etc.

Inteleg ca "edyytza" e la prima tentativa de organizare. Dar tu, Caba Bogdan, nu erai. Trebuia, inainte sa-ti asociezi numele cu ei si cu acest concurs, sa-i tragi de maneca: ba baieti, stati asa, uite asa se procedeaza profesionist, mai ales ca sunteti la prima incercare si trebuie sa capatati increderea celorlalti, va prezentati, postati un regulament clar si concis de la inceput si incercati sa raspundeti politicos celor carora vreti sa le luati banii! In schimb tu ce faci? Le tii isonul in tampenii si obraznicii.

Si, pe urma, sunt niste semne de intrebare cu privire la corectitudinea responsabilului. Anul trecut (parca) ati avut o problema cu Maty. Ovidiu Oancea va intreaba daca dati premiile. Lao la fel. Si voi, in loc sa incercati sa lamuriti treburile astea, va ratoiti la aia la care sunt banii si pe care vreti sa-i determinati sa participe. Tineti-o tot asa, ca sunteti pe drumul cel bun! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Caba Bogdan 1
Mesaje: 34
Membru din: Mar Feb 03, 2015 16:27

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de Caba Bogdan 1 »

Eu nu am vrut sa am nici un amestec in acestaorganizare,nu am vrut tocmai de scârba cârcotașilor,Ionut uita-te bine unde a participat nea Maty ,a participat pe lacul 1 Bunget,un lac pe care nu-l administrez eu,iar Ovidiu Oancea acum 3-4 ani când a participat la concursul organizat de mn,si-a primit banii,nu vii după atâta timp sa arunci cu nori când tu confirmi ca ai primit banii,deci....nu înțeleg aluziile tale.Si daca te uiți bine,nea Maty participa si acum in proporție de 90% la acest concurs.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de ionut72 »

Eu nu am vrut sa am nici un amestec in acestaorganizare
Pai nu inteleg: la inceput n-ai vrut (de scarba carcotasilor), dupa care te-ai sucit si ai vrut, dar ai facut-o exact intr-un mod in care ... sa dai apa la moara carcotasilor, adica total neprofesionist! E problema ta ca-ti dai singur cu stagu'-n dreptu', a mea e ca am avut intentia sa particip. Mi-a trecut.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Caba Bogdan 1
Mesaje: 34
Membru din: Mar Feb 03, 2015 16:27

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de Caba Bogdan 1 »

Eu când am avut prima discuție cu acești băieți tineri,le-am spus ca nu vreau sa am nici o implicare in acest concurs,dar văzând ca Edi are câteva "probleme"pe aici,nu m-am putut abține,eu zic ca se cam exagerează si probleme de genul celor care sunt scrise mai sus nu înseamnă ca acest concurs va fi un fiasco.Atata timp cât va fi un arbitraj corect cu o echipa profesionista,premiile sunt la locul lor si vor sfârși in buzunarele câștigătorilor,berbecutul si berea de la sfârșitul concursului vor fi si ele prezente :) ,cu siguranța acest concurs se va sfarsi cu bine!!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de gabi1 »

,berbecutul si berea de la sfârșitul concursului vor fi si ele prezente :) ,cu siguranța acest concurs se va sfarsi cu bine!!!
Daca berbecutul e de la Rucar/Dragoslavele e belea mare, are coada grasa ca ornitorincul... :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de Vladut Mateianu »

Caba Bogdan 1 scrie:Vlăduț n-am vrut sa te ofensez in vreun fel,eu nu ma cert cu nimeni,eu cred ca tu ma Cunoști mai bine ca toți ceilalți,dar eu in ăștia 2 ani in care nu am mai intrat pe site-ul vostru,si pe nici un alt site de pescuit,prin "lumea pescarilor"se spune despre Crapmania,ca a ajuns un site al clonelor si al "pokemonilor".Nu vreau sa te superi pe mine,nu contest ceea ce spui tu dar daca te uiți pe alte site-uri de specialitate nu vezi oameni care sa jignească si care aduc amenințări.Parerea mea!Inca o data îmi cer scuze daca am adus vreo ofensa acestui site.
Crapmania este casa mea. Si a multor pescari celebri si nu numai. Este locul unde ne depanam amintirile legate de pescuit, unde discutam despre retete, postam poze si filmulete de la pescuit, socializam, etc. Faptul ca unele persoane de "afara" nu prea inteleg "joaca" si (uneori) , cititul printre litere, imi confirma parerea ca Dumnezeu nu a fost chiar asa darnic cu toti ! :D

Si, ptr ca nu ai fost in fenomen, crede-ma ca "alte siteuri" nu prea exista...comparam Loganu' cu Bmw-ul ? :D

Si inca ceva :
Caba Bogdan 1 scrie:... eu in ăștia 2 ani in care nu am mai intrat pe site-ul vostru,si pe nici un alt site de pescuit,.............. dar daca te uiți pe alte site-uri de specialitate nu vezi oameni care sa jignească si care aduc amenințări.
Pai de unde sti daca nu ai intrat pe site-uri de pescuit in ultimii 2 ani ? :roll: Sau ti-a spus "cineva" ? :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Caba Bogdan 1
Mesaje: 34
Membru din: Mar Feb 03, 2015 16:27

Re: Discutii offtopic despre concursul de la Bunget

Mesaj de Caba Bogdan 1 »

Vlăduț eu vorbesc de acum un si ceva maxim doi,te poți uita pe userul bogkba când a fost ultima data cand am intrat,eu nu te comparar cu nimeni si știi ca eu spun lucrurilor in fata si nu pe la spate.Asta e o realitate pe care mulți pescari o știu si cred ce am spus eu mai sus.Iti repet no offense.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Best 7 - Lacul 2 Bunget - Jud. Dambovita ! 72 ore

Mesaj de Marian Constantin »

istratealexandru scrie:Vizionați „promo pescuit la crap bunget 2” pe YouTube - promo pescuit la crap bunget 2:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zORis6qH ... e=youtu.be[/youtube]
Toti pesti aia mari din promo sunt prinsi pe Bunget ?
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”