Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:
oanavictor scrie:cine nu-l cunoaste pe popescu si modul cum a reusit sa se catere acolo unde este poate pune botul la vrajeala cu mokangeala ......pana una alta aici eu am sesizat ca nu sunt de acord cu cei 1000 euro si nici cu faptul ca sa scumpit balta corbu .........HAIDE-TI SA-L LASAM IN PLATA DOMNULUI PE MASCARICIUL CU MUSTATA SI BALIVERNELE PE CARE LE DEBITEAZA ,........SA CONTINUAM CU AGVPS-ul ,sa incercam sa discutam cu domnul Carstocea pentru costuri si sa ne vedem de competitia noastra pentru ca avem rezultate ,valoare si oameni de calitate .
Corect. Clubul Senzor participa la CN, dar propune o sedinta tehnica ptr rediscutarea taxei de participare. O sedinta cu o ordine de zi bine stabilita, o varianta sa se poata strange banii LEGAL, o varianta in care sa fie cat mai multe cluburi participante !
De acord ?
Vineri avem sedinta clubului si vom hotata ce si cum .........dar sigur fara cei 1000 de ochiul dracului
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de osc1or »

Vladut Mateianu scrie: De unde ai dedus tu asta ? La ce CM trimite Federatia lot moka ? Aici se discuta lucruri importante, nu este facebook sa intre oricine sa-si dea cu parerea de plictiseala...
Pai daca nu poate sa intre oricine, de ce nu faceti un topic privat in care sa intrati decat voi cei importanti?

Eu nu imi dau cu parerea din plictiseala, chiar ma intereseaza subiectul si nu imi vine sa cred ce citesc...

Mai exista in Romania si cluburi mai micute, fara putere financiara, care ar participa la astfel de evenimente formate din pescari care sunt dispusi sa scoata din buzunar propriu sumele necesare participarii... Cluburi care probabil ca nu vor emite pretentii dar vor sa participle strict din placerea de a pescui alaturi de cei mai buni... sa inteleg ca aceste cluburi trebuie sa intre pe facebook de plictiseala?
Critic echilibrat

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de nicuB »

[quote="Vladut Mateianu"] Aici se discuta lucruri importante, nu este facebook sa intre oricine sa-si dea cu parerea de plictiseala... [quote]

lucrurile importante se discuta la sedinta, intr-un cadru oficial. se semneaza de luare la cunostinta, etc.
poate nu te-ai prins, dar aici este un forum deschis, unde fiecare isi da cu parerea, cata vreme nu incalca regulile forumului si se exprima civilizat (tu poti fi luat drept exemplu de exprimare civilizata la adresa lui Popescu :) ).
nu doresti sa-mi raspuzi, nu-mi raspunde, dar nu incepe cu lucruri din astea "inteligente"

P.S. sa stii si tu, in orice sport suporterii sunt foarte importanti

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de bogdanpesc »

osc1or scrie:
nicuB scrie:
Vladut Mateianu scrie:O sa vedem sambata, va fi sedinta federatiei ptr CN 2016, 3 etape pe 3 lacuri, lot de 11 persoane, exact ca la CIPS !
si castigatorii CN-ului facut de federatie la ce CM vor participa? intreb din pura curiozitate.

Popescu este genul de om care nu uita si nu iarta, tipul comunistului slugarnic care toata viata s-a visat intr-un post de conducere. calca pe cadavre, minte si injunghie pe la spate ca sa-si atinga scopul. acum e mieros ca sa atraga cat mai multi pescari de partea lui, precis promite marea cu sarea tuturor care vin in federatie. cum romanul e lipsit de coloana vertebrala, ma gandesc c-o sa-si faca cativa noi adepti......
NicuB,
Esti demodat, nu esti la current cu trendul... nu mai e rau Popescu, nu mai e o himera FEDERATIA!!
Federatia e buna, face CN-uri, trimite echipa castigatoare la CM-uri moca.
oscior...cred ca iti lipsec niste ghilimele din postarea ta....ori nu ?
si Vladut intreba civilizat...la care CM trimite federatia echipe de pescari Romani ?...intersant
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de osc1or »

bogdanpesc scrie: oscior...cred ca iti lipsec niste ghilimele din postarea ta....ori nu ?
Bogdan, eram ironic... din pacate...
Eu vad treaba astfel:
AGVPS
Taxe mari, tot mai mari, poate chiar nejustificat... singurul lucru care il ofera este organizarea unui concurs numit CN care trimite echipa nationala la CM... Acest AGVPS face sedinte oficiale unde invita cluburile, supune diverse decizii la vot si toata lumea voteaza clar si negru pe alb. Tinde spre o competie super exclusivista unde e posibil ca decat cei mai bogati dintre bogati sa mai poata participa. Nu comentez deciziile semnate si asumate la sedinte rastalmacite si commentate pe forumuri 3 luni mai tarziu...

Federatie
Multe vorbe, multe reglementari, multe legi, procese, insulte, calomnii, etc... putine fapte insa...
Un "CN" tinut acum 1 an cu 10 echipe si 2 pesti prinsi cu echipa castigatoare trimisa la un concurs privat in Ungaria... Si aici insa sunt niste taxe de aderare mari atat pt pescari cat si pt cluburi...

Ce sa alegi intre cele 2?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Vali Vesa »

Bine v-am regasit pe forum.

Nu va mai pierdeti timpul si energia cu polemici inutile pe tema federatie/agvps. Daca vreti sa faceti ceva, puneti osul la treaba.

Scuze, stiu ca unora nu le place, dar de la APCR incoace este o lipsa totala de organizare. Cautati un conducator care sa fie interesat sa faca treaba si sa si stie ce are de facut. Proverbul cu pestele, de unde se impute el, este valabil.

Si lasati clubul care o sa castige sa-si gaseasca sponsori, ca daca vor pot. Recunosc, nu e usor, dar romanul face din rahat bici si cateodata mai si pocneste. De aici 500 de euro, de dincolo 200, mai o masina, niste bilete de avion, mai “botit” dar tot ajunge la CM.
De bine de rau, 1012-2015, n-am lipsit de la nici un CM, chiar daca nu au fost fonduri alocate din start.

Spor la treaba :)
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de bogdanpesc »

tipic Romanesc...din doua rele il aleg pe cel mai mic
aleg varianta agvps,.....in momentul asta

ca de obicei Vali Vesa....LIKE
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de barbumarius »

osc1or scrie:
bogdanpesc scrie: oscior...cred ca iti lipsec niste ghilimele din postarea ta....ori nu ?
Bogdan, eram ironic... din pacate...
Eu vad treaba astfel:
AGVPS
Taxe mari, tot mai mari, poate chiar nejustificat... singurul lucru care il ofera este organizarea unui concurs numit CN care trimite echipa nationala la CM... Acest AGVPS face sedinte oficiale unde invita cluburile, supune diverse decizii la vot si toata lumea voteaza clar si negru pe alb. Tinde spre o competie super exclusivista unde e posibil ca decat cei mai bogati dintre bogati sa mai poata participa. Nu comentez deciziile semnate si asumate la sedinte rastalmacite si commentate pe forumuri 3 luni mai tarziu...

Federatie
Multe vorbe, multe reglementari, multe legi, procese, insulte, calomnii, etc... putine fapte insa...
Un "CN" tinut acum 1 an cu 10 echipe si 2 pesti prinsi cu echipa castigatoare trimisa la un concurs privat in Ungaria... Si aici insa sunt niste taxe de aderare mari atat pt pescari cat si pt cluburi...

Ce sa alegi intre cele 2?
Ca sa ne intelegem:
AGVPS- nu iti da nimic in bani decat drept de participare la CM, dar nici nu iti cere nimic. Toate taxele pt CN sunt stabilite la sedinta de cluburi dupa ce se calculeaza taxele de balti, arbitraj, organizare. Nu cred ca AGVPS sa suporte vreodata aceste taxe. Fiind pasiunea noastra trebuie sa ne asumam riscurile(cheltuielile) daca vrem sa participam. Cam asa e in toate domeniile unde faci sport la nivel de amator pt ca de fapt asta facem.(nu cred ca daca te duci la sky iti plateste cineva ceva)
Federatia- ma abtin sa fac comentarii ce poate face pt ca acolo este un om care a dovedit ca nu poate fi luat in calcul ca "o varianta alternativa"

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de gor965 »

Vali Vesa scrie:......Cautati un conducator care sa fie interesat sa faca treaba si sa si stie ce are de facut.
Un conducator trebuie sa aiba ce/pe cine sa conduca. In acest moment cluburile de crap sunt imprastiate care incotro si cand vine vorba de CN fiecare isi urmareste propriul interes !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de oanavictor »

azi ,am avut o discutie cu domnul Bentu ,vicepresedintele agvps in care am explicat aberatia fondului de 1000 euro cat si faptul ca din cauza acestor bani participarea de anul acesta va avea de suferit .
Nici dansului nu i sa parut ok ca sa se stranga acesti bani chiar realizand ca sunt cluburi bogate si cluburi sarace ......ca sunt cluburi care chiar doresc sa participe si nu doresc sa se considere sponsori in caz de ......
A ramas ca domnul Bentu sa ia legatura cu domnul Orhei SI SA SE CONVOACE CAT MAI URGENT O ADUNARE GENERALA A CLUBURILOR PENTRU DEFINITIVAREA TAXEI DE PARTICIPARE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”