AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sionut scrie:

P.S Cert e ca fiecare pasare isi lauda puii, iar puii celorlalti sunt ciobani sau firme de paza ...

Nu ai inteles nimic. Eu nu imi laud puii, ba din contra ii cert si ii sanctionez cand este cazul. Numai ca, un singur arbitru din APCR(adica dintre cei la care te referi tu) a arbitrat in viata cam atatea concursuri de crap cam cat a arbitrat toata brigada APS ...pana in 2012 ! :D Deci nu mai face comparatii, eu stiu bine ce vorbesc si mai ales, pot judeca obiectiv......Incearca si tu sa faci asta ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

edward grigore
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 13:34
Puncte: 0
Localitate: Buftea

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de edward grigore »

Pentru a diminua pe cat posibil factorul "bulan" in cazul unui concurs pe loturi, ideal ar fi ca mansele de calificari sa se desfasoare pe aceeasi balta, cu grile prestabilite, astfel incat fiecare echipa a unui lot sa pescuiasca pe toate cele trei sectoare. Numarul de manse trebuie sa fie multiplu de 3.
Daca nr de loturi este prea mare si nu se gaseste o balta care sa suporte organizarea, exista varianta a 3 manse simultane pe 3 balti diferite, fiecare balta reprezentand un sector, ajungandu-se la acelasi sistem ca in cazul unei singure balti, si anume rotirea celor 3 echipe ale unui lot pe fiecare balta.
Old Spirit Pelicanul
Grig

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Doeat »

Vladut Mateianu scrie:In cazul in care voi demonstra ca un anumit pescar, dintr-un anumit club, a furat la un concurs in 2009, va fi exclus doar el sau tot lotul clubului ? Sau nu pateste nimic ? :roll:
in prima faza sa vedem ce patesc cei care "au comis-o " la mondiale si cei care sustin ca nu a fost nimic grav ... dupa aceea va fi clar ce se va intampla pe viitor cu un precedent deja creat
Roland K.
KRap-Baits RO

circus
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 02, 2009 21:04

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de circus »

o sa se incerce musamalizarea cazului(vezi cum au blocat topicul cand incepusera sa se sparga !). mai ales ca am inteles ca a fost implicat si conducatorul delegatiei romaniei, care sa ales cu un aparat foto. sper ca nu bat campi si ca am fost bine informat.

asteptam sanctiunile. pana atunci sa avem incredere in cei care conduc pescuitul la crap din romania.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Zarguzon Adi »

Vladut Mateianu scrie:
Sionut scrie:

P.S Cert e ca fiecare pasare isi lauda puii, iar puii celorlalti sunt ciobani sau firme de paza ...

Nu ai inteles nimic. Eu nu imi laud puii, ba din contra ii cert si ii sanctionez cand este cazul. Numai ca, un singur arbitru din APCR(adica dintre cei la care te referi tu) a arbitrat in viata cam atatea concursuri de crap cam cat a arbitrat toata brigada APS ...pana in 2012 ! :D Deci nu mai face comparatii, eu stiu bine ce vorbesc si mai ales, pot judeca obiectiv......Incearca si tu sa faci asta ! :wink:



Exemplul dat de tine nu e relevant. Poti sa ai permis de conducere de 20 ani si sa conduci prost si poti sa ai permisul de 1 luna si sa conduci bine si CORECT.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de razvan u. »

circus scrie:o sa se incerce musamalizarea cazului(vezi cum au blocat topicul cand incepusera sa se sparga !). mai ales ca am inteles ca a fost implicat si conducatorul delegatiei romaniei, care sa ales cu un aparat foto. sper ca nu bat campi si ca am fost bine informat.

asteptam sanctiunile. pana atunci sa avem incredere in cei care conduc pescuitul la crap din romania.
Pe topicul respectiv s-au scris destule puncte de vedere. Si da, bati campii! Iti recomand sa citesti cu atentie subiectul topicului!
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Luci
Mesaje: 74
Membru din: Lun Aug 10, 2009 16:13
Puncte: 0

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Luci »

circus scrie:o sa se incerce musamalizarea cazului(vezi cum au blocat topicul cand incepusera sa se sparga !). mai ales ca am inteles ca a fost implicat si conducatorul delegatiei romaniei, care sa ales cu un aparat foto. sper ca nu bat campi si ca am fost bine informat.

asteptam sanctiunile. pana atunci sa avem incredere in cei care conduc pescuitul la crap din romania.

Tare asta...cam bine informat pt. un utilizator cu 9 mesaje postate :mrgreen:
Poate ai dreptate ...poate nu ,dar nu ma bag pt. ca nu stiu :roll:
Problema e alta...s-a tot vehiculat pe aici ca nu poti face afirmatii la acest nivel decit folosind numele real sau acolo o scurta prezentare... din care sa reiasa cine esti si ale cui interese servesti :!: :?:
Probabil ca bat cimpii , adica Circus o fi numele tau ...si atunci scuzele de rigoare...in caz contrar poate ne explici si noua sau daca nu tu ,moderatorii sigur au niste explicatii de dat ...
Oricum daca afirmatia mea e reala se pare ca incep sa apara exceptii de la regula....care lasa loc de interpretare :oops:

Ps.:Trebuie sa recunosc in schimb ca, Circus se preteaza minusa in "ca pe vremuri" :D
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii.

circus
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 02, 2009 21:04

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de circus »

scuze daca am incalcat aceasta regula. ma numesc Petre Butaru, zis Bluto, sunt client la mag. de pe Giurgiului al lui Vasi Baboieru.
Acum , ca m-am prezentat, poate faci si dumneata acelasi lucru domnule "Luci" si poate nu ai mai incerca sa gasesti doar probleme.

Ps poti sa intrebi de mine si pe George Jujac, ne stim de pe Cernica de acum 3 ani..... daca chiar conteaza ! :evil:

Avatar utilizator
Luci
Mesaje: 74
Membru din: Lun Aug 10, 2009 16:13
Puncte: 0

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Luci »

Razvan Ulmeanu scrie:Acest topic este destinat exclusiv celor care au fost implicati in campionat din postura de participanti, organizatori sau arbitri.
Va rog sa scrieti propriile observatii, pe baza carora sa se faca o analiza competenta in sedintele ce vor urma si sa rezulte un campionat national 2010 fara cusur.


Nu sariti asa la mine :D ca eu sunt mai sperios din fire... :mrgreen:
Din postarea lui Razvan eu am inteles altceva si de aceea mi-am permis sa "va interoghez".
Trageti dvs. concluziile de rigoare... :wink:
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Vladut Mateianu »

Va rog sa puneti punct aici acestor "dispute".
Este un topic in care ar trebui sa se discute numai constructiv, deci hai sa-l lasam asa cum este.....

PS Bine ca anul acesta sunt propuse ptr etape doar balti cu peste mult, unde sa se poata face diferenta intre pescari.... :wink:

Tancabesti
MV 2
Floreasca
Doripesco
Bunget
Lates

Acum se va vedea cine este pescar si cine nu ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”