DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

grammy scrie:Salutare,
Desi nu sunt un pecar mare precum cei de aici dar un mare iubitor al pescuitului, spectator aproape la toate concursurile ce se desfasoara la Corbu vreau sa va intreb cum naiba se face ca desi sunteti o mana de oameni care performati la nivelul asta in pescuitul la crap reusiti sa va certati si acuzati mereu unii pe ceilalti...transformand un sport frumos intr-o balacareala maxima tipic mioritica...
Eu cred ca aveti loc destul unii de altii atat pe balta cat si pe forumuri...victoriile sunt de moment, la anul va fi un nou campionat, peste 2 ani altul si tot asa....
In final va felicit pe toti pentru una din cele mai disputate finale de CN si multa bafta CARP UNITED la mondiale
La fel de multa "bafta" sa ai si tu cand mergi...RAR, DAR SA AI!
catch&release

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de viorel doloc »

Felicitări tuturor cluburilor participante.
Felicitări Carp United și fire-ntinse în Franța...hai România, hai cu aurul acasă!!!
Carp Passion

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de petre iulian »

grammy scrie:Salutare,
Desi nu sunt un pecar mare precum cei de aici dar un mare iubitor al pescuitului, spectator aproape la toate concursurile ce se desfasoara la Corbu vreau sa va intreb cum naiba se face ca desi sunteti o mana de oameni care performati la nivelul asta in pescuitul la crap reusiti sa va certati si acuzati mereu unii pe ceilalti...transformand un sport frumos intr-o balacareala maxima tipic mioritica...
---------
o sa-ti zic eu de ce si nu `vorbesc din auzite ...vorbesc despre ceva concret , patit de mine .
fara nume si ani ....

Particip la CN cu clubul nostru ... dupa doua zile suna telefonul si aud . "Auzi Iuliane voi de ce mai trageti la acest CN ca oricum nu mai aveti sanse .....nu vorbesti tu cu baietii tai s-o lase mai moale pe sectorul X ca ne intelegem noi ...."

Alt an alt telefon si propunere de la altcineva " La fel aceeas dorinta sa nu mai traga tare pe un sector ca sa se lase depasiti..." si sa-i incurcam pe X pe alt sector..."

Alt an alta propunere dar de data asta direct la pescarii din stand care au fost mituiti cu suma de 500 euro ca sa nu mai pescuiasca si au acceptat . Eu am auzit dupa un an patania la un spritz si nu credeam asa ceva ....Am vrut sa dizolv clubul cand am auzit ...

Alt an- anul trecut " Suna telefonul in ultima seara si ma intreaba daca pescuiesc ... eram pe standul B1 si raspund ca binenteles ca pescuiesc .... Bine ,foarte bine depaseste-l pe X ca te cinstesc bine dar vorbeste cu baietii de pe sectorul X s-o lase mai moale ....Atunci am zic gata nu-mi mai trebuie CN .

Din pacate nu pot dovedii ce scriu acum ca nu am inregistrat convorbirile dar daca nu ma credeti asta-i viata ...mergem mai departe :wink:

Si uite asa anul asta nu am participat din scarba si nu o sa mai participam prea curand la vre-un CN . E frustrant ca un club cu peste 40 membrii sa nu participe dar sunt scarbit de ce se intampla si nu o sa mai participam curand ...

Anul asta la fel s-a intamplat cu propuneri "indecente " ... chiar daca nu am participat ca si club ,am avut baieti transferati pe perioada CN-ului si au vazut si auzit `bine :wink: Nu s-a schimbat nimic ...banul si prieteniile sunt la putere :wink: :wink:

si ceva concret Carp United sunt cei mai buni :wink: ...felicitari :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de barbumarius »

@iulian
Nu iti cer nume dar te rog sa spui daca in vreuna din situatiile pe care le-ai prezentat a fost implicat clubul Carp United?

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de romanraul »

petre iulian scrie:
Si uite asa anul asta nu am participat din scarba si nu o sa mai participam prea curand la vre-un CN . E frustrant ca un club cu peste 40 membrii sa nu participe dar sunt scarbit de ce se intampla si nu o sa mai participam curand ...
petre iulian scrie:De ceva timp ,tot ma gandesc sa nu renunt la CN anul asta si mi-a venit o idee .

Nu ma consider "mercenar" pentru ca nu vreau sa mi se ofere `mocaciuni . :wink:
Nu vreau sa mi se plateasca nimic ... taxa ,nada ,etc etc . Doresc doar o prima de performanta .
Daca echipa mea castiga locul 1 ,2 s-au trei (calificari si finala )indiferent de ce fac restul echipelor din lotul meu sa ma premieze cu o suma stabilita inainte, in functie de performanta .

Sunt bun si castig pe sectorul meu locul 1,2,3 primesc prima , nu sunt bun ,nu primesc nimic :wink:
Eu zic ca este o cerinta corecta de-a mea cu o premiere numai in cazul performantei ...

Am coechipier asa ca e vorba de-o echipa intreaga ..... taxa aferenta echipei `mele si nada consumata o achitam noi . Nu imbrac pe perioada CN-ului nici un fel de tricou cu vre-o reclama ,club etc pentru ca vin pe banii mei .....Din respect pentru clubul meu nu voi accepta sa imbrac un tricou cu alt nume de club .... si eu la randul meu nu voi folosi numele clubului pe echipamentul meu .

Daca sunt cluburi/loturi care vor sa ne `infieze pe perioada campionatului nu ezitati sa ma contactati :wink:

ps. pe perioada CN-ului orice membru Green Lake este transferabil daca va intelegeti cu el ...
ps2 Dacca castigam campionatul -locul 1 la final (lotul meu )returnez toti banii .... Consider ca sunt `premiat inzecit :wink:
Inseamna ca era gluma ????
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de Dan Mateianu »

Jurnalul lui gor965: Finala de poveste la Campionatul AGVPS de pescuit.

http://www.crapmania.ro/articole/report ... cuit-38794

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”