LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.201

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
viorelb73
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 27, 2013 9:37
Puncte: 0
Localitate: CONSTANȚA

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de viorelb73 »

La cupa Coca Cola, imediat după RIG, am stabilit regula ca "over 10" și tenul să fie anunțați imediat (am fost arbitru). Nu am pierdut nici un ten din cei capturați (și asta în urma celor învățate de la RIG).

Respect tuturor

Avatar utilizator
VDE
Mesaje: 215
Membru din: Vin Feb 26, 2016 22:27
Puncte: 0
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de VDE »

Interesanta situatie. De retinut ca regulamentele nu se respecta, arbitrii sunt influentabili, si cine va mai merge la concursuri pe Corbu sa se pregateasca pe langa taxa de concurs cu inca cateva mii de euro ca poate creste staborul pe peste mort la 200 sau chiar 500euro/kg. Bine ca nu sunt si sturioni acolo ca .... isi vindeau oamenii si casele.
Eduard Vrabie
Imagine

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de petre iulian »

VDE scrie: Bine ca nu sunt si sturioni acolo ca .... isi vindeau oamenii si casele.
--------

:lol: :lol: :lol: :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de gabi1 »

''Cine poate oase roade, cine nu, nici carne macră''. :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=tgd-N0GeOms
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Hai sa aruncam cu noroi, sa ne dam cu părerea...pana acum cele mari concursuri tot pe Corbu se tineau...si era înghesuială...iar ca sa spui de Gabi Calota ca nu este un arbitru bun, mi se pare culmea nesimțirii...la cat va tiganiti în brailele voastre penibile, nu ma mira dnule VDE...acolo nu aveți nevoie de arbitru...Corbu rămâne cea mai buna pista de concurs din tara si numai, cu cele mai bune condiții, iar Gabi Calota reprezintă garantul unui concurs serios si corect. Cat despre bagatorii de seamă, cred ca trebuie sa isi măsoare cuvintele, penibile de altfel. Iar la faza cu staborul, tocmai ce ai făcut tigani (tot respectul) oameni ca Andrei Vlădeanu, Martoiu, Ureche, Stefan Fasie, Carstocea,etc, oameni care au făcut ceva pentru pescuitul sportiv la crap. Sănătate sa va dea Dzeu, ca minte nu prea mai are cum!
PS: după o situație de genul asta ar trebui sa schimbam ceva în regulamentul concursului...adică să îi se scadă cel mai mare peste si la o noua abatere, eliminare. Cat despre pestele mort sa fie plătit la un preț corect în funcție de greutate si se rezolva problema. Sa nu uitam ca regulamentul bălții, bate regulamentul unui concurs.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re:

Mesaj de cornelserbu »

surgeon scrie:Hai sa aruncam cu noroi, sa ne dam cu părerea...pana acum cele mari concursuri tot pe Corbu se tineau...si era înghesuială...iar ca sa spui de Gabi Calota ca nu este un arbitru bun, mi se pare culmea nesimțirii...la cat va tiganiti în brailele voastre penibile, nu ma mira dnule VDE...acolo nu aveți nevoie de arbitru...Corbu rămâne cea mai buna pista de concurs din tara si numai, cu cele mai bune condiții, iar Gabi Calota reprezintă garantul unui concurs serios si corect. Cat despre bagatorii de seamă, cred ca trebuie sa isi măsoare cuvintele, penibile de altfel. Iar la faza cu staborul, tocmai ce ai făcut tigani (tot respectul) oameni ca Andrei Vlădeanu, Martoiu, Ureche, Stefan Fasie, Carstocea,etc, oameni care au făcut ceva pentru pescuitul sportiv la crap. Sănătate sa va dea Dzeu, ca minte nu prea mai are cum!
PS: după o situație de genul asta ar trebui sa schimbam ceva în regulamentul concursului...adică să îi se scadă cel mai mare peste si la o noua abatere, eliminare. Cat despre pestele mort sa fie plătit la un preț corect în funcție de greutate si se rezolva problema. Sa nu uitam ca regulamentul bălții, bate regulamentul unui concurs.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
nu voiam sa mai comentez, dar cand vad pe cate unul asa de infocat, nu ma pot abtine…
- nu arunca nimeni cu noroi, e o situatie care pur si simplu cere comentarii pentru ca nu se intampla in fiecare zi.
- pana una alta, din punctul de vedere a pestilor morti prezentati la cantar, cn detine o penibilitate dezarmanta in fata brailelor, sic!
- lobby-ul pe care-l faci lacului corbu devine putin agasant si nu ca n-ar fi cea mai buna pista de concurs, dar deja se stie, nu treuie amintit in fiecare postare a celor din constanta.
- si cireasa de pe tort: gabi calota, ca si cicerone serbanescu acum 9 ani, este principalul vinovat in acest caz. daca din anumite motive, el ca arbitru principal si suveran, observa ce s-a intamplat si da avertisment, nu are pentru ce sa-si mai schimbe decizia pentru nimic in lume…daca-i spune constiinta ca nu a procedat corect, atunci ar trebui sa stie ca mai sunt si alte meserii cu mai putina raspundere. un arbitru principal nu are de ce la prima contestatie verbala, sa ia imediat legatura cu organizatorul si-mi pare rau c-o spun, sa faca in pantaloni cand in regulament se specifica suveranitatea lui in luarea deciziilor.
- pe cei din asa zisa comisie, dealtfel oameni respectabili, nu i-a facut nimeni tigani asa cum insinuezi, dar ce au facut, a semant putin cu un stabor. Cred ca trebuiau sa judece doar hotararea lui calota si atat, eventual sa-l traga la raspundere daca considerau ca a gresit.
- vorbe ca “culmea nesimtirii” sau “mintea de la dumnezeu", cred ca ar trbui sa le folosesti atuni cand chiar ai argument reale nu doar lozinci !!!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de ZABELEA »

In urma sedintei avute in cadrul clubului luni 29.08. s-au luat urmatoarele decizii:
1.Repciuc Nicolae a fost exclus din lotul CarpUnited si nu va mai face deplasarea la mondialul din Franta alaturi de noi.
2.I se vor returna banii adusi ca si sponsorizare.

P.S.Ne cerem scuze celor care au fost jigniti dar va asiguram ca pozitia clubului nu este cea expusa paginile anterioare de D-ul Repciuc.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Constructiv, ptr viitoarele editii :

1. Peste mort, cartonas galben si penalizare in kg.
2. Cantariri doar cu martori.
3.La concursurile cu alegerea locului, vor fi mereu pe podium cei cu nr mici. Restul nu prea au sanse...doar daca : la primii 10 care au ales se tine cont de cei mai mari 10 pesti, de la 10 la 25 de primii 7, de la 25 la 40 de primii 5. Si ar avea sanse multa lume... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.201

Mesaj de Dan Badarcea »

Rep scrie:am scos sacul pestele misca ,l-am pus pe saltea,a mai miscat dintr-o aripioara apoi a murit.
:D :D O fi fost ala de l-am bagat eu in stand la CN,in punga cu gheata. A facut infarct de frica ca l-ai recunoscut :o :o
Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Constructiv, ptr viitoarele editii :

1. Peste mort, cartonas galben si penalizare in kg.
2. Cantariri doar cu martori. :wink:
foarte corect
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”