mulinete YUKI

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: mulinete YUKI

Mesaj de DumiD »

S-au remediat problemele lansetelor MTX din trecut? Noul model, Albert, poseda suficienta rezerva de putere in cotor? Si ofera si placere in drill? O sa fie cerere mare la urmatoarea parada "vesela".

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: mulinete YUKI

Mesaj de Simu Alexandru »

Albert scrie:
Dan Mitranescu scrie: Se vede ca nu sunteti la curent cu noul model MTX 2017.
http://danmitranescu.ro/205-476/LANSETE ... -4-lbs.php
Fain, fain, chiar am ras :lol: In dulcele stil chinezesc copiezi cu nerusinare orice are succes :lol: Norocul tau ca vanzarile hakuyo pe piata de profil sunt insignifiante ca altfel ai fi fost fortat sa schimbi numele instant :)

P.S. Vezi ca deja a aparut varianta mult mai ieftina, scrie tot Hakkuio pe ea, 4 lbs, 3.93m(deh, sa sparga piata).Costa cam cat un MTX14 original suta-la-suta din Dragon..50 lei, parcã..e facuta de unu' Mitranut, are un magazin in Catelu'. A zis ca in doua luni distruge piata lanseleor chinezesti de 400 de euro.
Tremuri? :wink:
sa ai ceva cu dan este una dar sa spui ca MTX14 sau class nu sunt lansete bune sau ca sunt chinezari inseamna ca ai ceva probleme in a vedea ca la orice concurs sau casting sau de placere pe orice balta din romania vezi hakuyo in proportie de 50% deci asta spune ceva despre calitatea lor care este imbatabila la segmentul calitate/pret
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Ahmed Aziz
Mesaje: 275
Membru din: Lun Mai 05, 2014 22:54
Puncte: 0
Localitate: fagaras jud brasov

Re: mulinete YUKI

Mesaj de Ahmed Aziz »

L am abordat si eu pe domnul care vinde aceste produse de la Yuki pe facebook. Atata reclama le a facut incat am dorit sa iau si eu doua buc sa vad ce pot ... in uruma celor citite pe forum i am scris un mesaj pe facebook, mesaj in care am precizat ca lumea e cam sceptica in ceea ce priveste calitatea mulinetelor si ca ar fi cam scumpe pentru ce ofera, l am rugat sa mi dea un raspuns si sa ia atitudine fata de cele scrise pe forum. Ghiciti ce s a intamplat cu mesajul meu? A fost sters si mesajul si acel video la care am lasat comentariu .. rusinica ✌️
Nume utilizator schimbat din andita66

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

La gel a procedat si acum o saptamana, inainte de episodul cu castingul cand am intrebat ce garantie ofera si unde se repara mulinetele.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

xcarp
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 22, 2015 20:02
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: mulinete YUKI

Mesaj de xcarp »

Doamne fereste!Citesc si ma minunez,cele mai multe comentarii sunt despre hakuyo si restul lumii,cativa chibiti se baga in seama sa-i faca pe plac gurului (distrugator de piete) si doar 2,3 spun cate ceva despre topic,deci propun ca in "Comentarii echipament crap" toate topicurile sa se numeasca hakuyo vs toata lumea.Este clar ca nu se poate vorbii de nimic ca este comparat imediat cu super sculele hakuyo,vorbim de shimano xtb hop hakuyo o sa scoata o mulineta mai tare,lanstele de la shimano sunt niste parciuri,stiksuri cum le numea cineva.Este clar domnul Mitranescu stie ca si reclama negativa vinde si se foloseste de naivitatea unora sa le promoveze si pentru asta are un mare bravo.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: mulinete YUKI

Mesaj de Dan Mitranescu »

xcarp scrie:Este clar domnul Mitranescu stie ca si reclama negativa vinde si se foloseste de naivitatea unora sa le promoveze si pentru asta are un mare bravo.
Multumesc de aprecieri.
Unde ati sesizat "reclama negativa" ? Sau va place termenul ?

Eu zic sa faceti o mica sedinta cu Albert si sa va hotarati daca ce fac eu, vinde sau nu vinde.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: mulinete YUKI

Mesaj de DumiD »

xcarp scrie:Doamne fereste!Citesc si ma minunez,cele mai multe comentarii sunt despre hakuyo si restul lumii,cativa chibiti se baga in seama sa-i faca pe plac gurului (distrugator de piete) si doar 2,3 spun cate ceva despre topic,deci propun ca in "Comentarii echipament crap" toate topicurile sa se numeasca hakuyo vs toata lumea.Este clar ca nu se poate vorbii de nimic ca este comparat imediat cu super sculele hakuyo,vorbim de shimano xtb hop hakuyo o sa scoata o mulineta mai tare,lanstele de la shimano sunt niste parciuri,stiksuri cum le numea cineva.Este clar domnul Mitranescu stie ca si reclama negativa vinde si se foloseste de naivitatea unora sa le promoveze si pentru asta are un mare bravo.
Eu ma minunez cand vad mascarici care cred ca "shimano xtb" e un model de mulineta drept urmare pot discuta despre echipamente. Macar Albert e cat de cat informat. Si pentru cultura ta generala pescuiesc cu Shimano Biomaster 8000 XTB de 3 ani, imi place Dan, am multe chestii Hakuyo dar la mulinete pur si simplu nu am avut incredere, desi nu am avut motiv. Astept noua mulineta Hakuyo, si dau si io parciurile de "xtb", ca ma mictionez in ea de frana

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: mulinete YUKI

Mesaj de DumiD »

...si cand zic dau adica dau de pomana, ca nu fraieresc lumea ca altii. Daca eu mi-am luat teapa cu baitruner II nu e cazul sa pacalesc si eu pe altii mai naivi, care cred ca "xtb" e scula de bascula

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mulinete YUKI

Mesaj de osc1or »

DumiD scrie:...si cand zic dau adica dau de pomana, ca nu fraieresc lumea ca altii. Daca eu mi-am luat teapa cu baitruner II nu e cazul sa pacalesc si eu pe altii mai naivi, care cred ca "xtb" e scula de bascula
Pai de ce crezi ca mai nou mulinetele Shimano "XT" nu mai au baitrunner 2? Pt ca s-au mictionat prea multi in frana lor...........

Cat despre mulinetele hakuyo poate sa stea nea Dan pe crapmania sa ma convinga inca 10 ani dar Shimano e Shimano si hakoiu e hakoiu...
Am avut vreo 10 seturi de mulinete deja printre care si TD 6000 (pe care le mai am chiar si acum, desi stau degeaba prin garaj). Am avut Okuma Axeon, PL, Spector, Banax, TD6000, BBLC, CI4 XSA, CI4 XSB, XSC; am pescuit cu parteneri care aveau si Hakuyo 8000XSA de 100 lei dar si cu parteneri cu Basia de 2500lei/buc, am pescuit cu Navi (care Dan spune ca e o mizerie), cu Spro, cu Penn.... e diferenta mare intre Shimano/Daiwa si restul, chiar daca vorbim de gama low de la Shimano..
Am un prieten care are Navi de vreo 4 ani, peste 30 concursuri, peste 5t peste prins, 4-5 iesiri pe an pe Dunare, mocirla, noroi, ninsori, viscole, nisip... sunt ca noi...



Si LE, ca sa fiu on topic: probabil daca mergeam la casting cu baietii duminica puneam si iuki pe lista langa shimano si daiwa dar... cum spune si vanzatorul de iuki, shimano face biciclete, daiwa nu mai e ce-a fost.... :)))) vad ca s-a dat de tot la fund saracutul... of of mai mai...
Critic echilibrat

hannibal
Mesaje: 866
Membru din: Mar Aug 13, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: mulinete YUKI

Mesaj de hannibal »

Pai el nu stia ce mulinete vinde la pretul ala? Stie prea bine, de aia nu se mai baga in seama ca nu are cu ce sa sustina reclama, pemtru ca nu l ajuta sculele. Tot i a fost bine ca a gasit niste pescari nedocumentati care au zis ca l au prins pe dumnezeu de picioare cu sculele astea ''ieftine'' care sunt peste cele mai bune mulinete din lume si au facut ''afacea vietii'' cumparandu le. Acu nu le ramane nici lor, decat sa le laude in continuare in speranta ca vor gasi pe altcineva sa le vanda sh.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”