Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de bogdanpesc »

Vladut Mateianu scrie:Eu nu consider pescuitul sport. Ci hobby. Sa-mi dati exemplu de sport unde "sportivii" stau beti morti in timpul meciului, uneori cu sanse reale de a castiga competitia ! :D
Exista Vladute...Concursuri HALBERE...cine bea mai multe halbe cu bere castiga :D
pe la nemti si danezi se practica.....Fanele fa-le repede o federatie si la aia :twisted:
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

gor965 scrie:
Stefan Popescu scrie:gorr, nu de lista discutam. Daca te uiti unde trebuie, o sa vezi ca apare negru pe alb ca un sportiv roman a fost depistat pozitiv la controlul antidoping. Esti de acord cu asa ceva? E o mandrie pentru Romania? Cine isi asuma asemenea rusine?
Sper ca nu spui ca sportivul!
...
Hai sa fim seriosi...pozitiv cu Indapamid...deja ma bufneste rasul. Nu mai poti sa te tratezi de hipertensiune arteriala, ca ta salta astia ptr. dopaj. :D Pe bune, ce sanctiune a luat CIPS ? Poate ca omul e cardiac si se trateaza, cum sa-l sanctionezi ptr. un cacat de-asta ?...de-aia a prins mai mult peste, ca nu i-a crescut tensiunea ?!
Daca esti hipertensiv, nu ai ce cauta pe pista. Asta este ! Am aflat si cine este sportivul.

Avatar utilizator
crapmikaze
Mesaje: 208
Membru din: Joi Oct 10, 2013 16:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de crapmikaze »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Eu nu consider pescuitul sport. Ci hobby. Sa-mi dati exemplu de sport unde "sportivii" stau beti morti in timpul meciului, uneori cu sanse reale de a castiga competitia ! :D
Doar in competitiile AGVPSR. Acolo se poate gasi asa ceva.
https://www.youtube.com/watch?v=s-lMLb5Yk8w

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de bogdanpesc »

Care sportiv Nea Fanale ?...ca sportivi ereau/sunt numai in ograda dumitale...restul sunt recreativi ,sacosari etc...ori te sucesti acum
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14728
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie: Daca esti hipertensiv, nu ai ce cauta pe pista. Asta este !
Scrie la CIPS treaba asta ?...verifica fisele medicale ? Majoritatea concurentilor sunt de peste 50 de ani ... nu-i cam riscant sportul asta ptr. ei ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

gor965 scrie:
Stefan Popescu scrie: Daca esti hipertensiv, nu ai ce cauta pe pista. Asta este !
Scrie la CIPS treaba asta ?...verifica fisele medicale ? Majoritatea concurentilor sunt de peste 50 de ani ... nu-i cam riscant sportul asta ptr. ei ?
Nici nu trebuie sa scrie. Asta este obligatia celui care te trimite acolo. Asta daca este responsabil.
Eu stau si ma intreb; de ce niciunul nu va intrebati de ce va lasa AGVPSr sa faceti dupa capul vostrru?

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de bogdanpesc »

Esti greu de cap...nu intelegi ca noi nu suntem SPORTIVI......noi megem sa ne recreem ca niste pescari recreativi ce suntem la CM de pescuit...nu intram sub incidenta legii sportului asa cum sunt SPORTIVII din ograda ta ilegala conform DUDA

Pe noi ne invita CIPS-ul sa ne recreem la brailele organizate de ei...pe tine cine te invita si unde ?
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

bogdanpesc scrie:Esti greu de cap...nu intelegi ca noi nu suntem SPORTIVI......noi megem sa ne recreem ca niste pescari recreativi ce suntem la CM de pescuit...nu intram sub incidenta legii sportului asa cum sunt SPORTIVII din ograda ta ilegala conform DUDA

Pe noi ne invita CIPS-ul sa ne recreem la brailele organizate de ei...pe tine cine te invita si unde ?
Bogdane, nu trebuie sa dovedesti ca esti ignorant. Stiu asta, de asta nici nu-ti raspund. Am facut acum o eceptie pentru a nu prosti lumea. Citeste si tu Statutul CIPS, pentru ca lipsa de informare duce la astfel de situatii. Sunt curios cand va anunta CIPS retragerea titlurilor obtinute acolo de echipa de feeder si premiul sportivului depistat pozitiv. Pentru ca sigur asa se va intampla. Si cand te gandesti ca baietii astia au mers acolo pe banii lor. Pentru ce? Ca sa aiba AGVPSR cu ce se lauda?

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de petre iulian »

Oare cand o fi de acord Federatia sa mai organizam la Corbu un campionat mondial ?
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Marian Constantin »

Stefan Popescu scrie:
gor965 scrie:
Stefan Popescu scrie: Daca esti hipertensiv, nu ai ce cauta pe pista. Asta este !
Scrie la CIPS treaba asta ?...verifica fisele medicale ? Majoritatea concurentilor sunt de peste 50 de ani ... nu-i cam riscant sportul asta ptr. ei ?
Nici nu trebuie sa scrie. Asta este obligatia celui care te trimite acolo. Asta daca este responsabil.
Eu stau si ma intreb; de ce niciunul nu va intrebati de ce va lasa AGVPSr sa faceti dupa capul vostrru?
Auzi, dar cu tine scăpat de la balaceanca nu iei nici o decizie..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”