Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Batranul securist Orhei nu-si uita lectiile de dezinformare. Nu te-a amenintat nimeni mon cher. Eu te-am atentionat ca o sa fi controlat la braila pe care cica o organizezi.
Sa te fac sa pricepi si tu, presedintele lui peste. Vad ca nu-ti asumi nici o obligatie in calitate de sef de subcomisie de crap. Dar vrei cascaval. Chestia aia cu factura pentru prestatia ta o chiar de tot hazul.
Prietene, ia fa-ti tu un stat de plata si cotizeaza si tu la statul roman impozitul si asigurarile de sanatate. Tu nu traiesti in tara asta?

PS Pentru ca sa nu crezi ca glumesc, o sa trimit o notificare scrisa la AGVPSR in acest sens. Ce zici?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie: PS Pentru ca sa nu crezi ca glumesc, o sa trimit o notificare scrisa la AGVPSR in acest sens. Ce zici?
Ai aflat că Șelaru a rămas fără hârtie de popou?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Și zici că te pricepi la documente și chestii financiare? Raportul Curții de Conturi înregistrat la FRP sub nr.340/02,02,18 și la Camera de Conturi Alba sub nr.366/02,02,18 spune cu totul altceva. Sunt curios la AGA din 24,03,18 câți membri vor ridica lăbuța ca să fie părtași la restituirea sumei de 49.743,87 lei către bugetul de stat (ești atât de tâmpit să te prostituezi pentru 10.000 de euro din „banii vacii”?) Câți vor fi de acord cu părăduiala sumei de 8.373,72 lei din banii strânși din cotizații? S-ar părea că nu prea le-a plăcut cafeaua auditorilor și ți-au servit ei una neagră pe alb!

Crapceanu
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 16, 2018 11:16

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Crapceanu »

Dle Stefan Popescu, pentru gradul dumneavoastra de nebunie nu exista scara de masurare (tind sa cred ca este imposibil sa fie descoperita vreodata).
Chiar si pe cel usor test de psihiatrie il veti pica cu brio. De ce? Exista cu cuvant: retard.
In atatia ani, nu ati facut absolut nimic pentru pescuitul din Romania. Ø, nada, niente, zip, zero, nimic! Mai doriti si in alte limbi sa va explic ca sunteti o nulitate?
Ati organizat acum cativa ani un CN pe Sarulesti. Am cheltuit atatia bani: benzina (nu mai zic cati), nada, timp, CO si a.s.m.d. Am participat la un eveniment ce de departe nu poate fi caracterizat o competitie sportiva, o intrecere crapista. Asa organizare, asa om!
Eu zic ca e timpul sa faceti ceva pentru pescarii de crap din Romania. Ati dovedit ca sunt blindat de legi, dar sunt singur ca nu stiti macar sa faceti o montura elicopter, iar pentru dumneavoastra o ¨cobra¨in stand reprezinta un adevarat pericol, in special daca este veninoasa.
V-ati legat de arbitrii. Ati fost de fata pe furtuni (ploaie, fulgere, tunete) cand ei au fost prezenti pentru a reprezenta cadru legal de departajare?
Va doare fix in spate de noi, pescarii.
Va urez din tot suflestul: fir rupt, furtuni, 0 trasaturi, scule rupte!

Un simplu FIR INTINS pentru pescari!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Crapceanu scrie: Eu zic ca e timpul sa faceti ceva pentru pescarii de crap din Romania.

Un simplu FIR INTINS pentru pescari!
Da, sa dispara din peisaj, in gaura din care a iesit! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de kelu84 »

Imi place ca in timp ce noi cei care nu suntem membri in cluburi si nici nu participam la cn ne agitam aici cu dl presedinte, daca sunteti putin atenti, cei care reprezinta cluburile au cam lasat o moale cu pianul pe scari. Nu este nimic anormal... se va alinia si pescuitul la trendul national ,respectiv sa se duca totul de rapa. Dl presedinte va prelua usor usor fraiele competitiilor cu federatia lui, si va incepe sa sifoneze banii, isi va crea propria camarila alcatuita din oameni manati strict de interese mercantile si cam asta va fi. Popescu doar a facut ceea ce trebuia sa faceti voi pescarii de competitii de acum 10-15 ani. Deja incepeti timid pasii de dans dupa cum canta el. Il doare in p --a pe popescu de cn,cm si de sculele voastre. Nu este nevoie de niciun desen si voi stiti asta, dar nu mai aveti ce sa faceti. Lipsa de coloana vertebrala aici a dus. In toti anii care au trecut si in care ati fi putut sa faceti ceva concret, doar v-ati multumit sa-l scuipati pe unde l-ati prins, sa va scuipati intre voi, sa va acuzati,sa va impacati si iar sa va certati. Stim cu totii ca banii primeaza si o stie si popescu, dar nu o mai dati atata in lambada ca va pasa de pescarul roman si ca ce bine e sa ajunga la cm. Eu personal imi asum rolul de spectator dar cand vad oameni care chiar pot face ceva si au praghiile necesare si doar arunca cu vorbe, nu imi vine sa cred. Tineti minte: de data asta chiar a inceput sa se cante prohodul pescuitului competitional din Romania cu popescu in rolul principal. Nu vor dansa dupa muzica lui fix doar cei care au cluburi fara afaceri in spate. Reiau..nu contest ca daca ai o afacere trebuie sa faci ce este mai bine pentru ea, dar falsa moralitate intinsa pe toate gardurile chiar nu este ok

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

kelu84 scrie: Tineti minte: de data asta chiar a inceput sa se cante prohodul pescuitului competitional din Romania cu popescu in rolul principal.
Fii serios, canta placa asta de ani buni! Acum, si-a mai pus singur o piedica, afirmand public ca federatia va patrona/autoriza o braila. Prostul e subiect de experiment pavlovian, a fost de ajuns sintagma "Cupa Mondiala" si, gata, s-a activat! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

@kelu84
Stai tu la banca ta, fiindcă habar nu ai tu de când îl urmăresc pe zoios!
Nimic din ceea ce am postat nu este întâmplător (vezi construcția posturilor mele) și dacă mai apare pe aici urmează alte șuturi cu poarta goală!

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de oliviu orhei »

Stefan Popescu scrie:Batranul securist Orhei nu-si uita lectiile de dezinformare. Nu te-a amenintat nimeni mon cher. Eu te-am atentionat ca o sa fi controlat la braila pe care cica o organizezi.
Sa te fac sa pricepi si tu, presedintele lui peste. Vad ca nu-ti asumi nici o obligatie in calitate de sef de subcomisie de crap. Dar vrei cascaval. Chestia aia cu factura pentru prestatia ta o chiar de tot hazul.
Prietene, ia fa-ti tu un stat de plata si cotizeaza si tu la statul roman impozitul si asigurarile de sanatate. Tu nu traiesti in tara asta?

PS Pentru ca sa nu crezi ca glumesc, o sa trimit o notificare scrisa la AGVPSR in acest sens. Ce zici?
Stimate domn,

Te rog, am nevoie de o copie după CI dumneavoastră.
Mulțumesc

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Orhei, tot militian ai ramas.
PS Vezi ca asa zisa Comisiede competitii nu are personalitate juridica. Si iti mai au un sfat. Atat tie, cat si participantilor. Cititi si respectati Regulamentul de organizare si practicare a pescuitului sportiv din Romania. Curtea constitutionala l-a recunoscut ca act de reglementare la nivel national. Chestia aia cu regulamentul CIPS - FIPS poti sa o uiti. Si scoteti-va din cap chestia aia cu recreativul, ca nu tine.

PPS Revin cu atentionarea arbitrilor. Cititi Codul fiscal.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”