Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mateianu »

Va rog frumos sa evitati sa mai asociati produsele companiei Senzor in comentariile dvs, intrucat nu au nicio legatura cu subiectul acestui topic.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Serban »

Sebi Barbuceanu scrie:
Lun Mar 30, 2020 18:21
domnilor eu va intreb ce o sa se intample peste o luna cand o sa fie tot izolare si lumea nu o sa mai aibe ce sa manance in case? (se intampla deja in italia). Credeti ca o sa mai stea cineva in casa? Nu o sa mai stea, iar corona virus o sa fie tot aici, iar toata izolarea asta n-o sa aiba decat un singur efect - caderea totala a economiei.

eu il inteleg si pe Vladut Mateianu ca nu ii mai merg vanzarile si in felul lui are dreptate cu ce zice, decat ca nu asta ne cer autoritatile si trebuie sa respectam.
insa astia care se dau corecti pe forum stim bine ca uita de orice ordonanta militara daca e loc de un kg de boilies deabogea si imediat gasesc niste pesti in acvariu sa iasa pe strada sa se duca sa-l ia
Am citit de 3 ori, n-am reusit sa inteleg ce doresti sa ne transmiti.
Ce am putut spicui, este ca peste o luna oamenii vor iesi din case ca nu vor mai avea ce pune pe masa. Pai si unde se duc? :D
Pescar de rând

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

pentru tine era doar partea aia cu dabogea, sunt convins ca acolo ai inteles precis

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de ilar »

Uite stire de azi:
In cursul zilei de azi, 29.03.2020, în urma unui apel 112, un echipaj de la Poliția Municipiului Salonta, s-a deplasat la balta Gepiu, unde au aplicat mai multe amenzi cetățenilor care, în loc să stea izolați, au zis că e mai bine la pescuit și la un grătar. Ba chiar au simțit nevoia unii dintre ei, să își ridice și un cort. Fiind un singur echipaj, nu au reușit să sancționeze pe toți cei aflați la fața locului, aceștia fugind cu mașinile personale sau pe jos, peste câmp în satele din vecinătate.
Oameni buni, vă rugăm să stați în case! Nu ieșiți din locuințe decât în situație de maximă necesitate. Nu vă jucați cu sănătatea dumneavoastră, a familiilor dumneavoastră și a concetățenilor dumneavoastră!
Totodată, mulțumim echipajului de poliție și întregii structuri pentru eforturile depuse în aceste zile grele prin care trece țara noastră.
Sursă:Salonta de azi

PS: pentru pasionati

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de ilar »

Mai in gluma mai in serios, statul nu va avea cum sa ajut populatia peste o luna sau doua, daca ne uitam deja sunt 500000 de oameni cu contractele suspendate, dac se va inrautati treaba si vor fi mai multi! De unde stat care sa faca fata tuturor provocarilor, mai ales ca cei pesimisti vorbesc de un procent de 70% in ceea ce priveste infectarea si pana la un an de pandemie daca nu chiar mai mult. Sper din tot sufletul sa nu se intample asa. Dar oricum peste o luna sau doua cand se vor termina rezervele fiecaruia s-ar putea ca pescuitul sa fie un vis departat pentru multi si faptul ca nu putem merge la pescuit sa fie ultima grija pe care o vom avea. Partea si mai trista este ca nu doar aceste mici afaceri vor avea de suferit. Tot ceea ce inseamna IMM in Romania si nu numai va avea de suferit, lucru care va insemna mii si sute de mii de locuri de munca, deci cei care azi se simt bine merci la loc caldut sa isi schimbe parerea in viitorul apropiat.
Revin sper din tot sufletul sa nu fie asa si sa ne vedem in curand pe balta SANATOSI.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Eu totusi as vrea sa vad si ceva poze pe acest topic !!!
In poze sa fie acel ''eu'' care e pe balta si afirma aici ca e bine sa mergi la pescuit si nu au nici o teama , e bine , nu e nici un pericol , etc. .
Astea cu ''nu e problema , nu e nici un pericol , mergeti VOI la pescuit...ca EU SUNT BARICADAT IN CASA'' , transmise catre unii...fara ca EL sa mearga pe balta...ca el e barbat...dar ascuns in casa lui , miros urat de la 1000 de km !
Spor !!!

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

Eu am o baghetă de un metru, 1.5m de fir textil, un șoricel de pluș plus o pisică de 6luni.
Drilul e de vis! Recomand! 🤘
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Albert »

Dan Mateianu scrie:
Lun Mar 30, 2020 20:56
Va rog frumos sa evitati sa mai asociati produsele companiei Senzor in comentariile dvs, intrucat nu au nicio legatura cu subiectul acestui topic.
Ia uite cine a aparuuut. Mateianu Vladut ne ia la ștangă pentru ca respectam legea si tu vii si ne certi ca zicem nasoale de firma senzor.
Unde erai cand regulile forumului erau incalcate flagrant?
Asta e tot ce te doare? Ca lumea asociaza senzor cu Vladut Mateianu?! Noapea mintii.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mateianu »

Albert, Vladut scrie de pe contul sau personal, nu de pe contul companiei Senzor.
Te rog sa respecti ceea ce te-am rugat, a doua oara n-o sa mai fie cazul.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Serban »

Sebi Barbuceanu scrie:
Lun Mar 30, 2020 21:14
pentru tine era doar partea aia cu dabogea, sunt convins ca acolo ai inteles precis
Stiam precis, dar nu eram sigur. :lol: :lol: :lol:
Dar tot nu m-ai luminat, dupa o luna unde ies oamenii? La vanatoare, la pescuit, la cules?
Pescar de rând

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”