Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Valerian »

Clar a spus presedintele ,nu vom putea pleca din localitati fara un motiv bine intemeiat ,asa ca daca ai anumite balti preferentiale in afara localitatilor nu vom putea merge,asa ca nu cred ca vom putea merge nici la pescuit dupa 15 mai,doar daca te risti.

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Valerian »

Iar eu cum fac pescuit la peste 200 km nu m-as risca .

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ionut72 »

V-am promis prelungiri după 15 Mai? V-am promis.

E mişto distopia, când îţi explică statul ce e justificat, necesar, esenţial pentru tine, că tu eşti prea prost ca să-ţi dai seama. A apărut şi Ministerul Adevărului (ăla care hotărăşte prin decret ce e fake news sau nu). E mişto distopia în care se reclamă "grija pentru vârstnici", cârora garcea le dă amendă de mii de lei, pentru nu-ş ce căcat greşit în declaraţia vieţii, sau pentru că au depăşit cu 5 minute intervalul orar generos în care au liber de la puşcărie.

Dacă weekend-ul ăsta suntem cuminţi (vor fi zeci de mii de garcea prin păduri cu câini, drone etc), ne mai dă onor statul un metru de lanţ după 15 Mai. Aleluia!

#staţiacasă, în continuare. Încă vreo 2-3 luni, aşa, cel puţin, că nu e de joacă cu hapciu19! Ce mişto e pe baltă cu doar 25-30 de "iresponsabili", în loc de 150 de nebuni! :D :D :D.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Albert scrie:
Joi Apr 30, 2020 12:55
pentru cateva sute de "zombii" care oricum majoritatea mureau in urmatorii 2-3 ani
Pfoai ce enormitate. Daca e asa ia restul de "zombie" si baga-i direct in crematorii...ce dreq mai sunt 2, 3 ani de viata in ziua de azi. Si fa broșuri cu tot? procesul si da-l familiilor celor in cauza.
Gata, a gasit, jenu de pe crapmania solutia la criza. Arde batranii si restul bolnavilor ca sa poata sa mearga el la pescuit, da-i dreq se fraieri.
Hai ca esti prost si exagerezi...parca ai urmari zilnic Antena 3 si incerci sa-mi bagi vorbe in gura ca "maestrul" Gadea !!!

Nu mai "baietas", NU trebuiau arestati la domiciliu 18 milioane de romani pentru 5 milioane de potential vulnerabili dintre care 700 de muribunzi care au si reusit performanta sa treaca in nefiinta ... si asta o spune cel care are un tata cu cancer pulmonar insulino-dependent si o mama cardiaca supraponderala cu diabet...nu i-am mai vazut de 30 de zile :oops: ... crezi ca mie imi place?! Dar ce fac ? ca maine trebuie sa le platesc pensiile si medicamentele prin cotizatia mea la bugetul de stat ca si micro-intreprindere...ce spui? crezi ca ar fi o soulutie sa le dau banii cash si sa "omit" platile la stat? oare ce fac parintii tai fara plata mea? (ca-mi pari bugetar!!! si din banii tai se platesc doar "gauri" de tot neamul...)
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

ionut72 scrie:
Joi Apr 30, 2020 18:04
#staţiacasă, în continuare. Încă vreo 2-3 luni, aşa, cel puţin, că nu e de joacă cu hapciu19! Ce mişto e pe baltă cu doar 25-30 de "iresponsabili", în loc de 150 de nebuni! :D :D :D.
#staipebalta tu in continuare si lasane-n saracia noastra, ce tot vrei, sa protestam in numele tau? du-te tu si protesteaza si facem un hashtag in numele tau si te sustinem. altfel vezi-ti de treaba ta pe balta in urmatoarele 3 luni, ca nu te-am vazut pe strada, si nici n-am auzit de tine pe undeva.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Treaba incepe sa fie din ce in ce mai evidenta.
Mai devreme sau mai tarziu, in functie de "emotionala" pe care o detinem, o sa ne fie din ce mai clar:
https://www.facebook.com/lenart.andrei. ... 1382279035
sau mai grav:
https://www.facebook.com/watch/?v=257017582158517

Totusi ramane limitata gandirea la faptul ca nu e un virus grav si ca suntem mintiti. Trebuie sa existe si un scop, ca altfel nu riscau statele nenorocirea asta.

Intrebarea mea ramane aceeasi. De ce toate statele lumii sunt in schema asta, de ce toate joaca pe acelasi plan?
De ce China in treaba asta ?

In continuare "nu servesc" ce mi se pune la dispozitie prin presa de orice fel, asa cum nu am "servit" nici virusul asta de la bun inceput. Totusi ce este. Chiar sa nu stie China ce este ? Pentru cine sa joace China cartea asta ?
Ce interes pot sa aibe toate statele lumii. In afara de problemele cu protestele eu inca nu am gasit o alta problema comuna.

O varianta mai este sa tina toata lumea cu Trump. OMS-ul este o afacere de foarte multi bani. Eu am mare boala pe jigodiile cu 6 ani de facultate care dau diagnostice pe interes la nivel local. Am studiat mult asta. Totusi este in toata lumea.. OMS-ul stie despre ce este vorba si este parte, asa ca are o mare bucata din incasari. Ce a sustinut cu ele, ... se pare ca este in tabara opusa lui Trump.
In toata lumea te mint jigodiile ca ai (spre exemplu) cancer, ca sa-ti ia tot. Inclusiv in China. Ii dai de buna voie, asa cum stai in casa acum.
Nu poate face nimeni nimic, deoarece domeniul este greu de controlat, face foarte multi bani si este parte dintr-un grup destul de puternic in multe domenii.
Sa le-o traga asa Trump? Sa fi dat mana cu Putin, cu China si cu toti aia arsi in trecut de America sub conducerea taberei adverse ?
Si asta poate sa fie un raspuns la ecuatie.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

Dane, este o pandemie de gripa pentru care nu exsista antivirale sau vaccin. Spre norocul nostru nu e atat de agresiva cum se credea initial, desi judecand dupa rapoartele oficiale, numarul de decese se apropie de 10%. Nu inteleg de ce tot pistonezi teorii conspirationiste. De obicei cea mai simpla explicatie e cea adevarata.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

PLM...am scris de doua ori in aceasta seara peste 400 de caractere ... cand am recitit si am vazut ca mesajul meu nu va putea ajunge unde trebuie, am sters tot si am decis : NU MA MAI VEDETI PE ACEST TOPIC !!!
Ramaneti cu speranta!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 01, 2020 0:11

Totusi ramane limitata gandirea la faptul ca nu e un virus grav si ca suntem mintiti. Trebuie sa existe si un scop, ca altfel nu riscau statele nenorocirea asta.
si ce ai sa faci daca ai sa gasesti raspuns? :wink:
iti schimbi stilul de viata?
de pescuit?
ai sa mananci alta mancare?
crezi ca ai sa dormi mai bine?
tu nu vezi ca te "incurci" si te "opresti" la tine acasa cu dreptatea in mana?
poti mai mult ...pentru tine - si nu cred ca faci doar motiv de trafic.
Sa auzim de bine
ps: daca te ajuta cu ceva - nu e prea oficial - China a avut aprx 850k decese. De ce oare apar doar 4k?
Somn usor
"X13"

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ionut72 »

DumiD scrie:
Joi Apr 30, 2020 23:58
ionut72 scrie:
Joi Apr 30, 2020 18:04
#staţiacasă, în continuare. Încă vreo 2-3 luni, aşa, cel puţin, că nu e de joacă cu hapciu19! Ce mişto e pe baltă cu doar 25-30 de "iresponsabili", în loc de 150 de nebuni! :D :D :D.
#staipebalta tu in continuare si lasane-n saracia noastra, ce tot vrei, sa protestam in numele tau? du-te tu si protesteaza si facem un hashtag in numele tau si te sustinem. altfel vezi-ti de treaba ta pe balta in urmatoarele 3 luni, ca nu te-am vazut pe strada, si nici n-am auzit de tine pe undeva.
:D :D :D

Ce făcuşi, taică, începi să pricepi (eşti încă în faza de denial) c-o muşcaşi rău, şi-ţi pierzi cumpătul? Gata, sărişi direct la proteste? Stai pe curu' tău, cum să protestezi tu împotriva unor măsuri briliante, care te apără de hapciu19, o boală absolut nemiloasă pentru care nu există vaccin (să-ţi mai dezvălui un secret: nici nu va exista!)? Pandemie, zici? Hopa, se suci OMS-ul vieţii, cică tre' să luăm exemplul Suediei! :D

Tratament? Dacă promiţi că stai tot anul ăsta în casă, îţi spun şi care e tratamentul. Te ţine? :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”