Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Iun 12, 2020 16:51
Esti periculos rau de tot! :D
Ai recunoscut vreodata in viata in fata cuiva ca te-ai inselat ? Nu mai e facuta "pandemia" pentru 5G ? :D Chiar vrei sa-ti amintesc cum o sucesti ? Nu e genul meu sa fac asta, dar prea o ceri. :D
Si Sebastian a sucit-o putin, dar o lasam asa. :D
P.S. eu nu citesc carti, le scriu! :D M-a lasat pe toamna in clasa a 11-a pentru smecheria aste spusa profesorului . :D
Ai intrerupt vreun tratament de curand :lol: :lol: :lol: ???

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Vin Iun 12, 2020 18:11
Dan Mitranescu scrie:
Vin Iun 12, 2020 16:51
Esti periculos rau de tot! :D
Ai recunoscut vreodata in viata in fata cuiva ca te-ai inselat ? Nu mai e facuta "pandemia" pentru 5G ? :D Chiar vrei sa-ti amintesc cum o sucesti ? Nu e genul meu sa fac asta, dar prea o ceri. :D
Si Sebastian a sucit-o putin, dar o lasam asa. :D
P.S. eu nu citesc carti, le scriu! :D M-a lasat pe toamna in clasa a 11-a pentru smecheria aste spusa profesorului . :D
Ai intrerupt vreun tratament de curand :lol: :lol: :lol: ???
Fara argumente, atacul la persoana este ultima solutie. Ma conformez:

Tu il continui ? :D
Luminite mai vezi de la 5G ? :D

Nu ti se pare prea ieftina deturnarea discutiei? :wink:

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Atacul la persoane e atunci cand fara nici un argument ii spui celuilalt sa recunoasca ca s-a inselat , adica e prost pregatit si nu recunoaste precum si ca ''o suceste''...adica e prins cu minciuna si incearca sa le intoarca !
Mai rau e cand te contrazici singur dar spui ca ''tu ai zis asta de la inceput'' !!!

Mai incerc o singura data sa te lamuresc ce spun eu , daca nu vrei sa citesti bine !

Tu afirmi in mod repetat ca ''Statele lumii lupta cu o mafie care le conducea prin controlul protestelor!''
La faza eu spun ca guvernele lumii sunt conduse de aceasta ''mafie'' cum ii zici tu exceptand-ul pe Trump+cativa patrioti si presedintele Chinei+cativa patrioti !!!
Deci nu vorbim aceleasi lucruri !

Tu afirmi ca ''Statele arunca "pandemia" in carca mafiei '' asta insemnand ca prin declararea pandemiei se feresc de actiunile acelei mafii !
Eu spun ca mafia respectiva care este de fapt sefa guvernelor a dat cu Covidul , ca guvernele subalterne sa-i tina in case cu forta pe oameni sa nu iasa la proteste impotriva a ce vor ei sa implementeze , am mai zis de 1000 de ori !

Tu afirmi ca statele se folosesc prin pandemie sa se fereasca de protestele alea nasoale !
Eu spun ca prin pandemie se tin oamenii corecti in case si nu protestatarii globalisti...SE VEDE DIN AVION !

Tu spui ca ''La fel este si cu 5G-ul. La fel il trimit in carca "mafiei", tot pentru a obtine emotie.''
Eu spun ca 5 G e doar in posesia mafiei prin care se urmaresc multe nasoale , ca nu guvernele au 5 G ci doar cateva corporatii mondiale , cu multe agentii militare in spate !!!

Mai pot scrie pagini intregi dar oricum degeaba ! Ramanem fiecare cu impresiile lui !

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de freespirit »

Cel mai util exemplu este al lui nea Nicu, mai întâi, era un nou venit, cu sprijin estic, apoi, a făcut pasul din '68, și, a devenit dezirabil, pentru Lumea Veche "Civilizată" Colonialistă, iar, după o perioadă, când a început să arate că nu stă în lesă, a fost băgat în categoria dușmanilor "de clasă"! Acest șablon este demonstrat, și azi, nu s-a schimbat nimic, de câteva mii de ani!
Guvernul de la noi, ce hram o purta!? Răspunsul este evident, iar "competența" și apartenența lor, de asemenea! Între un hoț închis și unul ținut liber, care o fi mai rău!? De ce este ținut liber, unul!? De ce sunt de aceeași culoare, cei liberi!?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Vin Iun 12, 2020 21:34
Atacul la persoane e atunci cand fara nici un argument ii spui celuilalt sa recunoasca ca s-a inselat , adica e prost pregatit si nu recunoaste precum si ca ''o suceste''...adica e prins cu minciuna si incearca sa le intoarca !
Mai rau e cand te contrazici singur dar spui ca ''tu ai zis asta de la inceput'' !!!

Mai incerc o singura data sa te lamuresc ce spun eu , daca nu vrei sa citesti bine !

Tu afirmi in mod repetat ca ''Statele lumii lupta cu o mafie care le conducea prin controlul protestelor!''
La faza eu spun ca guvernele lumii sunt conduse de aceasta ''mafie'' cum ii zici tu exceptand-ul pe Trump+cativa patrioti si presedintele Chinei+cativa patrioti !!!
Deci nu vorbim aceleasi lucruri !

Tu afirmi ca ''Statele arunca "pandemia" in carca mafiei '' asta insemnand ca prin declararea pandemiei se feresc de actiunile acelei mafii !
Eu spun ca mafia respectiva care este de fapt sefa guvernelor a dat cu Covidul , ca guvernele subalterne sa-i tina in case cu forta pe oameni sa nu iasa la proteste impotriva a ce vor ei sa implementeze , am mai zis de 1000 de ori !

Tu afirmi ca statele se folosesc prin pandemie sa se fereasca de protestele alea nasoale !
Eu spun ca prin pandemie se tin oamenii corecti in case si nu protestatarii globalisti...SE VEDE DIN AVION !

Tu spui ca ''La fel este si cu 5G-ul. La fel il trimit in carca "mafiei", tot pentru a obtine emotie.''
Eu spun ca 5 G e doar in posesia mafiei prin care se urmaresc multe nasoale , ca nu guvernele au 5 G ci doar cateva corporatii mondiale , cu multe agentii militare in spate !!!

Mai pot scrie pagini intregi dar oricum degeaba ! Ramanem fiecare cu impresiile lui !
Eu cred ca nu ne intelegem deloc.
Nu ma contrazic cu nimic.
Pana acum o vreme vorbeai de pandemie ca este pentru implementarea 5G, iar acum spui ca 5G este nasol. :D
Nu vedeai tu luminite pe cer si spuneai ca pandemia mascheaza asta? :D Vrei sa caut ? :D

1. Eu afirma de cand a inceput pandemia ca exista o lupta intre state si o mafie. Tu acum recunosti lupta. Pana acum a fost implementarea 5G pentru care toate tarile se unisera ca sa o faca. Asta ai spus initial!

2. Statele sunt conduse de guverne. Normal ca mafia capusase guvernele, ca asa putea sa conduca statul.
Acum tu vii si spui ca guvernele sunt conduse de mafie. :lol: Pai nu asta spuneam si eu prin faptul ca statele lupta cu o mafie care le conducea ??? Mafie conduce guvern, guvern conduce stat. Rezulta mafia conduce stat.
Ma bucur ca am ajuns la aceeasi concluzie, chiar daca unii mai tarziu. :D

3. Asa cum am vazut pandemia ca o lupta a statelor impotriva mafiei ( care le conducea guvernele :D ), la fel iti spun ca pandemia este fabricata de state, ca lor le aduce avantaje si nu mafiei.
Tu zici ca mafia a dat cu pandemia. Tine minte si asta, sa nu o mai sucesti iar. :)

4. Ce sa faca mafia cu 5G-ul ? :lol: Aia crezi ca au birouri, centre de urmarire sau sateliti. Crezi ca isi pierd timpul cu tehnologia? Parerea mea este ca nu au cum fizic sa controleze asa ceva. Astia trimit 10 milioane de euro in Romania, genereaza un protes, iar pe partea cealalta isi iau 100 milioane din impozitul pe care il scot multinationalele din tara. Cu asta se ocupa oamenii, nu cu "avioane" :wink: :wink: .
In plus, nenea ala care a construit si plasat satelitii 5G este prieten cu Trump si mai mult, a fost belit de mafie acum cativa ani. Cum poti sa spui ca 5G-ul este al mafiei ?
Nu nene. Este un motiv de creat emotie si Trump il foloseste sa ii beleasca pe astia. Si bine le face! :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

O sa incerc simplu !

Globalistii instituie pandemia adica toti trebuie sa stea in casa , in timp ce ''EI'' monteaza ''luminitele'' adica satelitii de joasa altitudine , monteaza reteaua 5G care e controlata de sateliti , iti baga cipul in corp prin vaccinare care are un IP...care este controlat prin reteaua 5 G care retransmite in satelit si apoi intr-un calculator dintr-un birou . Cand ala din birou iti baga IP-ul si iti da o comanda... o sa o executi intocmai si la timp ! ATAT !!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Sâm Iun 13, 2020 0:15
O sa incerc simplu !

Globalistii instituie pandemia adica toti trebuie sa stea in casa , in timp ce ''EI'' monteaza ''luminitele'' adica satelitii de joasa altitudine , monteaza reteaua 5G care e controlata de sateliti , iti baga cipul in corp prin vaccinare care are un IP...care este controlat prin reteaua 5 G care retransmite in satelit si apoi intr-un calculator dintr-un birou . Cand ala din birou iti baga IP-ul si iti da o comanda... o sa o executi intocmai si la timp ! ATAT !!!
Satelitii sunt facuti de Elon Musk. Tot el ii si monteaza.
Elon Musk este prieten cu Trump si a fost belit cu ani in urma de astia din mafie cand a venit cu energia gratuita.

Cum poti sa spui ca Elon Musk face si monteaza sateliti pentru astia care l-au tavalit si implicit contra lui Trump ?

Cu vaccinarea, cipuri in cap si butoane care le declanseaza, nu am pregatirea necesara sa port o asemenea discutie.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Toti astia cu nume celebre sunt o interfata a serviciilor secrete americane ! Nu monteaza sateliti cine vrea si cine nu vrea !
Eu sau tu , chiar daca am avea bani nu putem sa lansam nici un satelit . Si pentru o simpla drona ai nevoie de aprobari !!!
Dar ar pica nasol sa se stie ca unele servicii secrete lanseaza sateliti , care au in mod majoritar parte militara si ''de o baie'' si putin civila !!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Acum te pricepi la serviciile americane si la cine monteaza sateliti pe ascuns, fara sa stie nimeni, doar tu si serviciile.
Ca la crapul mare pe Dunare. Tot tu, serviciile si sonarele care gasec crapi cu cip, ca la astia a fost implementat experimental la 4G, sa le pui mai usor momeala in gura.

Razboiul intre Trump si cei care genereaza proteste este pe fata in America si o vede toata lumea, dar tu o tii cu satelitii.
Ii mai vezi? Te-ai baricadat terestru, dar astia ataca de sus. Ai grija! Vezi daca nu are bgs-ul un serrviciu in sensul asta, ca nu e de joaca.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de sebastian_andone »

cine e cu serpilienii şi cine cu reptilienii? ? :lol: :lol:
"X13"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”