Avertizori TAZURA

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Alin Galbenu »

mihai87tk scrie:
Vin Apr 30, 2021 7:29
Dan Mitranescu scrie:
Joi Apr 29, 2021 11:56
mihai87tk scrie:
Sâm Apr 24, 2021 22:26
..............................
Domnul Mihai, v-ati hotarat ce faceti cu setul de avertizori? Va intreb cu toata prietenia, pentru ca am apucat sa vorbesc cu un amic si i-am dat sperante ca se poate intoarce un set si i-l dau lui, iar acum ma tot intreaba omul care este situatia.
Pastrati avertizorii?
Domnul Dan, da pastrez avertizorii, cum am si spus in acel comentariu imi plac mult ca design, nu am apucat sa fac manevra"cu potentiometrele, iar cu statia merg asa cu ea fara vibratie, nu sunt pescar profesionist sa particip la competitii, in umilele mele partide (5-6 pe an), cred ca nu o sa ma incurce asa rau acea vibratie lipsa. O sa-i incerc luni pe Hermes Peris, le fac setarile pentru sunet, culoare si sensibilitate si asa ii las.
Am 15 ani de cand pescuiesc la nivel mai inalt, ca sa zic asa, niciodata nu am putut pescui cu vibratia activata la statie. Daca o pui pe masa, vibreaza si se aude mai tare ca soneria, iar cu statia in buzunar refuz sa stau. Si nici nu sunt secretos. E cam inutila vibratia asta. E mai mult ca sa fie acolo.
Oricum vad ca ai sansa sa schimbi statia, asa ca ce mai astepti? :D
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 28, 2021 11:55
Am rugamintea sa ma anuntati si pe mine cand se consuma prima baterie dintr-un avertizor.
Multumesc.
Pentru studiul pe care vreau sa il fac este bine ca informatia sa ajunga anul acesta :) , asa ca reformulez:
Am rugamintea sa ma anuntati si pe mine cand dispare prima gradatie ce indica nivelul bateriei la un avertizor.

Eu am activat o statie si un avertizor de cand i-am primit pentru a le verifica autonomia maxima in asteptare ( fara sa fie folosite sunetele prea mult ).
Daca pana acum nu a disparut nici macar o gradatie ce indica nivelul bateriei la statie, la avertizor o sa astept mult si bine.
Asa ca proba practica, folosind avertizorii direct pe balta, ne poate da un raspuns mai rapid.
Multumesc.

MihaiNeb
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 23:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de MihaiNeb »

Salut Dan, propun sa faci niste stickere TAZURA sa le lipim pe penarul de la avertizori...eu zic ca ar arăta frumos brand ul si pe Penar, mulțumesc!
G.Mihai

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

MihaiNeb scrie:
Lun Mai 17, 2021 0:08
Salut Dan, propun sa faci niste stickere TAZURA sa le lipim pe penarul de la avertizori...eu zic ca ar arăta frumos brand ul si pe Penar, mulțumesc!
Salut, multumesc pentru sugestie.
Pot sa pun logo-ul direct din fabrica pe penar, dar am preferat ceva simplu in cele din urma.
Produsul trebuie sa traga numele, nu invers. Asta este deviza mea.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de danbd »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Mai 17, 2021 11:12
MihaiNeb scrie:
Lun Mai 17, 2021 0:08
Salut Dan, propun sa faci niste stickere TAZURA sa le lipim pe penarul de la avertizori...eu zic ca ar arăta frumos brand ul si pe Penar, mulțumesc!
Salut, multumesc pentru sugestie.
Pot sa pun logo-ul direct din fabrica pe penar, dar am preferat ceva simplu in cele din urma.
Produsul trebuie sa traga numele, nu invers. Asta este deviza mea.
Salut Dan,

Eu chiar am o problema ca nu exista un logo sau ceva pe capac :D
Analizand asa ca fermoarul se desface de la stg la dr iti dai seama care e fata dar pe balta in graba, am patit de mai multe ori sa desfac penarul invers si sa amestece toate cele. (cadeau din suport)
Cel mai bine m-am inteles cu un penar la niste swingeri parca la care era scris in relief HAKUYO. Asa era f simplu sa asez penarul corect pentru desfacere. Important e sa fie o diferenta intre fund si capac.
Stiu ca suna infantil dar asta e 8)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:
Lun Mai 17, 2021 16:07
Dan Mitranescu scrie:
Lun Mai 17, 2021 11:12
MihaiNeb scrie:
Lun Mai 17, 2021 0:08
Salut Dan, propun sa faci niste stickere TAZURA sa le lipim pe penarul de la avertizori...eu zic ca ar arăta frumos brand ul si pe Penar, mulțumesc!
Salut, multumesc pentru sugestie.
Pot sa pun logo-ul direct din fabrica pe penar, dar am preferat ceva simplu in cele din urma.
Produsul trebuie sa traga numele, nu invers. Asta este deviza mea.
Salut Dan,

Eu chiar am o problema ca nu exista un logo sau ceva pe capac :D
Analizand asa ca fermoarul se desface de la stg la dr iti dai seama care e fata dar pe balta in graba, am patit de mai multe ori sa desfac penarul invers si sa amestece toate cele. (cadeau din suport)
Cel mai bine m-am inteles cu un penar la niste swingeri parca la care era scris in relief HAKUYO. Asa era f simplu sa asez penarul corect pentru desfacere. Important e sa fie o diferenta intre fund si capac.
Stiu ca suna infantil dar asta e 8)
Salut.
Stiu care este problema cu penarele. Noi ne lovim de ani de zile de ea, de cand verificam swingere si avertizori. Totusi, in cazul nostru penarele sunt desfacute fara sa avem dupa ce sa ne ghidam. In cazul tau, incearca sa le faci un semn pe capac, sau sa tii fermoarul inchis tot timpul catre dreapta ( sa zicem ). Si nu o sa mai ai probleme.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

happah1 scrie:
Lun Mai 17, 2021 17:55
Am inteles! Si cei care ii aveti deja, ceva pareri pana acum?
Parerea mea poate sa fie subiectiva. Incerc cateva precizari de ansamblu:
104 seturi plecate catre pescari si 3 restituiri pe motivul ca unul dintre avertizori dadea semnale false, datorita potentiometrelor nerodate ( nu am avut noi timp sa le rodam inainte de livrare) . Inclusiv acestea au fost verificate de noi si au plecat catre alti pescari. Pana acum sunt 104 seturi la pescari si nu mai exista nicio problema, ba din contra, primim mesaje de multumire.
Bateria la statie tine o luna in stand by, deci cel putin 5-10 partide de pescuit, iar la avertizori intr-o luna inca nu a scazut nici macar o gradatie, asa ca avertizorii functioneaza lejer un sezon cu o baterie.
Materialul carcasei este rezistent la soare si nu se exfoliaza.
In rest, functiile sunt cele din descriere.

Chiar acum am primit un mesaj in care mi s-a spus ca avertizorii au fost folositi in regim de concurs pe Doripesco si au functionat foarte mult in ploaie. Nici cea mai mica problema.
Mai multi pescari bunicei :) au fost cu ei pe la unu, doua ... trei concursuri si sunt multumiti de ce ofera avertizorii. Domnul moderator Maxx, Madalin Dirla, Mircea Gheran, Razvan Black de la Lupsanu... sunt prietenii mei, folosesc avertizorii si le-am cerut pareri sincere. Toate au fost pozitive.
Eu personal, sunt mega multumit de produs, dar acest aspect poate sa fie luat in calcul numai de cine ma cunoaste mai bine, altfel poate sa para subiectiv, asa cum spuneam.

adams
Mesaje: 281
Membru din: Vin Iun 23, 2017 22:27
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de adams »

Eu asa am rezolvat problema,cu folie reflectorizantă și o preducea...
Imagine

Imagine

Imagine

adams
Mesaje: 281
Membru din: Vin Iun 23, 2017 22:27
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de adams »

Și avertizorii suplimentari
Imagine

Imagine

Cornel Strujan
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 20, 2021 18:22

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Cornel Strujan »

Buna ziua,

Aveti ideea au ajuns cumva noual transport de avertizori Tazura ?

Va multumesc !
Cornel Strujan

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”