Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

mai astept vreo doi ani, si revizitam totul impreuna😂
pana atunci o las balta, ca nu vreau sa ma cert cu tine😂🍻

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Sâm Oct 16, 2021 14:42
mai astept vreo doi ani, si revizitam totul impreuna😂
pana atunci o las balta, ca nu vreau sa ma cert cu tine😂🍻
Pai si eu o lasam asa daca nu ma atatai. :D
Tot ce vreu este sa ramana scris. :wink:

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Oct 16, 2021 13:34
Mai scapa cate unul din multime si ii da una in gura criminalului. Ala sunt eu. :)
Stiu ca nu e bine, dar nici nu pot sa ma abtin. :)
pai te ajuta experienta cu instantele :) ...dar tot din experienta ta - realitatea este cea de pe hartia autoritatilor? cea de pe teren? impresia ta? a vecinului? - sau cu "pumnul" ai reusit sa ii spui "criminalului" ca tu ai dreptate? :D :) :lol:
Sa auzim de bine in timpuri mai bune
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Sâm Oct 16, 2021 15:17
Dan Mitranescu scrie:
Sâm Oct 16, 2021 13:34
Mai scapa cate unul din multime si ii da una in gura criminalului. Ala sunt eu. :)
Stiu ca nu e bine, dar nici nu pot sa ma abtin. :)
pai te ajuta experienta cu instantele :) ...dar tot din experienta ta - realitatea este cea de pe hartia autoritatilor? cea de pe teren? impresia ta? a vecinului? - sau cu "pumnul" ai reusit sa ii spui "criminalului" ca tu ai dreptate? :D :) :lol:
Sa auzim de bine in timpuri mai bune
Realitatea este una singura: cea din teren. :wink:

Legat de felul in care mi-am obtinut dreptatea cu casa, nu stiu exact. "Pumnul" are multe valente. :wink:
Cred ca este notat totul, daca te intereseaza. :)
Oricum, am invatat multe din treaba aia si mai ales am invatat ca exista dreptate. Important este sa stim unde sa o cautam.
Am toata convingerea ca vor veni timpuri mai bune. Pana acum am intuit schimbarile si am prins incredere ca asta este drumul. Nu se investea atat daca guvernele nu obtineau profituri pe masura. :wink: Este simplu. :wink:
Are guvernul, o sa aiba si poporul. ( Sper asta :D )
Numai bine si tie. :wink: :)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ceva oricum e putred rau.... iata cum China, dupa ce ca erau multi, acum sunt si bogati ! Puterea nr 1 mondiala zic eu. Au stiut de la inceput ce urmaresc, chiar au reusit sa ii convinga si alte state ca au numai de castigat de pe urma acestui..virus !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:
Dum Oct 17, 2021 9:21
Ceva oricum e putred rau.... iata cum China, dupa ce ca erau multi, acum sunt si bogati ! Puterea nr 1 mondiala zic eu. Au stiut de la inceput ce urmaresc, chiar au reusit sa ii convinga si alte state ca au numai de castigat de pe urma acestui..virus !
Au urmarit doar sa scape de ce s-a intamplat in Romania in 89.
Nimeni nu a dezvoltat, dar in Wuhan au fost proteste mari in 2019.
Poate nu se intelege ce inseamna asta intr-o tara comunista.
https://www.google.ro/search?q=proteste ... nt=gws-wiz

In Rusia erau fix aceleasi probleme. Le-a rezolvat si Putin. Navalnii la puscarie, toata populatia linistita si atenta la virus. :wink:

In Belarus la fel. L-au luat pe ala care instriga populatia din zbor. Ca sa vezi complotul statelor indiferent ca sunt democratice sau comuniste, sa ne aducem aminte cum luase foc Europa ca ce a facut Belarusul ingradeste drepturile omului si ca vor fi luate masuri drastice. Mare tamtam la vremea respectiva. Ai mai auzit ceva ? :wink:

Europa era toata sub proteste, iar guvernele erau macinate sistematic. Franta, Italia, Germania, Spania ..... peste tot.
Acum este liniste pe subiectele respective.
Singura nemultumire este cea legata de vaccinare. Graficele spun nivelul acesteia :wink: , iar cand o sa apara "pastila minune", totul o sa se linisteasca definitiv.
Momentam abordam tratamente care se fac exclusiv cu CNP-ul in mana. :wink: :)

P.S. asta este prima si cea mai importanta masura luata de guvernele lumii sub denumirea de covid.
Sau era o chestie care nu prezenta importanta? :wink:

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Stam in casa ?

Mesaj de nicuB »

Vladut Mateianu scrie:
Dum Oct 17, 2021 9:21
iata cum China, dupa ce ca erau multi, acum sunt si bogati ! Puterea nr 1 mondiala zic eu.
Oare asa o fi?!
Bogati sunt, dar nu stiu daca lucrurile stau asa legat de puterea nr 1.
Multora asa le place sa creada. Este una dintre puterile lumii, asta-i clar! Au mana de lucru foarte ieftina.....asta-i principala lor putere.
Sa luam doar exemplul Huawei, un colos la nivel mondial, cel mai mare producator de telefone mobile din lume. Majoritatea antenelor de telefonie sunt marca Huawei. Ce face Huawei acum, dupa ce i-a suparat pe americani? Sunt in cadere libera si, cum spune chiar presedintele Huawei: "incercam sa supravietuim".
Ca sa nu mai spun ca Germania si Franta, in prima faza, au fost de partea Huawei. Cum era si normal. Dar usor, usor, s-au aliniat cuminti in spatele americanilor.
Sa spunem ca ASML se supara si nu mai livreaza catre chinezi semiconductori. Chinezii se duc in cap si cu productia de cip-uri...

P.S. Huawei este doar unul din motivele pt care NU ii suport pe americani
P.P.S. M-am bagat ca musca-n lapte, nu vreau polemica si nici sa dezvolt subiectul. Este doar parerea mea.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Cucu Ionel »

O mica corectie, Nicu. Nu Huawei este cel mai mare producator de telefoane din lume, ci Xiaomi.
Fir intins

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Stam in casa ?

Mesaj de nicuB »

Cucu Ionel scrie:
Mar Oct 19, 2021 11:44
O mica corectie, Nicu. Nu Huawei este cel mai mare producator de telefoane din lume, ci Xiaomi.
Daca vrei las dupa tine, doar pt ca te cunosc :)

Xiaomi la ora actuala este al 3-lea producator din lume. Asta pt ca americanii nu au nimic cu el si dintr-un producator mic, mic de tot, a ajuns sa creasca in cativa ani ca Fat Frumos :)

Ca sa nu mai caut stirea originala uite si aici.......ca informatia este 100% corecta:

https://playtech.ro/2021/samsung-apple- ... telefoane/

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”