Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

@miyagi

Chiar daca de obicei nu intru in discutii decat cu pescarii, vreau sa-ti raspund deoarece si tu esti unul dintre zecile de forumusti care vorbiti si va dati cu parerea doar din povesti.....
Ma intrebi de ce sa nu iti dai cu parerea chiar si daca nu ai fost acolo ? Ei bine, da, nu cred ca esti in masura sa judeci tu un caz , nici macar sa iti dai cu parerea....de fapt nici nu stiu daca sti unde este Tancabestiul...... Iar obraznicia cu prezenta mea pe balta..... :oops: nu numai ca nu este problema ta, dar deja ai sarit calul. Si evita te rog dialogul cu mine de acum. Si daca esti real si chiar de esti clona ! :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Pasa »

AMR ?
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Vladut Mateianu scrie:@miyagi

Chiar daca de obicei nu intru in discutii decat cu pescarii, vreau sa-ti raspund deoarece si tu esti unul dintre zecile de forumusti care vorbiti si va dati cu parerea doar din povesti.....
Ma intrebi de ce sa nu iti dai cu parerea chiar si daca nu ai fost acolo ? Ei bine, da, nu cred ca esti in masura sa judeci tu un caz , nici macar sa iti dai cu parerea....de fapt nici nu stiu daca sti unde este Tancabestiul...... Iar obraznicia cu prezenta mea pe balta..... :oops: nu numai ca nu este problema ta, dar deja ai sarit calul. Si evita te rog dialogul cu mine de acum. Si daca esti real si chiar de esti clona ! :evil:
Pai vezi Vlade?! De-aici pleaca totul. Asa atitudine asa comportament in consecinta. Inainte sa-i inveti pe oameni ca forumistii nu sunt pescari ar fi trebuit sa-i inveti ca a participa la concursuri nu le da dreptul sa fie aroganti, nu inseamna ca ei chiar sunt pescari - cum bine zicea cineva pe aici ca el e doar sportiv si ca pescarii mai sunt recunoscuti drept traistari. Cam aici a debutat inevitabilul. Stigmatizati oamenii care va "inoportuneaza", chiar daca acestia nu au nici cea mai mica intentie sa faca asta. Daca tot ai luat-o personal vreau sa sti ca eu pescuiam pe Tancabesti inainte sa aflii tu de pescuit. Nu ti-o spun cu rautate ci doar din cauza faptului ca pescuiesc de pe la vreo 6 anisori si, din cate am inteles sunt si cu vreo 4 mai "vechi" decat tine. Sper ca-ti vei reconsidera luarea de pozitie si vom discuta in continuare. Sincer iti spun si tie cum am facut-o si cu ceilalti ca nu am nici o intentie distructiva, nu fac parte din nicio "alianta" sau cum s-or mai numi ci am un grup cu care vreau "sa iesim la lumina", nu-mi place situatia de acum si de-aia imi bag nasul. Vreau sa gasesc cand voi face parte din "familia" asta, un mediu curat, civilizat ca sa am satisfactia ca ma aflu printre adevarati sportivi, asa cum am invatat eu notiunea de sport, altfel voi mai astepta si observa inca 10 ani in umbra, acolo unde nici noi care v-am urmarit tacit nu mai rabdam sa stam. Daca crezi ca-ti fac un proces de intentie prin asta atunci voi proceda cum mi-ai recomandat: voi evita orice discutie cu tine. Ai cutitul si eu painea. Tai tu sau o rup eu ca-i proaspata?
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu nu mananc paine.....
Multumesc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de claudiupascu »

@Miyagi,
In primul rand nu cred ca subiectul topicul este Boilesmania dar daca esti atat de insistent pot sa-ti spun ca am nadit cu spombul racheta si catapulta.De ce,ptr. ca nu era interzis in regulament si ptr. ca arbitrii ne-au permis.(poate aveau o afinitate ptr. moldoveni).Ca si noi au mai inadit si alte echipe dar n-au castigat deci nu s-a vazut.La ce echipe au participat crezi tu ca daca incalcam regulamentul nu eram penalizati?
@Dragos Anutei,
Nu te-ai gandit ca diferenta intre voi si noi a fost poate faptul ca noi noaptea stateam doi pe lansete iar voi la ora noua erati in pijama si la somn in rulota?De ce oare o echipa ca cea a lui Tudor Cosmin care in a doua mansa nu a reusit sa puncteze deloc pur si simplu din cauza ghinionului,nu a contestat nimic si vii tu si ne explici de ce am castigat noi?Iti spun eu de ce ,ei sunt pescari pe balta iar voi in spatele calculatorului.

Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

claudiupascu scrie:@Miyagi,
In primul rand nu cred ca subiectul topicul este Boilesmania dar daca esti atat de insistent pot sa-ti spun ca am nadit cu spombul racheta si catapulta.De ce,ptr. ca nu era interzis in regulament si ptr. ca arbitrii ne-au permis.(poate aveau o afinitate ptr. moldoveni).Ca si noi au mai inadit si alte echipe dar n-au castigat deci nu s-a vazut.La ce echipe au participat crezi tu ca daca incalcam regulamentul nu eram penalizati?
@Dragos Anutei,
Nu te-ai gandit ca diferenta intre voi si noi a fost poate faptul ca noi noaptea stateam doi pe lansete iar voi la ora noua erati in pijama si la somn in rulota?De ce oare o echipa ca cea a lui Tudor Cosmin care in a doua mansa nu a reusit sa puncteze deloc pur si simplu din cauza ghinionului,nu a contestat nimic si vii tu si ne explici de ce am castigat noi?Iti spun eu de ce ,ei sunt pescari pe balta iar voi in spatele calculatorului.
Asa este noi nici nu am pescuit defapt .. dar am o MICA intrebare la care daca nu raspunzi dai dovada de mare lasitate. De ce ati continuat sa naditi cu o racheta care nu era permisa de regulament dupa ce vi s-a atras atentia de catre arbitri(de 2 ori). De unde sa stiu eu ca in racheta aia nu erau viermusi sau porumb sau bile de naftalina???? voi nadeati exact langa standu nostru si pescuiati in partea opusa!!!!! Sunt niste semne de intrebare care ramn. Iar daca Vladutz era promt si va dadea avertizment asa cum prevede regulamentul nu mai erati voi acum aici asa ingamfati.
Cat despre cine este pescar pe balta si cine nu, nu esti tu in masura sa decizi. Iar Maimutoiu nu avea ce sa conteste pt ca langa el nu nadea nimeni cu spomb.
Ce zici???

"am nadit cu spombul racheta si catapulta.De ce,ptr. ca nu era interzis in regulament si ptr. ca arbitrii ne-au permis.(poate aveau o afinitate ptr. moldoveni)"
HAHAHAHAHAHA CE FACE PRIETENEEEEEEEEEEEEEE????????????? nu era interzis???? lesin de ras, mai citeste regulamentul !!! pt ca ERA INTERZIS.

SI DA CHIAR ASA de ce nu ati fost penalizati???

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

claudiupascu scrie:@Miyagi,
In primul rand nu cred ca subiectul topicul este Boilesmania dar daca esti atat de insistent pot sa-ti spun ca am nadit cu spombul racheta si catapulta.De ce,ptr. ca nu era interzis in regulament si ptr. ca arbitrii ne-au permis.(poate aveau o afinitate ptr. moldoveni).Ca si noi au mai inadit si alte echipe dar n-au castigat deci nu s-a vazut.La ce echipe au participat crezi tu ca daca incalcam regulamentul nu eram penalizati?
@Dragos Anutei,
Nu te-ai gandit ca diferenta intre voi si noi a fost poate faptul ca noi noaptea stateam doi pe lansete iar voi la ora noua erati in pijama si la somn in rulota?De ce oare o echipa ca cea a lui Tudor Cosmin care in a doua mansa nu a reusit sa puncteze deloc pur si simplu din cauza ghinionului,nu a contestat nimic si vii tu si ne explici de ce am castigat noi?Iti spun eu de ce ,ei sunt pescari pe balta iar voi in spatele calculatorului.
Citat din regulament:
16.Se poate folosi racheta de nadit (doar ptr boilies) in intervalul 9-17.(AVERTISMENT)
Asa ca.... :oops: :oops: :oops:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

Razvan Ulmeanu scrie:
claudiupascu scrie:@Miyagi,
In primul rand nu cred ca subiectul topicul este Boilesmania dar daca esti atat de insistent pot sa-ti spun ca am nadit cu spombul racheta si catapulta.De ce,ptr. ca nu era interzis in regulament si ptr. ca arbitrii ne-au permis.(poate aveau o afinitate ptr. moldoveni).Ca si noi au mai inadit si alte echipe dar n-au castigat deci nu s-a vazut.La ce echipe au participat crezi tu ca daca incalcam regulamentul nu eram penalizati?
@Dragos Anutei,
Nu te-ai gandit ca diferenta intre voi si noi a fost poate faptul ca noi noaptea stateam doi pe lansete iar voi la ora noua erati in pijama si la somn in rulota?De ce oare o echipa ca cea a lui Tudor Cosmin care in a doua mansa nu a reusit sa puncteze deloc pur si simplu din cauza ghinionului,nu a contestat nimic si vii tu si ne explici de ce am castigat noi?Iti spun eu de ce ,ei sunt pescari pe balta iar voi in spatele calculatorului.
Citat din regulament:
16.Se poate folosi racheta de nadit (doar ptr boilies) in intervalul 9-17.(AVERTISMENT)
Asa ca.... :oops: :oops: :oops:

razvane tu inca nu ai invatat ca la concursuri nu conteaza regulamentu???
conteaza doar anumite interese
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Burak, vad ca ai probleme personale care nu iti dau pace nici noaptea.... As prefera sa nu te mai bagi cu mine in seama, nu de alta, dar chiar nu stau sa pierd timpul explicandu-i unui turc ce inseamna cuvantul FRUSTRARE....Pa.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de claudiupascu »

Din pct.16 eu inteleg ca pot inadi cu racheta doar bile nu altceva iar felul rachetei nu se SPECIFICA.Spuneti-mi d-le Ulmeanu unde scrie in regulament ca nadirea grea se face DOAR cu o racheta anume si ca nu am avut voie sa arunc bile cu catapulta(sunt sigur ca stiti ca ceea ce nu se specifica a fi interzis este PERMIS :oops: )Si ca sa-i raspund d-lui Dragos (ptr. a nu fi las) am continuat sa nadim cu racheta ptr. ca arbitri ne-au dat voie ptr.ca nu era interzis in REGULAMENT.Iar daca a-ti considerat ca am gresit trebuia sa faceti contestatie intr-o ora si se solutiona pe loc.Daca greseam primeam avertisment si nu mai inadeam cu racheta ,daca aveam dreptate nu mai erau discutii.Consider ca asa ar trebui sa se solutioneze orice neclaritate si nu prin reprosuri pe forum dupa terminarea concursului.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”