ULTIMA COMPETITIE DE CARP-FISHING LA DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

ULTIMA COMPETITIE DE CARP-FISHING LA DARVARI

Mesaj de oanavictor »

CUPA PELICANUL EDITIA III A FOST ULTIMUL CONCURS CARE A FOST ORGANIZAT PE LACUL DARVARI .ALTUL NU VA MAI FI .
LACUL DARVARI VA FI SCOS DIN CIRCUITUL COMPETITIONAL.
ROG PE ORGANIZATORII CARE AU ANUNTAT CA VOR ORGANIZA ANUL ACESTA COMPETITII PE LACUL DARVARI SA CAUTE ALTE PISTE DE CONCURS .[CLUBUL PESCARILOR,CRAP4EVER,NAE BADULESCU]
I-MI CER SCUZE FATA DE ORGANIZATORI SI FATA DE POSIBILII CONCURENTI,DAR ACEASTA ESTE O HOTARARE DEFINITIVA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

nu-mi vine sa cred :!: :?: :!: , da-ne si noua o explicatie. fiindca pur si simplu nu vad motivul...la aproape toate concursurile exista contestatii, care se rezolva sau nu, dar nu cred ca discutiile de la sfarsitul concursului pot duce la hotararea pe care ai luat-o...eu cred ca te-ai pripit si ai luat o hotarare la nervi. Este mare pacat sa scoti balta din circuitul competitional, mai ales ca tu sti cat de putine piste adevarate de concurs exista. poate totusi te mai gandesti, mai discuti si cu pescarii si ne lasi sa ne mai intrecem pe Darvari...pacat!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:............???????????

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

o decizie inteleapta , oricum nu stiu cati concurenti ar mai fi fost pe viitor, multa lume nemultumita care s-a jurat ca nu mai vine la concurs la darvari.
dar pentru pescuit recreativ, balta este super, cand poti sa-ti alegi locul !

Avatar utilizator
florioro
Mesaje: 41
Membru din: Mar Iul 05, 2005 14:34
Puncte: 0
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de florioro »

Nu ne spune nimeni ce s-a intamplat la acest ultim concurs de la Darvari??
Care au fost nemultumirile si ce a dus la aceasta hotarare a domnului Oana?

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@ OANA VICTOR

Nu-mi vine sa cred, ce discutii pot aparea sa va determine sa luati o asemenea decizie.
Imi pare foarte rau si vreau sa sper ca decizia dumneavoastra se va schimba.
La orice concurs sunt mai multi nemultumiti, din 54 de echipe au fost premiate 9-12 echipe restul poate si-au gasit explicatii in nemultumiri. Mie personal mi s-a parut un concurs foarte reusit, la noi in zona nu au fost probleme si a fost totul in regula. Imi e greu sa cred in tot felul de zvonuri care apar tot timpul, sunt sigur ca sunt doar zvonuri si eu personal le iau in gluma. Nu cred ca la concurs vine cineva la furat sau la trisat.

Sper ca decizia dumneavoastra sa se schimbe.

p.s. Am plecat in timpul festivitatii si nu cunosc discutiile aparute.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Pentru cei care nu stiu, a fost o contestatie, destul de ambigua, deoarece se referea la modul de arbitraj intr-o situatie neprevazuta clar in regulament, semnalata tarziu in concurs si viza locul I si II, intre care era o "mica" diferenta de 120 Kg. S-a contestat propriu-zis faptul ca in loc de 2 vecini (care erau la mai mult de 100m distanta), detinatorul locului I a fost asistat la cantariri de arbitrul plasat permanent langa el si de alti 2 arbitri adusi ca martori de la alte standuri. E adevarat ca modul in care s-a judecat contestatia a debutat foarte violent verbal insa pana la urma, concurentii prezenti au decis validarea rezultatelor.

@Victor Oana
Nu cred ca este o decizie inteleapta si sunt convins ca e luata la nervi. Nu e cinstit fata de comunitatea pescarilor de crap din Romania sa iei o asemenea hotarare, pentru cei care si-au stabilit un calendar competitional, care si-au planificat concediile, poate chiar s-au ciocnit cu nevestele pentru asta. Si Vlad a luat aceeasi decizie anul trecut pentru Tancabesti dar a lasat pe altii sa-si organizeze concursurile acolo. Repet, cred ca e o decizie pripita, luata la nervi si sunt sigur ca vei reveni asupra ei. De altfel, daca evaluezi consecintele, la cat esti de pescar, nu cred ca ti-ar place sa te uiti cum se duc crapii la piata. Nici nu vreau sa-mi imaginez! O faima proasta face rau la afaceri.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

la stadiul de zvon am aflat ca ar fi revendicat cineva balta si cu multe hectare din jur ,ceva de genul niste nepoate de boieri care au avut odata proprietati in zona(o informatie neverificata si aflata la stadiul de zvon)

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

mas bucura sa fie altceva decit am auzit eu ,pentru ca e mare pacat sa se renunte la competiti pe aceasta balta

iorgos
Mesaje: 61
Membru din: Mie Noi 22, 2006 13:01

Mesaj de iorgos »

Eu nu am mai scris niciodata la sit-uri de discutii .Acum vreau sa spun cate ceva despre multumirile si nemultumirile mele. In primul rand vreau sa ii multumesc domnului Victor Oana pentru ca am avut posibilitatea sa particip la cupa pelicanul la Dirvari la un concurs frumos si la o balta excelenta. Eu cred ca a fost organizat foarte bine. Imi pare rau ca Victor a luat o decizie ca asta, sa nu mai dea balta la pescuit pentru concursuri,dar de vina suntem noi pescarii sportivi, si mize foarte mari la concursuri de pescuit: 10000 euro.
Eu personal nu am venit nici-odata cu ideea sa castig 10.000 de euro; eu am venit pentru locul I pentru ca toata viata mea am fost un sportiv si sunt independent de intrecerea sportiva. Am plecat de la festiitate deoarece am avut un gust amar din cauza discutiilor ce au avt loc in casa domnului Victor referitor la contestatie.
" Vrei cupa ti-o dau, eu vreau banii" a zis castigatoru lui d-l Zvonco care a facut contestatia.
" de cand exista apa, aer si fraieri noi traim" a zis ul alt pescar care nu il cunosc.
Eu am venit si ma duc la intreceri sportive pentru cupa si locul I.
Si vreau sa stiu cine sunt fraieri: noi pescarii de abia veniti la concursuri de pescuit pentru competitie si dam bani pntru inscriere si castiga pescari sportivi vechi cu experienta mai multa.
Eu vin pentru intrecere si nu pentru bani si cred ca mize foarte mari strica competitia. Noi grecii ne multumeam cu o creanga de maslin infasurat pe capul notru; asa au fost intrecerile sportive si prima olimpiada. Ati facut pescuitul sportiv un fel de pariuri sportive.
Eu personal de acum incolo daca ma ajuta Dumnezeu si castig locul unu va spun ca banii ii dau la APCR domnului Cornel Rosiorul in scopuri caritabile pt copii si batrani prin asociatia de pescuit.
Imi pare rau ca lucrurile au luat asa o intorsatura si as vrea sa vin la concursuri numai pentru intrecerea sportiva.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”