C&R vs. restul

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de Bogdan Zaharia »

lumea cauta brizbrizuri dane, "ca vinde"...baga niste brizbrizuri pe noul mtx 14 ;)
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
Roman Eugen
Mesaje: 446
Membru din: Dum Ian 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Re:

Mesaj de Roman Eugen »

Alexandru Mihai scrie:
Roman Eugen scrie:
Desigur....cum nu asa mare diferenta intre 0.23 si 0.25 :wink:
Si totusi nu poti compara Navi cu Ultegra CI+ sau MGS....
Eugene nu ști ce vorbești...intre 0,23 si 0,25 este o diferența MARE...cel puțin 10 metri!
Tocmai de asta la casting ar trebui sa arunce toata lumea cu acelasi ansamblu....ca sa evitam discutiile astea inutile si pipotismele.... :mrgreen:

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de Alexandru Mihai »

Andrei scrie frate tot ce ai de scris o data nu de 5-6 ori...
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

C&R vs. restul

Mesaj de Neamtul »

Mi-i se pare cel putin ciudat :? daca ne uitam cu ce fel de echipament se pescuieste in alte tari.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de Alexandru Mihai »

Neamtul scrie:Mi-i se pare cel putin ciudat :? daca ne uitam cu ce fel de echipament se pescuieste in alte tari.
Cu toate ca nu aveau în plan sa își fac showroom în zona de est a Europei cei de la Ferrari au făcut în România!Asta se intampla in 2007, de atunci și pana în prezent România are alocata un număr de 28 de autoturisme pe an, în fiecare an pana în iulie-august se livrează ultima.

Ai înțeles?!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de Dan Mitranescu »

Neamtul scrie:Mi-i se pare cel putin ciudat :? daca ne uitam cu ce fel de echipament se pescuieste in alte tari.
Nu cred ca exista tara in care sa existe o singura balta pe care sa se gaseasca pescari, cum gasim pe zeci de balti de la noi.
Nu cred ca exista tara care sa aiba cel putin un concurs de pescuit in fiecare saptamana, cum este la noi.
Nu gasesti afara concurenti care sa aiba trofee in concursuri nici macar pe sfert, fata de zeci de pescari de la noi.
Pe afara, care a castigat doua concursuri, deja este mare producator de nada. :)

Suntem tara cu cea mai mare cerere de lansete puternice din Europa. Stiu asta din fabrica ce produce pentru Hakuyo cat si de la ceilalti importatori.
Pentru mine, cu notiunile pe care le am despre pescuit si dupa tot ce am mentionat pana acum, pot sa spun ca suntem cei mai buni.
Macar aici sa se uite si altii la noi .

Chiar si cu brandurile astea. Trimitem bani in doua locuri. Ca ajung in fabricile care chiar produc ceva, este una , dar sa mai trimiti inca pe atat numai ca "taxa de smecherie", pentru mine este o parere de rau.
Sa ai BMW-ul in tara si sa il tratezi ca pe un Logan ( eu sunt mandru si de asta ) este o grandomanie ce mascheaza frustrari .

Bine ca a fost rezolvata partea cu nada. Macar aici rezultatele au fost mult mai repede diferentiate si producatorii romani au scazut sub sfert importurile altora.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de DumiD »

Neamtul scrie:Mi-i se pare cel putin ciudat :? daca ne uitam cu ce fel de echipament se pescuieste in alte tari.
afara nu se mananca crap, motiv pentru care un fox warrior poate fi considerata lanseta belea....
nu sunt nationalist si n-am absolut nici un fel de sentiment patriotic pentru o tara de lichele si hoti, dovediti in justitie...cu toate astea n-am mai achizitionat nada care sa nu fie produsa in romania de foarte multi ani...pana si plasticele enterprise le iau de la senzor...

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de Neamtul »

Nu exista nicio legatura intre faptul ca mananci peste si ce lanseta folosesti.
Pentru 90% din pescarii romani Fox Warrior chiar e o lanseta belea.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de gabi1 »

Neamtul scrie: Pentru 90% din pescarii romani Fox Warrior chiar e o lanseta belea.
Cum ai ajuns Neamtule la procentul asta de 90% ??...sa nu-mi spui ca i-ai contabilizat pe balta.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Tribal velocity sau mtx14

Mesaj de Neamtul »

Pescari exista in toata tara, nu numai pe baltile din jurul Bucurestiului. :wink:
Pescari nu sunt numai cei care pescuiesc cu bateria de 3,90m si senzori dupa crap pe o balta suprapopulata.
Peste 50% nici n-au auzit de firme ca Fox sau Greys. Warrior chiar e o lanseta excelenta, am avut destule.
Procentul ala de 90% s-ar putea sa fie chiar 95% in realitate.

Ca fapt divers, am avut bete de 100lei si am avut bete de 1500, d'alea englezesti :) , nu vorbesc din auzite.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”