Bugete & Cheltuieli Lotul National

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de victorash »

Dupa cum spune si titlul topicului incerc sa fac o mica analiza a cheltuielilor echipei nationale in deplasarea din Franta.
Poate este prea devreme deschis acest subiect dar se pare ca sunt unele probleme si as dori sa fie clarificate.

O prima problema si poate cea mai importanta din punctual meu de vedere este referitoare la sponsorizarile echipei nationale care au dus la inscriptionarea echipamentului oficial.
Din discutiile avute cu organizatori si manageri ai Lotului mi s-a comunicat imposibilitatea inscriptionarii siglelor sponsorilor pe echipamentul de prezentare, a se intelege aici treningul oficial.
Din cate se poate vedea in pozele aparute pe diferite site-uri treningul oficial al delegatiei Romaniei este inscriptionat in partea din fata cat si pe spate cu sigle ale diferitilor sponsori sau organizatori..
As dori sa stiu de la organizatori cu cat anume au contribuit acesti sponsori la deplasarea echipei nationale astfel incat sa depaseasca contributia PVTV de 3.500 de euro si a face posibila inscriptionarea pe echipamentul oficial pe care ar fi trebuit sa apara doar sigla “ Romania”

II rog pe organizatori deplasarii sa-si spuna punctual de vedere si de asemenea sa prezinte si bilantul cheltuielilor astfel incat toti pescarii si sponsorii care au contribuit in cursul anului la alcatuirea acestui buget, sa stie pe ce s-au cheltuit aceste fonduri.

Incep eu prin a descrie bugetul alocat de catre PVTV:

Echipament Lotul National al Romaniei : 10.260,18 lei ( include imprimarea siglei Romania)
Imprimarea tricourilor lotului in numar de 67 : 450 eur ( imprimarea a 7 logouri )
Contributie Carp Show ( bannere + diplome) : 150 eur

Total : Aprox 3000 Eur
Rest de plata : 500 Eur

De asemenea, fac precizarea ca Echipa PVTV prezenta la evenimentul din Franta si-a platit singura cheltuielile de cazare, transport, acreditari etc si nu a constituit o cheltuiala din bugetul alocat Lotului.

Multumesc anticipat pentru lamuriri
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

Intelegem ca sigla PV TV nu a fost prezenta pe tricouri din cauza de buget mic alocat ( acei 3500 EUR justificati mai sus ) sau din alte motive ?
Daca prima explicatie este valabila , care a fost "cotizatia" alocata de firmele prezente pe tricouri ? A pus cineva bani mai multi si si-a castigat meritul de a fi trecut pe echipamentul de concurs ? Daca da - cine au fost si cu ce sume si-au adus contributia ?
Nu ar fi rau sa scrii ceva lamuriri la acest subiect . Nu de alta dar sa fie niste lucruri clare ... Din ce vad eu pe tricouri sigla PV TV exista central + Senzor + Two lakes + APCR - despre cine este vorba si de fapt care este problema ?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Vladut Mateianu »

:shock: :shock: :shock: A costat ceva echipamentul...... Poate ne comunici si cine a reusit "performanta" de a achizitiona echipament de 3500 de euro..... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

Pina la urma care a fost suma furnizata de sponsorul Aventuri la Pescuit , revista care a garantat banii pentru turneul final si care a dat partial numele turneului ? Nu este rau sa aflam cu totii cine si cu a contribuit - in virtutea faptului ca PV TV si-a declarat public sustinerea . La propunerea din primavara acestui an , a acestui turneu , la AGVPS au fost voci care au sustinut ca ALP nu va da niciodata un ban pentru echipa nationala . Este timpul sa ii contrazicem !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie::shock: :shock: :shock: A costat ceva echipamentul...... Poate ne comunici si cine a reusit "performanta" de a achizitiona echipament de 3500 de euro..... :oops:
Dragul meu , la 12-13 insi v-ati luat 67 tricouri .... astea costa ceva :lol: mai ales cind le impodobesti cu sigle celebre . :lol: :lol:

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de victorash »

@val
Este vorba de treninguri. Ele au fost inscriptionate ..nu dau nume pentru ca se vede clar... nu numele ma deranjeaz putea sa fie oricine...m-a deranjat faptul ca mi s-a spus ca nu se pot pune sigle , dar totusi s-a putut.

@vladut
Eu doar le-am platit. Au costat 3000 eur. Iar conform conventiei de la Lates unde avp dadea 3500, mai am de dat inca 500 eur Dlui Oana care a platit din buzunar cheltuieli in deplasarea la antrenament.
Suma este mai mare dar eu atat mai am de pus.
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

@Victorash

pai iti spun eu ce se vede pe treninguri - o sigla cu APCR pe spate ( mi se pare OK ) , o sigla mica cu ceva albastru ( nu vad ce scrie acolo ) si una cu Senzor Planet .........

Hai sa-ti zic una buna - anul trecut am dat 3000 lei sponsorizare - asta insemna cca 50 kg de nada de calitate ( macar pentru 1 echipa din cele 3 ) si nu am avut pretentia sa-mi fie trecut numele firmei pe nicaieri - pentru ca eu fac transporturi auto si nu pescuitul este segmentul meu tinta pentru advertising . I-am dat cu placere si atit ....... In schimb mi-am pus obrazul in primavara si vreau sa stiu suma oferita de ALP pentru acest turneu - revin obsesiv la aceasta intrebare , pentru ca imi pasa ..

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de oanavictor »

[quote="Val Pangica jr"]Pina la urma care a fost suma furnizata de sponsorul Aventuri la Pescuit , revista care a garantat banii pentru turneul final si care a dat partial numele turneului ? Nu este rau sa aflam cu totii cine si cu a contribuit - in virtutea faptului ca PV TV si-a declarat public sustinerea . La propunerea din primavara acestui an , a acestui turneu , la AGVPS au fost voci care au sustinut ca ALP nu va da niciodata un ban pentru echipa nationala . Este timpul sa ii contrazicem ![/quote]

CARE AU FOST VOCILE CARE AU SUSTINUT IN PRIMAVARA CA AVP NU VA DA NICI UN BAN PENTRU LOTUL NATIONAL ????????????
CINE IA CONTRAZIS ATUNCI MOTIVAND CA LA ACEST MARE TRUST DE PRESA NU CONTEAZA CATEVA MII DE EURO SI SA SE LINISTEASCA CONTESTATARII CA VOR FI BANI DESTUI PENTRU LOT ????????????

Din ce stiu eu ,singurii bani care au venit la lot sunt cei ce sau strans de la concurenti din taxa de participare plus 1500 euro de la Vlad Parfene plus 3200 lei de la Baracuda ,Energofish si Arrow [nu au aparut pe tricouri ]
Revista AVP nu a onorat masa cu nimic din tot ce a promis [bartere in bilete de avion ,cazare la hotel etc ].La ultima discutie a fost vorba ca vor oferii 3500 de euro ,la fel cat va da si AVPV. Ultimii si-au onorat promisiunea iar AVP nu .
Cornel Rosioru a comandat echipamentul la firma Errea ,iar PVTV a achitat factura inclusiv inscriptionarea lui .

CE SE INTAMPLA DACA SE TINEA CONT DE O ANUMITA PROPUNERE CA TOTI BANI STRANSI DIN TAXA SA SE DEA DREPT PREMII ????????????????
Din partea mea ca director de turneu multumesc in numele concurentilor PVTV si fratilor Ovidiu si Vlad Parfene pentru sprijinul acordat in deplasarea lotului si inca mai astept banii din partea AVP pentru a putea recompensa material performanta de la CM
IN CATEVA ZILE SE VA FACE UN DECONT AMANUNTIT A VENITURILOR SI CHELTUIELILOR DIN TURNEU SI DIN DEPLASAREA LOTULUI IN FRANTA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

daca citeai postarea mea la modul "printre rinduri" vedeai ca nu am pus intrebarea degeaba !?
Nu am confirmari oficiale , expuse public , ca ALP nu a pus nici un ban , dar daca se va dovedi treaba asta , iti dau cuvintul meu de ONOARE ca in viata mea , nu voi mai pune "obrazul" pentru cineva si asta sa imi fie lectie de viata . In acest moment , cred ca renunt la pescuitul de crap de competitie .
Urmare unei confirmari oficiale care sa certifice ca ALP nu a dat nici un ban la acest turneu , va rog pe toti sa luati la cunostinta si demisia mea din functia de vicepresedinte al APCR - organizatia in numele careia am prelua si sustinut proiectul ALP . Scuza-ma Cornel Rosioru , dar nu am alta varianta ....
Tu , ca participant la acea sedinta , iti dai seama mai bine in ce situatie de "cacat" ma simt eu acum , legat de ALP .... :oops: Nu mi-as fi dorit niciodata sa imi spui - "vezi ca am avut dreptate!!!" , dar trebuie sa o inghit si pe asta acum .

PS - Exista o mica circumstanta , legata de separarea trusturilor de presa si iesirea ALP din trustul Catavencu - dar aici Andrei trebuie sa ne lamureasca mai bine , noile conditii financiare legate de acest "divortz" , precum si eventuala onorare post factum a unor obligatii asumate .

Gestul fratilor Parfene este de toata stima !!!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de cornelserbu »

@ val

valerica, nu mai lua, tata, hotarari la nervi ca-i pacat, mai ales aia cu pescuitul de competitie...lasa lucrurile sa se limpezeasca mai intai
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”