Calendar competitional 2008

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Florentin Iuga scrie:Raportul intre pescarii de competitie si pescarii de rand e cam de 1/300, asa ca nu-mi purta de grija.
Pe invers cam asta si e si rata capturilor la emisinile lui Victor Tarus , sa spunem ! Asta cind are o zi buna si e pe loc cu peste . :lol: :lol: :lol: Asta vrei Florentine ?

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@Val

Cel mai mult mi-as dori sa ma duc linistit la pescuit, sa ma uit la altii la televizor si sa-i critic. Sa rad de tampeniile pe care m-i le arata si apoi, invariabil, la final sa ma gandesc cu regret ca s-a terminat si ca ar fi putut si ei sa faca emisiunea mai lunga. In special ca vine iarna si doar tv-ul sau netul ma mai consoleaza.
Da ce, aia care fac emisiuni de agricultura sunt cei mai buni fermieri sau cei cu emisiuni economice sunt in topul milionarilor? Tocmai tu pui Val asemenea intrebari? Ar trebui sa sti ca cei din presa transmit informatii, nu trebuie neaparat sa dea exemple personale. Marele Rex Hunt nu prinde recorduri, doar transmite bucuria pescuitului si a iesitului in natura. Pestii sunt cam aceeasi.
Dar cel mai mult ma bucur ca la anu' o sa pot participa linistit la concursuri, fara sa ma gandesc la emisiune si fara sa fac pauza de vineri pana sambata (ca tata Nitu) ca sa montez emisiunea si sa o duc la difuzare chiar in timpul concursului.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Mesaj de victorash »

..un pic pe langa topic, dar daca tot a venit vb de televiziune ...vedeti ca din decembrie se vor deschide portile televiziunii Hunting&Fishing . Din pacate acesta va intra pe piata ca pay-tv , deci nu toata lumea o poate receptiona. Poate Dl Iuga isi va gasi acolo un job unde poate sa-i stimuleze mai mult creativitatea si obiectivul, ajutate si de ceva banuti.
..posibil ca de la anul sa mai apara inca o televiziune de genul asta dar pentru toti spectatorii..

respecte..

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Florentin

nu ai inteles ce am vrut sa-ti zic . Vroiam sa scot in evidenta ca in emisiunile astea ale tale , facute despre concursuri , vede lumea PESTE , nu ceva albitura prinsa la monturi cu 3 carlige si vesnica pensiune Cormoran , ca la Pescar Hoinar.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Florentin Iuga scrie:@mirceaf
Mi-am uitat o sapca la tine in masina. Te strange?
Vasile iti transmite vesnica recunostinta, se asorteaza cu cizmele de cauciuc cand intra la sapat rosii in solar. Si parca a devenit si mai inteligent de cand o poarta. O sa-i spun ce basca hoata are :D :D

Acu', Teo a spart audienta din Romania cand invita ea pa domnii manelisti sa-i umfle reitingu ... in schimb prapaditii aia de prezinta cate-o carte dimineata nici macar nu intra la sondaje.
D-aia am zis ca e up to matale. Poti sa si educi publicul/pescarii sau poti sa te inghesui si tu pe segmentul "tuciul cu mamaliga si borsul pescaresc". Faptul ca si-au descarcat nu stiu cati emisiunea "ciorditi somotelul din delta" n-are nici o legatura cu difuzarea unei emisiuni la tv.

Da' am eu un feeling ca nu te pot convinge nici macar sa reflectezi un pic si asupra acestui aspect asa ca iti urez toate cele bune si mult succes cu emisiunea.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Florentin Iuga scrie:......................
Ar trebui sa sti ca cei din presa transmit informatii, nu trebuie neaparat sa dea exemple personale............................
nu este si cazul tau.
in emisiunea din 20 octombrie ai prezentat vreo 10 minute bilele si monturile pe care le folosesti tu.
am retinut un snow-man disproportionat, care nu se va ridica niciodata si un shrink tub pus invers(!!!) pe un carlig pe care il aveai tu primit cadou mai demult. plus multe alte baliverne. comicarii care nu pot ajuta niciodata un pescar de crap incepator.
(emisiunea o gasisti in arhiva, e tare de tot!)
pe balta la acel concurs se aflau: maier, nitu, mati, cristi rudeanu, rosioru si gogu (6 medalii la CM !!!)
nu avea cine sa vorbeasca de monturi, de boilies sau de pescuit la crap, in general?

cu scuzele de rigoare, am senzatia ca de la o vreme iti acorzi o importanta prea mare. cred ca ai observat ca nu m-am bagat in discutiile despre emisiunea ta si forta ei ( si a ta) mediatica. nu e treaba mea.
sa nu uiti niciodata ca ai foarte multe emisiuni la activ, dar nici macar un podium pe la vreun concurs...

ps te consider un tip inteligent. sper ca raspunsul tau sa nu fie de genul:"la cata reclama am facut eu senzorului, bla, bla, bla..."
asa este, multumesc, insa n-are legatura cu subiectul.
daca poti sa raspunzi ce te recomnada pe tine sa vorbesti telespectaorilor despre carp-fishing ( de fapt sa bati campii) bine, daca nu mai bine nu raspunde.
The One Team

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@victorash, val, mirceaf
Aveti dreptate, m-am mai descarcat si eu ca tot s-a dat liber la off-topic.

@andrei
Mai da-te jos din vitrina cu medalii si mai zambeste, ca faci riduri. Nu ne-am nascut toti talentati si inteligenti. Dupa ce te relaxezi, mai citeste o data ultimele mele doua postari. Si dupa aceea si pe asta inca o data. Integral.
Imi imaginez ce ganduri bune imi adresai cand te-ai hotarat sa scrii. E multa ura in postarea ta. Oare ce ti-am facut?
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Mesaj de victorash »

..nu..eu nu eram ironic ..daca va intereseaza va pot pune in legatura cu oamenii, daca nu pentru o colaborare permanenta, macar pentru materialele pe care, banuiesc ca le aveti..victor_hodorog@yahoo.com.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Adevarul e pe la mijloc. Noi am avut nevoie de Florentin iar Florentin de noi.
Noi am popularizat concursurile, el emisiunea.
Cind sa plecat la aceast drum Florentin nu era un necunoscut, iar noi nu eram la primul concurs.
Din aceasta colaborare, zic eu, a cistigat telespectatorul si pescarul incepator.

Daca el a decis sa nu mai faca emisiuni fara bani, care e problema? E dreptul lui.
Emisiunea cum necum va merge inainte, iar concursurile se vor desfasura cu listele pline.
Cine va pierde? acela va fi pescarul de rind.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

adevarul, nu-i chiar la mijloc, ci undeva mai departe putin de Florentin...oare el s-a gandit ca n-a prezentat ce trebuia la emisiunile cu concursuri, pentru a fi atractive ???? 10 driluri ale lui Vlad si ale lui, fara macar o intepatura, sau un sunet de avertizor, sigur plictisesc...poate trebuiau mai multe interviuri ale pescarilor mai titrati cu intrebari despre strategie despre tehnica de pescuit, despre perierea substratului sau gasirea pragurilor sia platourilor de hranire si nu in ultimul rand despre nada folosita si felul de nadire, cred ca asa si-ar fi dat seama si cei mai putin initiati de ce se prind atatia crapi la un concurs, unde presiunea pe peste este enorma...asta e parerea mea si a mai multora cu care am mai discutat...poate te mai gandesti, Florentine !!!!!!!! Fara resentimente, nu vreau decat un raspuns la obiect, fara ironii sau jigniri, sau mai bine, deloc.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”