Cupa natiunilor Sarulesti2007?

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

Acelasi raduta este.
Acelasi care are impresia ca Delta si toate lacurile concesionate le are mostenire de la tat'su
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

sorin
Mesaje: 64
Membru din: Dum Ian 09, 2005 18:29
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de sorin »

Moose_master scrie:. El nu este pescar, el este om de afaceri (si este unul bun taica !)
Moose, Raduta este unul dintre putinii pescari completi pe care-i cunosc.
Sorin Dragoi

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

De care Raduta vorbesti Sorine?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

si eu am cantat la corul vaticanului da m-am lasat ca-mi naparleste vocea.. :lol:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:De care Raduta vorbesti Sorine?
Raduta este promotorul carpfishingului in Romania ,iar daca el nu exista si Sarulestiul incapea pe mana altcuiva ,trebuia sa asteptam cel putin 10 ani ca sa se apuce de pescuit MESIA PESCARILOR DE CRAP .......................

Nu-i dau numele ca sa nu se spuna ca-i fac reclama si am vre-un interes material :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

sa stabilim niste aspecte deosebit de importante.

raduta nu este promotorul carpfishingului in romania. intr-adevar, faptul ca balta sarulesti a incaput pe minile lui a reprezentat un lucru benefic pt pescuitul la crap, pentru ca raduta a inteles primul ca un peste mare viu iti poate aduce mult mai multi bani decat mort (adica vandut pt consum).
pentru capturile impresionante raduta a introdus sarulestiul ( pe care l-a botezat "raduta lake") in circuitul mondial.
a organizat doua cupe mondiale de mare anvergura, unde, intr-adevar, romanii ar fi putut vedea, inca din 1999, desfasurari de forte crapiste in adevaratul sens al cuvantului.
de ce spun ar fi putut vedea? nea victor, d-ta ai participat la aceste cupe mondiale si poti confirma ca pescarii romani nu s-au prea inghesuit sa viziteze aceste competitii puternice.
la vremea respectiva, diferenta de valoare dintre echipele romanesti si cele straine era mare.
in 2003 lupsan aurel (la vremea respectiva capitan al echipei nationale) a organizat calificari pt CM la sarulesti. (calificari pe care le-a si masluit, dar nu despre asta e vorba)
au venit 9 (noua!) echipe, care au platit fiecare cate 400 de euro. banii i-a luat raduta. cele patru echipe care au plecat la CM au plecat pe banii lor.
in 2004, subsemnatul impreuna cu cornel rosioru am pus la cale un sistem de calificari pt CM, plecand tocamai de la cei 400 de euro pe care i-a luat raduta de la fiecare echipa. ne-am gandit ca daca am gasi o balta gratis, cei 400 de euro x nr. de echipe pot constitui un fond solid pt echipa nationala. astfel puteau ajunge la CM si pescari care nu aveau mii de euro sa risipeasca pentru asa ceva.
planul a functionat, am avut 21 (douazeci si una !) de echipe si o balta (Hobaia) pusa gratis la dispozitie de catre Dan Pasat. Gratis!
In cele trei manse de la Hobaia 2004 echipele din Romania au invatat sa pescuiasca in regim competitional. Inclusiv echipa mea.
Rezultatul s-a vazut imediat la CM din Portugalia - vicecampioni mondiali.
Din acel moment s-a nascut spiritul de competitie in carpfishingul romanesc.
Sa fie foarte clar!
The One Team

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

bravo :D
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

meritele lui raduta sunt ca s-a umplut de bani, ale lui rosioru ca avem rezultate pe plan international...si eu zic ca balanta inclina mult spre rosioru & co.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Daca nu exista Raduta si altcineva ar fi luat LACUL SARULESTI ,nu ar fi venit MELEK in Romania si nici CUPA MONDIALA nu ar fi fost ,deci in concluzie ANDREI VLADEANU ar fi acum un ziarist mediocru ,si nu un VICECAMPION MONDIAL LA CRAP ,pentru ca nu ar fi avut de la cine sa invete SA PESCUIASCA :roll: :roll: .
Deasemenea nu ar fi fost nici magazinul SENZOR ,PENTRU CA NU AR FI AVUT DE LA CINE INVATA SA FACA BOILLIES :idea: :idea: .

Iar de Maestrul nu s-ar fi auzit in vecii vecilor pentru ca balta BRANESTI 4 NU ESTE IN CIRCUIT :lol: :lol:

va convine sau nu va convine ,dar Raduta a fost omul potrivit la locul potrivit in momentul potrivit pentru dezvoltarea CARP-FISHINGULUI IN ROMANIA .

TRAIASCA RADUTA :!: TRAIASCA SARULESTIUL :!:

PS.RADUTA POATE SA MOARA :roll: GHIAURUL SI-A FACUT DATORIA :lol: :lol:


OANA VICTOR

FAN SARULESTI PE VIATA
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

m-ai lasat fara replica...
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”