Cupa natiunilor Sarulesti2007?

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@ v. oana

am recitit postarea.
ai baut ceva?
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

eu as raspunde, totusi...daca nu exista raduta, sigur ar fi existat atcineva si fiindca unora oricum le placea pescuitul, poate tot aici ajungeam, dar pe alte cai...important este ca raduta a-nceput ce-a inceput si apoi cind a vazut ce bani ii ies de la straini, l-a durut undeva de carpfishing-ul romanesc...poate chiar a incercat sa-l opreasca, spun eu, sau sa-l plafoneze... eu va zic o chestie, daca nu era ceausescu, tot se schimba regimul in '89
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:roll: :roll: :roll:
Victore nu ti-ai revenit de vineri?
Tu stii cit de greu s-a participat la o C.M. pe Sarulesti. Si asta in situatia cind au renuntat strainii.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: :lol: :lol:
@Victor
Cumva vrei sa participi la cupa pe natiuni de anul viitor. :lol: :lol: :lol:
In aceasta situatie te inteleg. :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Oameni buni ,eu nu vorbesc de caracterul lui Raduta ca om si sentimentalism dar un lucru este foarte clar ,daca nu exista Raduta si cupele mondiale ,noi eram in intarziere cu cel putin 5 ani in CARP-FISHING .
Mai departe cu chestia de a nu-i placea romanii ,de a nu te lasa sa pescuiesti ,de a dori afaceri cu pescarii straini ,etc ,este o alta problema ,oricum Raduta este unul dintre putinii pescari completi din Romania .

@Cornel

Nu,nu doresc sa particip la CUPA NATIUNILOR ,cel putin nu in formula anuntata de Raduta cu echipe facute de el ,eu nu ma numar printre preferatii lui.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Ce-i drept e drept.
Nu ne place caracterul lui Raduta pentru ca i-a intrat in sange bussinesul si din pacate romanii se simt dispretuiti pe Sarulesti, ba chiar umiliti fata de "oaspetii cu bani" de origine germanica. Nu ne place, pentru ca si-a extins tentaculele si acolo unde nu ar avea nimeni dreptul sa-si faca lege si ograda proprie - in Delta. Nu ne place, pentru ca e pasionat si de vanatoare. (apropo, cum s-o impaca asta cu C&R-ul pe care-l impune pescarilor?) Nu ne place mai nou, pentru stilul sacerdotal de a-si organiza jocurile in imperiu. Dar trebuie sa-i dau dreptate intr-o anumita privinta lui Sorin si lui Victor. Raduta e pescar. Foarte bun. Am avut ocazia in cateva randuri sa pescuiesc alaturi de el si pe Sarulesti si in Delta; la rapitori si crap. Nu sta pe balta ca noi, ca-i curg banii din buzunar dar e pescar!
Ce-i drept e drept.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu am inteles Florentine. "Nu sta pe balta, dar e pescar" :roll: :roll: :roll:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”