Cupa natiunilor Sarulesti2007?

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

mariancarp
Mesaje: 51
Membru din: Joi Aug 25, 2005 14:29

Cupa natiunilor Sarulesti2007?

Mesaj de mariancarp »

Se mai tine cupa natiunilor la Sarulesti?
In ce perioada?
Care sant conditile de participare si cate echipe din Romania vor participa?

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Cupa natiunilor Sarulesti2007?

Mesaj de oanavictor »

mariancarp scrie:Se mai tine cupa natiunilor la Sarulesti?
In ce perioada?
Care sant conditile de participare si cate echipe din Romania vor participa?
1..........da
2 .........mai si octombrie
3 .........o singura echipa formata din 4 echipe de cate 2

ps.echipa Romaniei este alcatuita de catre Raduta dintre pescarii pe care i-i cunoaste el .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

As face o rectificare Victore. Pescarii pe care ii agreeaza Raduta, de cunoscut cunoaste multi.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Cornel

CORECT .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Atunci , macar pt. Romania este mai bine sa se numeasca CUPA FAVORITIUNILOR :twisted:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Se pare ca nu este asa .din ultimele informatii pe care le am ,Raduta va forma numai prima echipa a Romaniei ,APOI SE VOR FACE INSCRIERE DE ECHIPE DE CATE PATRU ECHIPE ,care vor face 2 etape de calificare si cine castiga va participa la competitie .
se pare ca probleme vor fi cu taxa ,din cate am auzit va fi de 3000 euro de echipa ,asta insemnand ca o echipa de 4 echipe va plati 12.000 euro ,iar premiul 1 va fi de 100.000.[UNA SUTA MII ]EURO

CAM ASA SE ZVONESTE PE AICI .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

In ce calitate face Raduta echipa Romaniei ?
Asa putea sa faca si Dan Pasat echipa nationala a Romaniei dupa cum ar fi vrut mielu lui(sau dupa ce nevoi are !), ca doar calificarile s-au tinut la Hobaia !
Nu mi se pare corect ! Mai ales cand vorbim la nivel de tara si stiu cate eforturi am facut sa ajunga Romania un nume cunoscut si TEMUT in carpfishing ! Si acum se pare ca se alege praful..... :cry:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie:In ce calitate face Raduta echipa Romaniei ?
welcome back!
pai nu stii? in calitate de 'smecher'.
la timpuri noi, TOT NOI... :oops:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

Eu cred ca daca se va intampla asa atunci ar trebui sa se spuna prin vest chestia asta. Dl. Rosioru, di. Oana si multi altii chiar membrii echipei nationale care au si ei ceva relatii afara(a se citi cunostinte in media de specialitate) sa-l faca de rusine in strainatate pe nesimtitul asta care are impresia ca toate lacurile si Delta sunt lasa-te mostenire lui si familiei lui. :evil: :evil:
Ufff ce m-am enervat... :lol:
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Victore

Tu stii bine cum se fac inscrierile la Raduta. Au prioritate agreatii. De fapt astia sunt anuntati telefonic.
Pe urma daca nu se ocupa locurile sunt cei din esalonul 2. gen Patara sau Catalin de exemplu care nu au nimic comun cu crapul, dar sunt clienti de baza in Delta, la pensiunea lui Raduta.
Si in ultima instanta daca nici asa nu se ocupa locurile suna o echipa de crapari pe care tot el o alege, s-au era inscrisa si-i anunta ca si cind le-ar face un mare favor , ca au loc. Asa am fost eu acceptat la ultimul CM de pe Sarulesti.
Atunci insa era altceva, reprezentai echipa ta. acum insa faci parte din echipa Romaniei si reprezinti Romania.
Pai acum vin la vorba lui Pilhan. De ce atitia ani de munca, chin si cheltuieli ca Romania sa fie reprezentata de te miri cine?
Si pina la urma cine-i acest Raduta de face legea dupa bunul lui plac?
Are o balta in declin, care de 2 ani a iesit din circuitul international. De atunci face eforturi disperate sa o redreseza. Organizeaza concursuri cu invitatii pe care mai apoi il intituleaza CM (nerecunoscut de nimeni) iar acum inventeaza cupa natiunilor. Nu are nici un interes ca cistige Romania.
Balta se redreseaza numai daca cistiga cei de afara. Din cauza asta nici nu are nevoie de echipe tari.
A, mi-am adus aminte. doua locuri sunt ocupate de cei 2 baieri ai lui. :lol: Sa vedem pe cine invita sa participe cu ei. :lol:
Astea sunt concursurile organizate de Raduta. Il doare in popou de pescarii Romani si de faima lor.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”