Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pork
Mesaje: 21
Membru din: Vin Noi 04, 2005 17:59

Mesaj de pork »

Ba firimita ?
De unde te-ai inventat tu ,mai nou, in lumea buna a pescarilor ?
Cum iti permiti tu sa te iei de CORNEL ROSIORU,pe care noi toti il respectam.
Mai subtire cu jignirile si acuzele ca ,daca ai chef de scandal ,poti sa te iei de mine ca te rezolv eu !

P.S.
Suna-l pe Filior si intreaba-l de mine !
RAZVAN NEGREANU
SENZOR CARP TEAM

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Mitane

Eu mi-am expus punctul de vedere.
Cit despre regulament iauite ce spune in acea declaratie:
"Cunosc regulamentul CIPS si modificarile aduse PT. ACEASTA COMPETITIE........."
Asa ca nu trbuia sa am echipe de rezerva.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

mirceas

Mesaj de mirceas »

Firimita scrie:
Tite normal ca nu vrea sa recunoasca nimic, pt ca el avea doar un crap la cintar cand eu aveam 18 buc. Dovada dupa ce eu am plecat era sa iasa campion national. Cereti fisele de arbitraj.
asa cum nu o sa recunoasca incalcarea de N ori a regulamentului la Cupa SipCarp... si sa nu indrazneasca sa ma contrazica, am poze.

dragii mei, nu zic ca nu aveti nimic in comun cu pescuitul, dar bunul simt, colegialitatea, fair-play-ul... va lipseste cu desavarsire.

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Mesaj de Firimita »

@ razzvan negreanu

1. eu nu sunt ba cu nimeni...
2. eu nu m-am inventat, APCR m-a facut membru fara sa ma intrebe, i-am refuzat...
3. Jigniri, raspund cu acce asi moneda, nu eu am inceput...
4. Chef de scandal am pe cale oficiala, pt ca daca tu erai in locul meu... poate iti luai mandat.....
5.Cu rezolvatu, nu te sfatuiesc, eu stiu cine esti tu, dar tu nu sti mai nimic despre mine. Nu vreau sa-ti dau nume pe net. Tu poate sti cel mai bine ca deranjul costa.
6. Si pentru ca avem un prieten comun, te-asi ruga sa-ti vezi de treaba ta, la modul prietenesc.....
CLUBUL PESCARILOR

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Mesaj de Firimita »

Si inca ceva pentru toata lumea...


Daca FIPS - CIPS nu ne va da dreptate imi cer scuze in fata lui Rosioru, dar daca FIPS - CIPS ne va da dreptate il intreb pe Dl Rosioru ce va face????
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

firimita,
minti cu mare nerusinare!
in ultima noapte a concursului de la tancabesti tu, cornel serbu si rosioru ati baut in stand la voi (vernescu) pana tarziu.
tica filimon nu a baut, a stat toata noaptea la lansete.
am telefonat de mai multe ori, chiar pe telefonul lui cornel serbu, si l-am implorat pe rosioru sa se intoarca la noi in stand!
la un moment dat, l-ai intrebat pe rosioru de ce sun eu atat de insistent dupa el. rosioru ti-a explicat ca a doua zi vor iesi vorbe pe balta despre aceasta "sezatoare" nocturna.
atunci te-ai aratat foarte revoltat, chiar ai spus ca e o tampenie si ca tu ai chef sa bei un sprit cu maestrul.

coechipierii tai, serbu cornel si tica filimon pot confirma spusele mele!

m-am asteptat sa iasa discutii despre spritul vostru.
dar ca ele sa fie declansate tocmai de tine pare de domeniul fantasticului.
am inteles ca nu ti-e frica de nimeni si de nimic ( desi razvan negreanu si floreata au cu totul alta parere) dar chiar nu ai pic de rusine?


Firimita scrie:@gabi

in afara de betie si incorectitudine sunt sigur ca altceva nu stiti....

a mai fost trimis Rosioru la noi in stand sa ne imbete ca sa castige echipa lui la Open Tancabesti, dar n-a reusit....
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Domnilor, va rog frumos sa incetati...astfel de amenintari nu dau dovada decat de "BARBATIE"...nu vreau sa cred nici despre unii nici despre altii ca nu sunteti in stare sa va descurcati singuri cu "bibilica"...fara forta, masini, sabii ninja si mai stiu eu ce mai e acum de bon ton printre marii imbogatiti, ca sa nu spun altceva. Incetati...e cel mai bine, nu credeti????????
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornel,
da tu dovada de BARBATIE si confirma sau infirma spusele mele de mai sus. te rog.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

ce s-a-ntamplat atunci, cred ca nu trebuia remarcat in cadrul unor divergente de genul celor de acum...intr-adevar, tu ai dat o gramada de telefoane sa-l chemi pe Cornel, dar vinul pe care l-am baut impreuna era atat de bun, incat n-a tinut nimeni seama de ce spuneai tu...aia a fost o mica betie care mi-a placut si mie si lui Cornel si lui Adrian...singurul care n-a gustat din placerile bahice a fost Tica...i-am dat interzis...trbuia cineva sa si pescuiasca, numai Nae Badulescu zice c-a fost alfel...

acum putem incheia??????????
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Mesaj de Firimita »

@ andrei vladenu

recunosc ca asa a fost, imi cer scuze pt ca am fost rautacios,

Si iti mai spun ceva, eu nu am nimic personal cu echipa Senzor, din contra va apreciez ca pescari, problema mea este ca decizi de descalificare nu a fost corecta. Anul trecut tot in cadrul CN ati avut concurenti care au avut peste mort si nu au fost descalificati, iar regulamentul a fost acelasi...

Ori s-a schimbat de la an la an...

Repet daca CIPS - FIPS nu ne va da dreptate, Cornel Rosioru va primi scuzele de rigoare.

Cu respect pentru toata lumea...


Este ultima mea postare....
CLUBUL PESCARILOR

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”