MULINETA MX 14000

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Buricu »

Multumesc!
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Mar Feb 09, 2021 20:04
Multumesc!
Cu placere.

Fish07
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 27, 2020 20:35

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Fish07 »

Bună ziua! As vrea sa cumpăr o mulineta Tazura rs pe care sa o folosesc la un feeder Dome Gabor 3.60 30-100 gr. și nu știu ce mărime sa aleg:4000 sau 5000?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Dan Mitranescu »

Fish07 scrie:
Joi Feb 25, 2021 15:23
Bună ziua! As vrea sa cumpăr o mulineta Tazura rs pe care sa o folosesc la un feeder Dome Gabor 3.60 30-100 gr. și nu știu ce mărime sa aleg:4000 sau 5000?
Salut,
Ambele modele au acelasi diametru al tamburului, singura diferenta dintre ele fiind data de capacitatea de fir acceptata.
Recomandarea mea merge catre modelul de 5000.

Fish07
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 27, 2020 20:35

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Fish07 »

Mulțumesc!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Dan Mitranescu »

Fish07 scrie:
Vin Feb 26, 2021 18:59
Mulțumesc!
Cu placere.

raresadrian1
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mar 03, 2021 20:52

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de raresadrian1 »

am vreo 7 ani de pescuit și zeci de concursuri fara prea mari realizări dar cu mulți bani cheltuiți, fan shimano sau cotizant shimano si a unora din magazine care știau ei ce trebuie, bine au trebuit ani sa realizez asta , luam mulineta shimano si mai cheltuiam încă pe atat sa o fac performanta, fox rx + lansete tx cu A in frunte , eram cineva :oops: sau asa era în mintea mea etc acum am schimbat prefixul mi a venit mintea la cap am vândut tot , cand aud de shimano o iau la fuga. Acum ca începe sezonul vreau sa imi fac un ansamblu de bun simț, am citit tot post ul asta si multe altele despre DM si inca nu sunt eu cu inima impacata sa fac pasul spre produsele dumneavoastră.Domnule Dan am inteles cum e cu promovarea ca asa e piata din România, care da mai mult primează , va rog argumentati mi si mie de ce as cumpara MX 14000 CUSTOM 620 RON de la dvs și nu Emblem 4500 scw qd care este 650 ron in Germania sau Austria(bine "prietenii" de la magazine mi ar da o cu 900 la reducere :lol: client fidel :wink: ). Ajutați ma sa inteleg exact ,pt ca creierul meu a scăpat de Shimano dar acum se zbate sa accepte aceasta provocare ? Cum sa iti iei mx 14000 cand la aceeași bani iti iei daiwa emblem ? Care e plusul? Eu va zic zbuciumul meu concret dar banuiesc ca sunt multi dintre noi care au aceasta întrebare in minte când își iau scule de pescuit și cred ca un răspuns bine argumentat ar veni în ajutor la multa lume ? Mulțumesc anticipat

Avatar utilizator
Zota Stefan Doru
Mesaje: 472
Membru din: Lun Mar 10, 2014 17:49
Puncte: 0
Localitate: COMANESTI BACAU

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Zota Stefan Doru »

De ce sa iti ei Hakuyo ?
Din urmatoarele motive:
1. Unul din trei anunturi contine ,,vand shimano”.
2. Toate produsele Hakuyo sunt de foarte buna calitate.
3. Nici un magazin nu ofera consultanta, servis, deschidere si promtitudine asa cum ofera Dan.
4. In tot forumul nu ai sa gasesti anunturi cu ,, vand MX 14000”, dovada ca nu se strica.
5. Aseaza firul impecabil !!!
6. Frana e bestiala !!!
7. Si exemplele pot continua...
Mergi la magazin, stai de vorba cu doamna, stai de vorba cu Dan si debia dupa aceea ai sa intelegi ...
De ce MX 14000 CUSTOM si nu daiwa emblem ?
Raspunsul e simplu : In MX bate o inima de roman. E inima lui Dan care pulseaza dragoste si pune suflet in toate proiectele.
PS: Ma bucur ca ai vandut shimano, a trecut ceva timp ca sa iti dai seama, dar ce sa-i faci ,,intelepciunea vine cu anii ”...
:D

Bum
Mesaje: 93
Membru din: Joi Apr 13, 2017 0:51

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de Bum »

raresadrian1 scrie:
Mie Mar 03, 2021 21:24
am vreo 7 ani de pescuit și zeci de concursuri fara prea mari realizări dar cu mulți bani cheltuiți, fan shimano sau cotizant shimano si a unora din magazine care știau ei ce trebuie, bine au trebuit ani sa realizez asta , luam mulineta shimano si mai cheltuiam încă pe atat sa o fac performanta, fox rx + lansete tx cu A in frunte , eram cineva :oops: sau asa era în mintea mea etc acum am schimbat prefixul mi a venit mintea la cap am vândut tot , cand aud de shimano o iau la fuga. Acum ca începe sezonul vreau sa imi fac un ansamblu de bun simț, am citit tot post ul asta si multe altele despre DM si inca nu sunt eu cu inima impacata sa fac pasul spre produsele dumneavoastră.Domnule Dan am inteles cum e cu promovarea ca asa e piata din România, care da mai mult primează , va rog argumentati mi si mie de ce as cumpara MX 14000 CUSTOM 620 RON de la dvs și nu Emblem 4500 scw qd care este 650 ron in Germania sau Austria(bine "prietenii" de la magazine mi ar da o cu 900 la reducere :lol: client fidel :wink: ). Ajutați ma sa inteleg exact ,pt ca creierul meu a scăpat de Shimano dar acum se zbate sa accepte aceasta provocare ? Cum sa iti iei mx 14000 cand la aceeași bani iti iei daiwa emblem ? Care e plusul? Eu va zic zbuciumul meu concret dar banuiesc ca sunt multi dintre noi care au aceasta întrebare in minte când își iau scule de pescuit și cred ca un răspuns bine argumentat ar veni în ajutor la multa lume ? Mulțumesc anticipat
ai calitate , ai piese de rezerva , ai un om in spatele magazinului care stie ce vorbeste si daca ce a scris Zota Stefan Doru nu te-au convins vezi ce preturi are la consumabile de ex plumbi , momitoare , fire .
apropo stie cineva cand vine COBRA CARBON TAZURA 3K 128CM - 26MM ?
Ultima oară modificat Vin Mar 05, 2021 12:51 de către Bum, modificat 1 dată în total.

.ecs
Mesaje: 37
Membru din: Joi Iul 19, 2018 14:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MULINETA MX 14000

Mesaj de .ecs »

Ce treaba are achizitia unei mulinete cu pretul la plumbi si fire?

Si pe mine ma intereseaza argumentele tehnice intr-o comparatie cu emblem 45 scw.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”