Concurs casting Turcia, Shimano Velocity, Mtx, etc.

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Concurs casting Turcia, Shimano Velocity, Mtx, etc.

Mesaj de osc1or »

DumiD scrie:
viper28 scrie:
DumiD scrie:
pescarusull scrie:Dumi nu te contrazic...
Dar,in primavara am sa-mi iau un set de 4 bete si 4 mulinete. La bete sunt hotarat de mult timp pe velocity. La mulinete oscilez intre un model de Ultegra si Daiwa Windcast.
Din punctul meu de vedere nu are cum sa fie mai bun mtx ca velocity sau td-ul ca windcast.
Eu nu particip la concursuri de pescuit, nici la casting sa trebuiasca sa arunc pe luna, iar pt mine un set ca acela expus mai sus ar fi ideal.
Exact asta fac eu acum, ca mi-am donat echipamentul de pescuit unui prieten (Biomaster XTB cu bete Mad D-fender). Azi mi-am comandat Windcast Z 5500, care au costat fix 2500 de lei cu tot cu transport. De diferenta de 1500 de lei care as fi dat-o in tara pe ele o sa-m iau MTX 14, pentru ca eu tin sa te contrazic, sunt si mai bune dar si mai ieftine. Eu unul nu mai vreau sa aud de Shimano, vroiam sa-mi upgradez mulinetele da' ori aveau faimoasa bucsa de plastic, ori nu mai caraie frana, ori sunt prea grele, ori prea scumpe. Si 2500 de lei nu dau pe aerotechnium, ca la 4 mulinete primesc cadou o camera Shimano si un divort.

Din acelasi motive mi-am schimbat si eu XTC-urile cu un set de Z5000. Desi eram un pic tentat de gama CI4 am stat si pus in balanta si am considerat ca nu se merita. Miercuri pe 04.01. imi ajunge coletul.
Sa le stapanesti sanatos!
Dap, m-am uitat si eu la ultegre ci4 pana sa ma hotarasc dar nu vroiam bucsa de plastic si nu vroiam baitrunner II care e o porcarie...si n-am gasit niciuna sa se incadreze, cel putin din poze, ca nu stiu toate modelele.
Multumesc la fel !
Solutia era Ci4 xSb. Bucsa aia nu o taie oricine... :)
Nu ati mai avut putina rabdare sa apara emblem qda?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Concurs casting Turcia, Shimano Velocity, Mtx, etc.

Mesaj de romanraul »

Ce legatura au postarile voastre cu topicul ?? Chiar este asa greu ca fiecare sa scrie la subiect... Este vorba de castingul din Turcia, poate un moderator este ingaduitor si va face curat... Sa nu se faca praf topicul... Avem destule subiecte shimano vs hakuyo...
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Concurs casting Turcia, Shimano Velocity, Mtx, etc.

Mesaj de Alexandru Mihai »

romanraul scrie:Ce legatura au postarile voastre cu topicul ?? Chiar este asa greu ca fiecare sa scrie la subiect... Este vorba de castingul din Turcia, poate un moderator este ingaduitor si va face curat... Sa nu se faca praf topicul... Avem destule subiecte shimano vs hakuyo...
După Revelion! :mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Mihalcea Cristian
Mesaje: 213
Membru din: Dum Sep 04, 2011 16:35
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Concurs casting Turcia, Shimano Velocity, Mtx, etc.

Mesaj de Mihalcea Cristian »

Uita de topicuri la obiect aici ;)
Sunt mult prea multi care au interese pe aici și mult prea multi care pescuiesc de la calculator.
Aici este un forum de genu discuții și argumente bune sau mai puțin.
Dacă vrei sa citești într-adevăr răspunsuri la obiect și întrebări pertinente nu e locul de asa ceva ;)
Pentru mine este oricum un forum frumos mai ales când vreau sa ma amuz și sa vad cum mentalitatea romanesca nu vrea sa se schimbe :(

Cine mai vrea sa pună întrebări referitoare la topic și pot ajuta o sa o fac cu cea mai mare placere ;)
Mihalcea Cristian
"Invata sa lansezi 180 de metri pentru ca atunci cand va trebui sa pescuiesti la 150 iti va fi usor"
Nume utilizator schimbat din Brasoveanu

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Concurs casting Turcia, Shimano Velocity, Mtx, etc.

Mesaj de malavita »

care a fost lungimea inaintasului si ce tip de inaintas ati folosit?daca ati putea da niste argumente pro si conta in privinta alegeri?
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”