Polemici concurs Cupa Campionilor

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de razvan u. »

Pe foaie de arbitraj este trecut Iași Fishing Team.
Atât.
post624995.html?hilit=Iasi%20fishing#p624995
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Alexa Silviu
Mesaje: 367
Membru din: Lun Mar 26, 2012 20:14
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de Alexa Silviu »

razvan u. scrie:Pe foaie de arbitraj este trecut Iași Fishing Team.
Atât.
post624995.html?hilit=Iasi%20fishing#p624995
Sa nu ne înțelegi greșit noi nu va acuzam pe voi
Era doar o idee

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de razvan u. »

Nu înțeleg nimic greșit stai liniștit.
Doar ca atunci când scriu ceva, scriu ce știu și ce gândesc.
Nu am nimic de ascuns.
Doar ca unii cred altceva.
Sănătate la toată lumea.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de gabi1 »

razvan u. scrie:Pe foaie de arbitraj este trecut Iași Fishing Team.
Atât.
post624995.html?hilit=Iasi%20fishing#p624995
Nasol. Dacă oamenii făceau niște furăcini sau vreo mortăciune noaptea și dispăreau, pe cine reclamați la poliție?!
Spuneați că nu știți, că voi vindeți bilete la cinematograf și nefiind nominale nu e treaba voastră.
Treziți-vă până nu se întâmplă vreo nefăcută, să vedeți atunci pe unde scoateți cămașa.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de claudiupascu »

Stau si ma minunez cu cata rautate comunista sunt infierati atat organizatorul cat si faptasii.Ma bufneste rasul cand vad cum acesti moldoveni de care nu a auzit nimeni au venit ptr.prima data pe Sarulesti si au pus nu unul ci trei pripoane doar doar or prinde un baboi.Auzi tupeu la ei,trece vecinul prin stand il lasa sa faca drilul si ai si spune:Vezi ca am si eu niste pripoane te rog frumos sa nu mi le agati.Iar cand de suparare ca au scapat pestele in un ul din ele vecinii anunta arbitri acesti criminali ce fac ?Stau si-l asteapta pe Razvan cu priponul in balta cu clopotelul Delkim si strang bagajele si pleaca acasa.Numele ,vrem numele!!! :lol:
P.S.Bravo Razvan ai procedat perfect ptr.situatia creata.Prostia se plateste din orice pozitie.
P.S.2 Mariane la concursurile tale esti sigur ca numele concurentilor su t cele reale?
P.S.3 Acum ca raul pescuitului a fost eradicat ,criminalilor li sa dat sentinta pe viata putem sa visam frumos.Suntem o natie penibila :oops: :oops: :oops:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de razvan u. »

Claudiu,
Aici nu este vorba de eliminarea unei echipe într-un concurs.
Aici este vorba de încercarea de a discredita concursurile organizate de mine și Dan.
Spor la treaba domnilor.
C. S. PELICANUL

mikefaur
Mesaje: 272
Membru din: Vin Iun 12, 2009 0:43
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de mikefaur »

Stam cuminti...baieti finuti...nu spunem nimic! Dar pana cand?? Domnilor de la Iasi...nu prea aveti bun simt vad eu! Cred ca era mult mai simplu sa va cereti scuze si atat! Nu sa inventati un roman plin de aberatii....cumva cand pui clopotel la marker iti da prin codul morse adancimea apei? Daca e asa invatati-ne si pe noi tehnica asta noua!!! Ati uitat cand ati venit sa ne intrebati daca cumva am lasat noi firul la dumneavoastra in apa? Si in legatura cu incalceala firelor...si faptul ca "v-am rupt noi firele"...cum sa rupem noi fire de 0.40 cu un fir de 0.18???? Singura linie agatata a fost priponul nr 3 respectiv a 7-a montura si atat!!!! Si nici macar aia nu se incurcase! Pe durata drill-ului nu s-a auzit nici un senzor!!! Corect?
Cat despre "tehnica" de a trage pestele ce pot sa va spun? Cand dai cu 0.18 si 0.20 nu prea poti sa iti permiti sa tragi de peste zic eu nu? Mai ales pe Sarulesti! Si avand in vedere ca am prins vreo 12 pesti....zic ca a fost buna tehnica! Sa va mai cert? La un concurs nu ai voie sa scoti pestele din standurile alaturate? Te scuzi....ceri voie....ti se permite....scoti pestele! Asta se numeste fairplay!
Cand am venit sa va anunt sa scoateti masina nici macar nu am fost la voi in stand! In timp ce ma intorceam de la magazin m-am intalint cu organizatorul pe drum care m-a rugat frumos sa va anunt atat pe dumneavoastra cat si pe echipa din Bulgaria ca vine ploaia! La o ora dupa asta a venit chiar el sa se asigure ca o sa scoatem masinile si cand colo...s-a vazut clopotelul! Dupa ce v-au vazut colegii mei de echipa cu pripoanele....nici macar nu ati avut bunul simt sa le scoateti pe toate! V-ati mai incercat norocul cu unul din ele....deranjant este ca incercati sa va scuzati dand vina pe noi...si nu vad motivul pt care faceti asta! Mai deranjati trebuia sa fim noi...ca poate din cauza dvs am pierdut locul 1 nu????? In fine...va urez fir intins la prins platica cu minciogul...cum ati facut majoritatea timpului petrecut la concurs!

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de claudiupascu »

Totusi ceva imi da cu virgula.Ce rost avea povestea cu trei pripoane cand Razvan ia gasit cu unul.Nu era mai usor de inventat una cu un pripon.Oricum de remarcat vigilenta vecinilor care au prins peste mult cum au vazut directia pripoanelor si lanseta pregatita gata de atac daca ar fi sosit baboiul.Oricum sa pui pripoane sub rodpod sau langa el cand standurile la Sarulesti sunt cat Perisul sau mai mari chiar e ingenios.Iar clopoteii ce mai...cu adevarat undercover.Probabil ca sa-i confunde vecinii cu oile de pe camp.

Avatar utilizator
Alexa Silviu
Mesaje: 367
Membru din: Lun Mar 26, 2012 20:14
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de Alexa Silviu »

claudiupascu scrie:Totusi ceva imi da cu virgula.Ce rost avea povestea cu trei pripoane cand Razvan ia gasit cu unul.Nu era mai usor de inventat una cu un pripon.Oricum de remarcat vigilenta vecinilor care au prins peste mult cum au vazut directia pripoanelor si lanseta pregatita gata de atac daca ar fi sosit baboiul.Oricum sa pui pripoane sub rodpod sau langa el cand standurile la Sarulesti sunt cat Perisul sau mai mari chiar e ingenios.Iar clopoteii ce mai...cu adevarat undercover.Probabil ca sa-i confunde vecinii cu oile de pe camp.
Nu înțeleg pe ce baza îți dai tu cu părerea dacă nu ai fost acolo?
Cum am văzut pripoanele? 2 Încercând sa nu deranjam lansetele vecinilor care au permis sa intram la ei in stand. Pe cel din dreapta când a intrat pestele in el
Ca de ce zicem ca au fost 3 când ei au fost prinși decât cu unul :lol: ce prostie 1-3 contează?
Dacă tu ii vrei adversari sau coechipieri la concursuri nu am nimic împotriva poți sa le iei apărarea in continuare
Ei au spus povestea lor noi am spus varianta noastră fiecare crede ce vrea.daca ei nu o făceau pt noi subiectul era încheiat
Se pare ca a fost o greșeală sa povestim ce am văzut o pierdere de timp din partea noastră

Avatar utilizator
Alexa Silviu
Mesaje: 367
Membru din: Lun Mar 26, 2012 20:14
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Polemici concurs Cupa Campionilor

Mesaj de Alexa Silviu »

...
Fişiere ataşate
18447879_1298183050230351_55572671_n.jpg
18447879_1298183050230351_55572671_n.jpg (50.69 KiB) Vizualizat de 991 ori
18447879_1298183050230351_55572671_n.jpg
18447879_1298183050230351_55572671_n.jpg (50.69 KiB) Vizualizat de 991 ori

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”