Polemici concurs Cupa Campionilor

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Carpatic Club
Mesaje: 654
Membru din: Joi Noi 10, 2011 17:58
Puncte: 0
Localitate: Suceava
Contact:

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de Carpatic Club »

razvan u. scrie: dar tu nu știi ca am stat 3 ore sa vad înregistrări video
Nu puteti face un mix si cu inregistrarile alea, ca cel postat anterior cu imagini video de la concurs a iesit super...
Nu de alta, dar noi (A19) am avut cred ca vreo 2-3 camere pe dig si poate pe imaginile alea aparem mai des.. :lol:
Mai in gluma, mai in serios, dl. Razvan si dl. Dan au facut si munca preventiva :wink: ..

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de razvan u. »

Gabi 127975,
Considera ca m-ai "inchis".
Dacă însă mă întreabă Vlăduț, răspund argumentat.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

razvan u. scrie:Hai mai Vlăduț ca tu cauți cearta.
Știi de ce vreau argumente? Ca eu elimin echipa și tu scrii ca tolerez furtul. E o mare contradicție aici.
Pe urma scrii ca s-au prins pești la minciog, dar tu nu știi ca am stat 3 ore sa vad înregistrări video și acest lucru nu s-a întâmplat.
Și mai știu un lucru: ca vrei sa discrediteze concursurile noastre.
Ei bine uite ca nu poți.
Ești tu sigur ca e același echipa înscrisă la următorul concurs?
Eu zic ca nu e același.
Pai de unde sti componenta echipei ? :) Asta cu discreditarea uit-o. Chiar te felicit pe tine si pe partenerul tau mecanic ca faceti bani de pe urma concursurilor si a pescarilor, inseamna ca ati invatat ceva in timp....nu uita ca acum cativa ani creati baricade si miscari "de strada" cum ca Mateianu face bani din concursuri, pe spatele pescarilor ! Tot voi sustineati ca organizatorul unui concurs trebuie sa faca asta benevol, fara beneficii materiale ! Ai uitat ? E, acum s-au inversat rolurile Razvane, tinem aproape ! :!:

Ps. Poate ne spui si de ce ai vrut anul trecut, la alt concurs manjit, sa-i dai cupe de locul 1 lui Tony, cu toate ca terminase pe 2, dupa ce condusese tot concursul si pierduse in ultima noapte dupa o miscare de culise !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

gosdra
Mesaje: 50
Membru din: Mie Ian 18, 2012 20:39

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de gosdra »

offf...

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de Lucian SV »

cristiand scrie:
andrei mihut scrie:A gresit conform regulamentului si a fost eliminat imediat.

Gafe si intamplari neplacute au fost, sunt si sigur se vor petrece.

La concursurile cu taxa mai mica, cum a fost acesta, ajung multi pescari pasionati de pescuit sportiv dar nu suficient de experimentati. Probabil disperarea de a prinde un baboi pe Sarulesti i-a impins la acel gest.

Au mai fost intamplari neplacute pe la concursurile de la Bucuresti si totusi pescarii au fost reprimiti in circuit. Suntem un procent prea mic cei care pescuim C&R, daca si celor care "calca pe bec" o data pentru o gafa copilareasca, le punem bocancul pe gat, slabe sanse pentru dezvoltarea si sustinerea carp fishing.
domnule mihut... cred ca nu va dati seama ce spuneti.
'suntem un grup mic' 'disperarea'... 'calcat pe bec' 'tolerat'... daca ma uit in semnatura dvs faceti parte dintr.-un club sau grup de pescuit. asa ii incurajati pe colegi? pe membrii noi?
adica eu vin special in tara pentru concursul asta, in loc sa stau cu familia si parintii stau pe balta sa ma 'lupt' de la egal la egal cu 60 de echipe din pura placere a pescuitului de competitie si vine nea gigi de la Iasi si ma fura? eu chiar nu pot sa inteleg cum si de ce cauta cineva sa gaseasca circumstante atenuante unui astfel de gest... imi depasste intelectul
Uite care-i treaba, eu ți-am recomandat un link unde puteai să-ți dai seama de amatorismul persoanei în cauză și unde am mai și trolat puțin ca să-i bag mințile-n cap! Când l-a găsit Ulmeanu cu al cincilea fir în apă nu prinsese vreun pește și nici nu cred ar fi reușit până la capăt! Problema este că faceți un capăt de țară dintr-o greșeală de doi lei, să ai o încâlceală și din lipsa resurselor să legi o montură tăiată de un pichet, iar după ce ți-ai rezolvat bețele să stai relaxat să te toarne în fapt arbitrul.
La faza asta ce să mai zici, decît moldoveni proști, dar până la o da cu furatul, buzunare, etc. Nu au influețat concursul chiar cu nimic, regulamentul nu prevede alte sancțiuni, asta e. Dar pe viitor ...

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de razvan u. »

Vlăduț,
Ușor, ușor aflu ce știam deja. Te doare succesul nostru.
Da, este corect ca am creat baricade sa sparg monopolul creat de tine în organizarea competițiilor.
La momentul respectiv am fost nemultumit de organizarea ta si am incercat sa vad daca se poate si altfel. Faptul ca cineva mi-a atacat familia din cauza faptului ca am organizat un prim concurs reușit pe Tancabesti, a fost cel mai puternic motiv sa merg mai departe.
Momentul actual imi confirma ca am reușit.
Da, câștigăm bani din organizarea competițiilor, dar nu asa de multi cum crezi tu.
Dacă ești atât de curios cat, suna la administrația lacului și întreabă cat costa lacul, ca restul cheltuielilor le cunoști.
Restul afirmațiilor tale le pot demonta extraordinar de ușor pe baza de argumente.
Încep cu de unde știu componenta echipei înscrise sub numele Iași Fishing Team 1. Simplu: băieții au sunat și s-au înscris sub numele asta. Au spus clar ca nu sunt același echipa cu cea eliminata din concursul precedent. Dacă ar fii aceleași persoane, la tragerea la sorti le-aș returna banii și nu ar începe concursul. CNP-uri sau copii după cărțile de identitate nu cerem la înscriere.
În ceea ce privește afirmația ta legata de Tony, utilizarea cuvintelor "alt concurs manjit" ma face sa cred ca indiferent ce îți spun eu ca s-a întâmplat acolo, ca indiferent ca au avut arbitrii în stand din momentul în care echipa lui Tony mi-a comunicat suspiciunile lor, indiferent ca îți spun eu ca i-am supravegheat personal în ultima noapte pana la 5 dimineata cu un binoclu cu termoviziune, tu tot o scrii cuvinte urate cu scopul discreditarii noastre.
Un alt lucru pe care nu îl cunoști este ca la concursurile organizate de noi, și eu și Dan, nu plecam de pe lac și supraveghem bună desfășurare a concursurilor și mai ales luam masuri pe lac pe loc la orice problema conform regulamentului. Altfel nu merge.
Dacă mai ai și alte neclarități, te rog nu ezita sa le scrii aici. Îți scriu cu placere.
Doar ca am rugămintea sa păstrăm un dialog decent și argumentat.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de gabi1 »

razvan u. scrie:Gabi 127975,
Considera ca m-ai "inchis".
Dacă însă mă întreabă Vlăduț, răspund argumentat.
Nu te-am închis eu, te spargi singur, la o eventuală anchetă nici nu trebuie să-ți dea ”la popou”...
Am eu o vorbă: decât cu un fraier la câștig mai bine cu un șmecher la pagubă.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

razvan u. scrie:Vlăduț,
Ușor, ușor aflu ce știam deja. Te doare succesul nostru.
Da, este corect ca am creat baricade sa sparg monopolul creat de tine în organizarea competițiilor.
La momentul respectiv am fost nemultumit de organizarea ta si am incercat sa vad daca se poate si altfel. Faptul ca cineva mi-a atacat familia din cauza faptului ca am organizat un prim concurs reușit pe Tancabesti, a fost cel mai puternic motiv sa merg mai departe.
Momentul actual imi confirma ca am reușit.
Da, câștigăm bani din organizarea competițiilor, dar nu asa de multi cum crezi tu.
Dacă ești atât de curios cat, suna la administrația lacului și întreabă cat costa lacul, ca restul cheltuielilor le cunoști.
Restul afirmațiilor tale le pot demonta extraordinar de ușor pe baza de argumente.
Încep cu de unde știu componenta echipei înscrise sub numele Iași Fishing Team 1. Simplu: băieții au sunat și s-au înscris sub numele asta. Au spus clar ca nu sunt același echipa cu cea eliminata din concursul precedent. Dacă ar fii aceleași persoane, la tragerea la sorti le-aș returna banii și nu ar începe concursul. CNP-uri sau copii după cărțile de identitate nu cerem la înscriere.
În ceea ce privește afirmația ta legata de Tony, utilizarea cuvintelor "alt concurs manjit" ma face sa cred ca indiferent ce îți spun eu ca s-a întâmplat acolo, ca indiferent ca au avut arbitrii în stand din momentul în care echipa lui Tony mi-a comunicat suspiciunile lor, indiferent ca îți spun eu ca i-am supravegheat personal în ultima noapte pana la 5 dimineata cu un binoclu cu termoviziune, tu tot o scrii cuvinte urate cu scopul discreditarii noastre.
Un alt lucru pe care nu îl cunoști este ca la concursurile organizate de noi, și eu și Dan, nu plecam de pe lac și supraveghem bună desfășurare a concursurilor și mai ales luam masuri pe lac pe loc la orice problema conform regulamentului. Altfel nu merge.
Dacă mai ai și alte neclarități, te rog nu ezita sa le scrii aici. Îți scriu cu placere.
Doar ca am rugămintea sa păstrăm un dialog decent și argumentat.
Decent, normal ca discutam decent.Doar ca te ro sa-mi explici cum poate un om care sustinea ca organizarea de concursuri cu castig ptr organizator este FURT, iar acum el organizeaza concursuri pe mii de euro ? Te rog.

Daca intra un pescar participant si posteaza(ca martor) ca la Sarulesti anul trecut 2 echipe au pus pestele la comun in ultima noapte, ca sa puna mana pe premiul cel mare (in jur de 8000 euro parca) ? Te faci ca nu sti despre ce este vorba ? Repet intrebarea : de ce ai vrut atunci sa-i cupa lui Tony si i-ai spus ca el este adevaratul castigator al concursului ?

Anul acesta cateva echipe au prins pestele aflat in bataie cu minciogul. Alta a pescuit cu pripoane (3, nu 1). Tu zici ca nu, ca ai camere alfa, beta si drone ! :D Sursa mea imi este amic, si el a prins peste cu mincigul ! De ce ? Ptr ca si altii prindeau ! Asa a explicat gestul.

In fine, tu tine-o pe a ta, ca doar nu esti prost sa recunosti, altfel nu mai vin oameni si nu mai faceti banuti, nu ? Si da, este normal sa stai pe balta la cheremul concurentilor, este ca un serviciu.(care iti aduce multi bani, ca sa nu o mai lungim). Cat costa chiria Sarulestiului ? Foarte putin. Uneori chiar balta poate fi pusa moka la dispozitie, ptr promovare.

In concluzie, ti-am mai zis, tu si cu colegul faceti exact lucrul ptr care ma injurati si barfeati pe mine acum 4-5 ani !!!

Si nu este invidie sau frustrare, cum insinuezi tu, sunt doar observatii . Pe care eu le pot face, este lumea creata de mine ! Iti place sau nu, este realitatea Razvan.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de Lucian SV »

Vladut Mateianu scrie: In concluzie, ti-am mai zis, tu si cu colegul faceti exact lucrul ptr care ma injurati si barfeati pe mine acum 4-5 ani !!!
Si nu este invidie sau frustrare, cum insinuezi tu, sunt doar observatii . Pe care eu le pot face, este lumea creata de mine ! Iti place sau nu, este realitatea Razvan.
Bun şi în lumea asta cât costă franciza (dreptul de smecher), da să-mi rămână şi mie de-un Land Cruiser pe an? :D
Dacă aveaţi ceva de împărţit....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa Campionilor - Sarulesti 27-30.04.2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu avem nimic de impartit. De altfel ma si opresc aici, sper ca Razvan a inteles mesajul. La fel si partenerul lui tacut acum. :)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”