REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de Vladut Mateianu »

PS Pe balta vom crea umbrare, vor fi si corturi Senzor Design de inchiriat.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

papyllon
Mesaje: 192
Membru din: Mie Noi 10, 2010 15:38
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de papyllon »

Vladut Mateianu scrie:PS Pe balta vom crea umbrare, vor fi si corturi Senzor Design de inchiriat.... :wink:
punctul 2 din regulament:
"2.Accesul pe balta se va face cu masinile personale, pana la standul de pescuit rezervat. Apoi, masinile vor fi scoase in locurile special amenajate unde vor sta pe durata partidei de pescuit. La plecare, pescarul trebuie sa anunte personalul lacului, incarcarea bagajelor in masina facandu-se doar sub supravegherea unui angajat de la paza."

Deci nu vad rostul auto langa pescar. Eu pescuiesc pe Doripesco si acolo treaba cu auto sta la fel :intri lasi bagajul scoti masina in parcare , la plecare chemi paznicul incarci bagajele in masina si poti sa pleci linistit :D , si nu au corturi de inchiriat!

peterpan
Mesaje: 42
Membru din: Joi Sep 20, 2012 15:53
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de peterpan »

@Mateianu
Nu ai inteles situatia actuala ! Ptr 90% pescari care ar fura daca ar avea ocazia, sufera cei 10% pescari corecti.... si nu-mi zice mie de procente, fac asta(adica traiesc printre pescari) de dinainte de a se loga 90% din mebrii acestui forum... :D :wink:

Corect!...din pacate...
Sustin pacarea masinilor in spatiul special amenajat!

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de sebastian_andone »

peterpan scrie:Cred ca punctul 3 din regulament ar trebui reformulat astfel incat sa fie in concordanta cu prevederile taxelor de pescuit.
Eu l-as formula cam asa (sper ca am inteles bine diferenta dintre partener/insotitor/vizitator):

3.Pescarul are dreptul sa fie insotit de catre o persoana, care nu vor plati nimic suplimentar pe lac si care are drepturi depline de pescuit (partener). Pentru restul insotitorilor care intra in standul de pescuit se plateste o taxa suplimentara. Insotitorii nu pot desfasura activitati de pescuit. Pe timpul noptii, insotitorii nu au acces in standul de pescuit. Sotia si/sau copiii pescarului nu platesc taxa suplimentara si pot ramane pe toata durata partidei de pescuit (pe timpul noptii cu acordul administratiei lacului), chiar putand sa intervina in activitatile de pescuit. Este permisa sosirea vizitatorilor, dar doar pana la sediul administratiei si doar pe timpul zilei. Vizitatorii nu platesc taxa suplimentara.

De asemeni, as mai face o adaugare la pct 6
6.Pe toata durata partidei de pescuit personalul lacului are dreptul să controleze şi să cântărească peştele capturat de pescari si echipamentul/monturile cu care se pescuieste!

Cu privire la pct 13... Parca face parte din "oferta", nu din "regulament"... Adica nu prea vad ce reglementeaza...
RazvanG scrie:Vladute,partea cu vizitele la administratie,personal mi se pare un pic deplasat. Este ca si cum iti vin niste prieteni si tu te duci la vorbitor. Vor sa vina si ei,cel care pescuieste le spune dinainte care este taxa de campare sau de sedere si cu asta basta.
Parerea mea .
Situatie concreta: se pleaca la pescuit de dimineata(sau de la amiaza) cu un amic...pe Sulimanu sa fie in context. Pe la pranz, ca sunt mai comode apar si sotiile cu copii (in acest caz ei sunt vizitatori? le aduci cu masina din parcare?) si poate si inca vreo 2 alte rude. La rude trebuie platita taxa nu?
Care ar fi diferenta intre faptul ca las masina in parcare si situatia in care o tin langa mine - daca la incarcatul bagajelor vine cineva sa ma supravegheze si sa controleze masina?
Eu personal ocolesc baltile unde nu pot sa vad masina langa mine. Pe anumite balti(nu dau nume) de 2 ori am gasit masina fortata/geam spart/lovita si nu primesti nici o despagubire pentru asa ceva...verbal nu ajuta iar legal nu ai suport :wink: - degeaba ai camere...pana te uiti si vezi...cauta-l pe ala...nu era drum public deci sare din schema RCAul...sa mergi pe despagubire civila...imbatranesti
"X13"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de gabi1 »

Eu personal ocolesc baltile unde nu pot sa vad masina langa mine.
Buna asta, cand esti la munca sau acasa ce faci, iei masina in birou si o bagi in sufragerie cand esti acasa ??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de sebastian_andone »

gabi1 scrie:
Eu personal ocolesc baltile unde nu pot sa vad masina langa mine.
Buna asta, cand esti la munca sau acasa ce faci, iei masina in birou si o bagi in sufragerie cand esti acasa ??
Nu stiam ca muncesti sau locuiesti pe balta. :lol:
"X13"

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2302
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de Albert »

gabi1 scrie: Un cort nu costa o avere ......
Ne-am dat dreq daca facem afirmatii d-astea :lol:
Un cort decent costa cat o baterie de lansete..eventual si niste mulinete. :lol:
Nu mai spun de paturi, saci de dormit si altele trebuincioase pentru ca un cort destinat pescarului la crap sa fie...operabil.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de gabi1 »

Nu mai spun de paturi, saci de dormit si altele trebuincioase pentru ca un cort destinat pescarului la crap sa fie...operabil.
Pentru cei care se epileaza si pentru a fi siguri ca nu racesc au nevoie si de un sac de dormit performant...mai mare daraua decat ocaua. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2302
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de Albert »

gabi1 scrie:
Nu mai spun de paturi, saci de dormit si altele trebuincioase pentru ca un cort destinat pescarului la crap sa fie...operabil.
Pentru cei care se epileaza si pentru a fi siguri ca nu racesc au nevoie si de un sac de dormit performant...mai mare daraua decat ocaua. :D
Cum ziceam, ne-am dat dreq :lol:

P.S. Vedea-te-as in octombrie pe-o balta, noaptea(nu zic de Delta sau Dunare) chiar si ne-epilat invelit cu-n sac d-ala..neperformant.
Sau astia, mogulii, merg la pescuit doar cand temperatura depaseste 20 de grade, noaptea?
Despre ce vorbim aici(chiar si off-topic :lol: )? Auz..cortu-i lesne, sacu-i consumabil, pat nici nu trebe...ai baut apa dupa Nae? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: REGULAMENT PESCUIT SULIMANU -AJUTOR !

Mesaj de popescu59 »

Albert iar ma musti ???

Cred ca stiai ca detin 2 corturi de ultima generatie , paturi si saci la fel scaune idem deci de unde concluzia ca a baut apa dupa mine ?
Eu zic sa tineti linia topicului si lasati muscaturile .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”