Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

eugen dragnea scrie:
Sâm Apr 04, 2020 12:35

-producatorii de nada si magazinele de pescuit sa ofere voucere cu reduceri substantiale (nu cacaturi de reducere 10% din pretul de raft proaspat marit cu 20%)...sigur se gasesc cumparatori care sa investiteasca si acum.
Noi te-am ascultat !:)) Dupa amiaza la 16 voi prezenta produsele intr-un live pe fb !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:18
DumiD scrie:
Sâm Apr 04, 2020 23:06
De murit se moare din acelasi lucru, pneumonie, ca-i tot place lu Dan sa o bage in discutie.
Vezi, iar ne arati ca la ora de biologie te aflai pe terenul de sport...incurci agentii patogeni...Dan se referea la Pneumonia infectioasa acuta care are cauza bacteriana...dar ce mai conteaza pentru tine : "ie daia mici care se vede la binoclu ala de laborator si de care a zis mami sa ne ferim ca e rai si face buba"... :lol:
unde doctore? arata-mi un singur citat al lui Dan, in care zice pneumonie bacteriana sau pneumonie virala. habar n-ai despre ce vorbesti, iti cade sapa pe picioare daca-ti deschizi buletinul si tu te dai doctor p-aici. doctor alban

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 1:04
Are fix aceeasi transmisibilitate ca o gripa obisnuita...diferenta o face lipsa de imunitate pasiva a organizmului...
vai de capul tau, te culci seara doctor si te trezesti dimineata prostanac. aberatii si prostii! next!

Avatar utilizator
StefanST
Mesaje: 413
Membru din: Mie Iun 07, 2017 8:39
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Stam in casa ?

Mesaj de StefanST »

Lucian SV scrie:Bine măi Vlăduț, am înțeles, tu ai fost mai mult flămând decât răcit.
ImagineImagine


Sent from my iPhone using Tapatalk

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Lucian SV scrie:
Dum Apr 05, 2020 7:42
eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:01
Vladut Mateianu scrie:
Sâm Apr 04, 2020 21:48
Cuantumul amenzilor a depasit deja bugetul disponibil ptr somaj tehnic.
Cel mai grav este ca numarul amenzilor date depaseste cu mult numarul de teste pentru Covid efectuate in Romania...
Deci avem mai mulți proști decât bolnavi! :wink: :wink: :wink:
Numarul de teste nu trebuie sa fie egal cu numarul de bolnavi ...asta este logica de autoritati incompetente...el trebuie sa fie exponential mai mare ca daca testezi putin atunci e logic sa raportezi putine imbolnaviri...dar da, aveti mai multi prosti printre care si manageri de spital infipti pe pilaraie si spaga care aduna infectatii in aceeasi incapere cu sanatosii, cadre medicale obediente care se duc la acea intrunire ca niste dobitoci (si aia sanatosi si aia infectati) si care ulterior imprastie virusul in tot orasul...ce pretentie de respectare a normelor de igiena sanitara sa am de la un amarat cu 4 clase cand ditamai "doftorii" se auto-contamineaza voluntar...si nu este doar cazul Suceava...toata tara este la fel...doar ca la voi s-a spart buba...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Andrei91 »

mda

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Dum Apr 05, 2020 9:29
unde doctore? arata-mi un singur citat al lui Dan, in care zice pneumonie bacteriana sau pneumonie virala. habar n-ai despre ce vorbesti, iti cade sapa pe picioare daca-ti deschizi buletinul si tu te dai doctor p-aici. doctor alban
Prin deducere din statistici bai "intelijentule"...se potriveste numarul de cazuri mentionat de Dan cu % din datele OMS...tu esti cumva politist ? sau ma rog, ceva prin MAI...ca-mi pari cam "sarac cu duhul" ca sa nu zic mai mult...bugetar esti sigur dar inca nu-mi dau seama pe ce ramura "o freci"...
Vad ca te dai "de competitie"...pe la ce concursuri mergi? Ne-am intersectat vreodata? ... neavand nume clar in semnatura zic ca trebuie sa te stie careva...sau si tu concurezi cu tine, cu persoana ta si cu "maimutoiul" din buletin iar uneori reusesti performanta sa pierzi podiumul pe ultima suta de metri ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 10:39
Lucian SV scrie:
Dum Apr 05, 2020 7:42
eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:01
Vladut Mateianu scrie:
Sâm Apr 04, 2020 21:48
Cuantumul amenzilor a depasit deja bugetul disponibil ptr somaj tehnic.
Cel mai grav este ca numarul amenzilor date depaseste cu mult numarul de teste pentru Covid efectuate in Romania...
Deci avem mai mulți proști decât bolnavi! :wink: :wink: :wink:
Numarul de teste nu trebuie sa fie egal cu numarul de bolnavi ...asta este logica de autoritati incompetente...el trebuie sa fie exponential mai mare ca daca testezi putin atunci e logic sa raportezi putine imbolnaviri...dar da, aveti mai multi prosti printre care si manageri de spital infipti pe pilaraie si spaga care aduna infectatii in aceeasi incapere cu sanatosii, cadre medicale obediente care se duc la acea intrunire ca niste dobitoci (si aia sanatosi si aia infectati) si care ulterior imprastie virusul in tot orasul...ce pretentie de respectare a normelor de igiena sanitara sa am de la un amarat cu 4 clase cand ditamai "doftorii" se auto-contamineaza voluntar...si nu este doar cazul Suceava...toata tara este la fel...doar ca la voi s-a spart buba...
Domnule Dragnea constatarea mea e în sensul că trebuie să fii tare prost să iei amendă plimbâdu-te aiurea, fără o simplă hârtie (na că am ajuns să explic o poantă). Stai liniștit că o să bubuie mămăliga peste tot dacă în spitale nu-și iau măsuri de autoprotecție. Tratarea cu superficialitate costă scump acum.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Dum Apr 05, 2020 9:37
eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 1:04
Are fix aceeasi transmisibilitate ca o gripa obisnuita...diferenta o face lipsa de imunitate pasiva a organizmului...
vai de capul tau, te culci seara doctor si te trezesti dimineata prostanac. aberatii si prostii! next!
Poti sa spui si ceva inteligent si argumentat?! ca asa cu "ma-ta-i curva" si "ba pe-a ma-ti" e usor...orice retardat poate sa faca asta, poti sa-ti depasesti conditia de "hau hau" ?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Lucian SV scrie:
Dum Apr 05, 2020 11:10
Domnule Dragnea constatarea mea e în sensul că trebuie să fii tare prost să iei amendă plimbâdu-te aiurea, fără o simplă hârtie (na că am ajuns să explic o poantă)
Daca avem 42% analfabeti functionali in Romania...ce ai putea sa ceri ?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”