Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

pescarusull scrie:
Sâm Apr 04, 2020 23:35
Au murit 30.000 de foame.
Adica de foame oricum mureau.
Acum poate ca sunt cam sarcastic...dar anul urmator poate ca nu vor mai muri cei 30.000 de foame ca vor beneficia de resursele celor care au murit de covid...are si Terra propriul sistem de autoreglare...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:25
pescarusull scrie:
Sâm Apr 04, 2020 23:35
Au murit 30.000 de foame.
Adica de foame oricum mureau.
Acum poate ca sunt cam sarcastic...dar anul urmator poate ca nu vor mai muri cei 30.000 de foame ca vor beneficia de resursele celor care au murit de covid...are si Terra propriul sistem de autoreglare...
Mai oamenilor, poate nu ati retinut bine, INTR-O ZI AU MURIT 30.000 de oameni de foame !!!
Asa se moare de foame in medie pe zi.

De aici am luat informatiile. Se pot observa multe statistici de neimaginat.
Super destept site-ul:
https://www.worldometers.info/ro/

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Mitranescu scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:33
Mai oamenilor, poate nu ati retinut bine, INTR-O ZI AU MURIT 30.000 de oameni de foame !!!
Asa se moare de foame in medie pe zi.

De aici am luat informatiile. Se pot observa multe statistici de neimaginat.
Super destept site-ul:
https://www.worldometers.info/ro/
stiu Dane, si eu am zis ca o parte din mancarea pe care o mancau raposatii va ajunge la aia care ar fi murit de foame mai tarziu...si merg mai departe si zic: poluarea pe care nu o mai face "arestatul la domiciliu" cu destrabalare si hiperconsumerism va face un aer mai curat si o mancare mai sanatoasa si poate ca la urmatorul val de "reglare demografica" rata mortalitatii va fi mai mica pentru ca nu vom mai fi atat de "mancati de rugina"...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

Wtf. Ce ai ma omule cu aia care mor de foame ? Tu ce faci pt asta ? Ai dat vreodata 1 leu din afacerea ta pt aia care crapa de foame ?
Ca sa vinzi tu lansete si mulinete ieftine exista o multime de exploatati in china. Care muncesc pe te miri ce. Ca sa poti vinde tu produse ieftine in romanica.
Astia care se infecteaza si mor din cauza la covid sunt adunati la aia care oricum mureau zilnic in lume.
De moarte naturala, sau de diverse boli.
Virusul asta nenorocit are o rata de transmitere uriasa. Vrei sa-ti egaleze numarul celor morti de tuberculoza ca sa te sensibilizeze ?
Pe tine te deranjeaza ca nu poti da acceptul la transportul de bete.
Nici mie nu-mi place ca nu ma pot plimba ca voda prin loboda.
Dar nu se poate altfel.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

pescarusull scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:49
Astia care se infecteaza si mor din cauza la covid sunt adunati la aia care oricum mureau zilnic in lume.
De moarte naturala, sau de diverse boli.
Fals, 90 % dintre ei erau oricum pe lista de asteptare a Doamnei cu Coasa si cat s-a oprit ea sa stea de vorba cu Sf. Petru a venit Covidel cu ei "aranjati"...
pescarusull scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:49
Virusul asta nenorocit are o rata de transmitere uriasa.
Are fix aceeasi transmisibilitate ca o gripa obisnuita...diferenta o face lipsa de imunitate pasiva a organizmului...si oricum o sa-l luam toti pana la urma, marea majoritate o sa zicem ca avem o simpla gripa...ca nici pana acum nu stiam ce tip de gripa aveam si nici ce mutatii genetice a suferit in ultimul an...ne curgeau mucii o saptamana fara tratament sau trecea dupa 7 zile cu tratament :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:49
Wtf. Ce ai ma omule cu aia care mor de foame ? Tu ce faci pt asta ? Ai dat vreodata 1 leu din afacerea ta pt aia care crapa de foame ?
Ca sa vinzi tu lansete si mulinete ieftine exista o multime de exploatati in china. Care muncesc pe te miri ce. Ca sa poti vinde tu produse ieftine in romanica.
Astia care se infecteaza si mor din cauza la covid sunt adunati la aia care oricum mureau zilnic in lume.
De moarte naturala, sau de diverse boli.
Virusul asta nenorocit are o rata de transmitere uriasa. Vrei sa-ti egaleze numarul celor morti de tuberculoza ca sa te sensibilizeze ?
Pe tine te deranjeaza ca nu poti da acceptul la transportul de bete.
Nici mie nu-mi place ca nu ma pot plimba ca voda prin loboda.
Dar nu se poate altfel.
Este grav, :D dar incerc.
1. Spuneam ca astia nu fac nimic pentru cei care mor de foame si acum i-a gasit grija de varsnicii cu afectiuni. Ce treaba are leul meu ... greu de imaginat. :D
2. in China salariul minim este de 1000 euro.
3. Tara mea se numeste Romania.
4. mortii de covid 19 nu se aduna la nimic. Toti mor de pneumonie. De pneumonie provocata de alt virus nu mai moare nimeni. :!: Nu a fost depasit numarul celor care mor de pneumonie nici pe departe. Nu este nimic suspect ?
5. Da... virusul asta stim despre el tot ce ni se spune la tv, tv care in stare de urgenta este OBLIGAT sa dea ce i se spune.
6. vreau sa ma sperii numai in cazul in care numarul mortilor de covid depaseste numarul mortilor de pneumonie din anii trecuti. Ce treaba are tuberculoza.
7. Nu gandesc sub influenta sensibilitatilor.
8. Ai inteles-o si pe aia cu probatul meu de lansete ... Asta chiar nu pot sa o explic. :D

Se poate o intrebare : ce meserie ati avut inainte sa iesiti la pensie ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 1:04
pescarusull scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:49
Astia care se infecteaza si mor din cauza la covid sunt adunati la aia care oricum mureau zilnic in lume.
De moarte naturala, sau de diverse boli.
Fals, 90 % dintre ei erau oricum pe lista de asteptare a Doamnei cu Coasa si cat s-a oprit ea sa stea de vorba cu Sf. Petru a venit Covidel cu ei "aranjati"...
pescarusull scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:49
Virusul asta nenorocit are o rata de transmitere uriasa.
Are fix aceeasi transmisibilitate ca o gripa obisnuita...diferenta o face lipsa de imunitate pasiva a organizmului...si oricum o sa-l luam toti pana la urma, marea majoritate o sa zicem ca avem o simpla gripa...ca nici pana acum nu stiam ce tip de gripa aveam si nici ce mutatii genetice a suferit in ultimul an...ne curgeau mucii o saptamana fara tratament sau trecea dupa 7 zile cu tratament :wink:
Parca este scrisul meu. :)
Toata lumea are virusul. Asta este si parerea mea.
Totul se jongleaza din diagnostice. Poate sa te salte si sa te trateze :) in orice pozitie. Ca la Tandarei. :)
Daca nu aveam televizor, habar nu aveam de covid.
Pneunonie, oameni care mor de ea si gata.

Daca se apuca astia si ne dau toate accidentele rutiere care se produc, fac pariu ca atunci chiar ca nu ne mai suim niciunul in masini, nici sa ne rogi sa mergem la pescuit.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Versuri Rappa :


Nu-ncerca sa dai apa unui om care crede
Ca piatra tine de sete, 
O sa ai regrete!
Nu'i da argumente,
Dai doua pietre,
Sparge-i-le-n cap,
Ca poate-o sa se destepte! 
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Uite Dumi ca nu suntem doar 4. Mai sunt si alti prosti ! ( carora candva le vei multumi ca ti-au luat ochelarii de cal de la ochi)


https://www.facebook.com/28332406509792 ... 272374648/


https://www.change.org/p/conducerea-pol ... n-us%3Av17
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 05, 2020 0:01
Vladut Mateianu scrie:
Sâm Apr 04, 2020 21:48
Cuantumul amenzilor a depasit deja bugetul disponibil ptr somaj tehnic.
Cel mai grav este ca numarul amenzilor date depaseste cu mult numarul de teste pentru Covid efectuate in Romania...
Deci avem mai mulți proști decât bolnavi! :wink: :wink: :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”