coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

Alexandru Mihai scrie:
sportiv7pescuit scrie:
catalinfish scrie:Ii rog pe cei care au avut EUROWORLDWIDE sa impartaseasca plusurile si minusurile acestui rod pod comparativ cu SKY PODUL( daca au detinut ambele tipuri)


Va multumesc[/quot

SKY-ul :
-stabil la orice conditii atmosferice -MA FACI SA RAD......EXAGEREZI...la un vânt mai puternic pleacă SKY-ul din fata ta cat ai zice ...peste...
-iti incap lansetele echipate cu ce mulinete vrei tu
-se monteaza mult mai repede ca EURO WORLDWIDE pe orice vad ales
-poate fi rigidizat (parca!) cu ceva gen FOX Mini Pod Anchors (nu a fost nevoie sa folosesc asa ceva pt ca dupa cum am mai spus,e foarte stabil)
-este mai ieftin
EURO WORLDWIDE:
-plus decat la design si "comoditate" la transport (e foarte usor)
-iti incap lansetele echipate cu mulinete mari
-nu cred ca ti-ai dori sa te prinda vreo furtuna,pt ca eu unul,nu pot sa-i dau o nota la stabilitate
-nu stiu cu ce poate sa fie rigidizat
-nu-si merita banii,sincer e decat o fitza si...ATAT.

PS- Nu te lua dupa ce auzi sau citesti (ca mine!!!),daca ai posibilitatea probeaza individual ambele modele si ai sa-mi dai dreptate (poti sa o faci si la BF in magazin !)
Mda MAXX,corectarea ta este permisa ca deh,m-am exprimat gresit cu acel "orice",dar la un vant " mai" puternic decat....puternic,dar nu uita ca omul a intrebat daca poate fi rigidizat,cea ce este posibil,deci... :lol: .Pe mine m-a scapat de aceasta grija NICK 95 :wink:...daca tot e sa ne laudam.

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de cristi30 »

Eeii naaa..

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Alexandru Mihai »

@sportiv7pescuit

La o etapa de CN acum 2 ani din cauza unui vânt puternic un SkyPod a plecat din fata pescarilor...
La Cupa Rig de anul trecut din primăvara multe SkyPod-uri au căzut în apa fiind luate de un vant ( mai puternic cei drept)...

Eu am un X2 Excalibur...și nu sa mișcat nici o data la vânt puternic...și am fost cu el la Cupa Rig mai sus menționata.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

cristi30 scrie:Eeii naaa..
ce-ai mah,faceam caterink...nu-mi permit sky-ul,dapoi un nick dala :lol:

ps-hai sa nu stricam topicul omului si sa ne vedem de pichetii nostri....bafta.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Alin Galbenu »

Stoica dragos scrie:solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....
Nu este full inox.
Iar daca se gasesc piese de schimb, asta rezulta ca vei avea nevoie de ele...deci viabilitate.......

ps: daca sky-ul se misca la vant puternic, pai EURO WORLD WIDE dispare instant! Se evapora!
Imagine

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

Alexandru Mihai scrie:@sportiv7pescuit

La o etapa de CN acum 2 ani din cauza unui vânt puternic un SkyPod a plecat din fata pescarilor...
La Cupa Rig de anul trecut din primăvara multe SkyPod-uri au căzut în apa fiind luate de un vant ( mai puternic cei drept)...

Eu am un X2 Excalibur...și nu sa mișcat nici o data la vânt puternic...și am fost cu el la Cupa Rig mai sus menționata.
Nu te contrazic,dar ca amator te intreb site rog sa-mi raspunzi strict la obiect : dintre cele 2 modele expuse de catalinfish pe care l-ai alege tu?

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

aleen scrie:
Stoica dragos scrie:solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....
Nu este full inox.
Iar daca se gasesc piese de schimb, asta rezulta ca vei avea nevoie de ele...deci viabilitate.......

ps: daca sky-ul se misca la vant puternic, pai EURO WORLD WIDE dispare instant! Se evapora!
Se poate da like la acest comm? Nu??? Atunci i-a de la mine "aleen" un BIG LIKE :wink: !!!

Avatar utilizator
Florin.Murgeanu
Mesaje: 280
Membru din: Mar Apr 07, 2009 20:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Florin.Murgeanu »

aleen scrie:
Stoica dragos scrie:solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....
Nu este full inox.
Iar daca se gasesc piese de schimb, asta rezulta ca vei avea nevoie de ele...deci viabilitate.......

ps: daca sky-ul se misca la vant puternic, pai EURO WORLD WIDE dispare instant! Se evapora!
Poate daca ii pui panze ca le velier isi ia zborul. Altfel nu. Si vorbim de varianta full inox.
Campion national 2014
WLC Carp Club

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de max-carpfishing »

catalinfish scrie:Ii rog pe cei care au avut EUROWORLDWIDE sa impartaseasca plusurile si minusurile acestui rod pod comparativ cu SKY PODUL( daca au detinut ambele tipuri)
Ma intereseaza in primul rand:
stabilitatea acestuia
daca incap 4 lansete cu mulinete mari gen BBLC
flexibilitate in montare pe teren denivelat.
cum poate fi rigidizat in caz de furtuna

Va multumesc
Ti-am raspuns dincolo pe forum,ce rod pod sa-ti cumperi la pret de Sky Pod 4 posturi (nou) :wink: ...pe urma o sa stai linistit pe mal cu brisca-n sus langa cele 8 kg de aluminiu si ai sa razi de vecinii de langa tine,posesori de Sky Pod-uri si Solare full de inox...cand bate vantul ceva mai mai tare :lol:

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Alexandru Mihai »

sportiv7pescuit scrie:
Alexandru Mihai scrie:@sportiv7pescuit

La o etapa de CN acum 2 ani din cauza unui vânt puternic un SkyPod a plecat din fata pescarilor...
La Cupa Rig de anul trecut din primăvara multe SkyPod-uri au căzut în apa fiind luate de un vant ( mai puternic cei drept)...

Eu am un X2 Excalibur...și nu sa mișcat nici o data la vânt puternic...și am fost cu el la Cupa Rig mai sus menționata.
Nu te contrazic,dar ca amator te intreb site rog sa-mi raspunzi strict la obiect : dintre cele 2 modele expuse de catalinfish pe care l-ai alege tu?
Cred ca EUROWORLDWIDE varianta full inox.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”