coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

catalinfish
Mesaje: 45
Membru din: Lun Mar 17, 2008 20:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de catalinfish »

Ii rog pe cei care au avut EUROWORLDWIDE sa impartaseasca plusurile si minusurile acestui rod pod comparativ cu SKY PODUL( daca au detinut ambele tipuri)
Ma intereseaza in primul rand:
stabilitatea acestuia
daca incap 4 lansete cu mulinete mari gen BBLC
flexibilitate in montare pe teren denivelat.
cum poate fi rigidizat in caz de furtuna

Va multumesc

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

[quote="catalinfish"]Ii rog pe cei care au avut EUROWORLDWIDE sa impartaseasca plusurile si minusurile acestui rod pod comparativ cu SKY PODUL( daca au detinut ambele tipuri)
Ma intereseaza in primul rand:
stabilitatea acestuia
daca incap 4 lansete cu mulinete mari gen BBLC
flexibilitate in montare pe teren denivelat.
cum poate fi rigidizat in caz de furtuna

Va multumesc[/quot

SKY-ul :
-stabil la orice conditii atmosferice
-iti incap lansetele echipate cu ce mulinete vrei tu
-se monteaza mult mai repede ca EURO WORLDWIDE pe orice vad ales
-poate fi rigidizat (parca!) cu ceva gen FOX Mini Pod Anchors (nu a fost nevoie sa folosesc asa ceva pt ca dupa cum am mai spus,e foarte stabil)
-este mai ieftin
EURO WORLDWIDE:
-plus decat la design si "comoditate" la transport (e foarte usor)
-iti incap lansetele echipate cu mulinete mari
-nu cred ca ti-ai dori sa te prinda vreo furtuna,pt ca eu unul,nu pot sa-i dau o nota la stabilitate
-nu stiu cu ce poate sa fie rigidizat
-nu-si merita banii,sincer e decat o fitza si...ATAT.

PS- Nu te lua dupa ce auzi sau citesti (ca mine!!!),daca ai posibilitatea probeaza individual ambele modele si ai sa-mi dai dreptate (poti sa o faci si la BF in magazin !)

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Stoica dragos »

solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
Florin.Murgeanu
Mesaje: 280
Membru din: Mar Apr 07, 2009 20:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Florin.Murgeanu »

Stoica dragos scrie:solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....

Corect. Asa este. Putem spune ca Sky pod-ul ca este bun c-a si calitate pret. Restul nu putem compara. Pot enumera multe plusuri la Solar dar acum depinde si de gusturi.
Campion national 2014
WLC Carp Club

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

Stoica dragos scrie:solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....
In topic se face referire la modelul EURO WORLDWIDE si acela sigur nu e "full inox" si pt ca l-am avut mi-am permis sa-mi dau cu parerea.Si la acest model gasesti piese de schimb (presupun ca in mod special faceti referire la acele arcuri care se tot vaita lumea ca le pierde,restul e cancan...).Mentionez iarasi ca varianta carbon+inox e fitza si atat.De ce?Pentru ca nu se merita sa dai atatia bani pe un rodpod doar pt design si comoditatea transportului(cum am facut si eu !)....sau pentru o stabilitate....hmmm....sa ne rugam sa nu bata ceva mai tare vantul :twisted:

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de sportiv7pescuit »

Florin.Murgeanu scrie:
Stoica dragos scrie:solarul este full inox ...ai uitat sa precizezi ...daca ai grija de el te tine o viata ... plus ca se gasesc piese de schimb la el ... iar la stabilitate nu este ca sky-ul dar are o stabilitate foarte buna ...si nu e fitza sa stii ... toti care il au apreciaza un lucru de calitate bine facut ....

Corect. Asa este. Putem spune ca Sky pod-ul ca este bun c-a si calitate pret. Restul nu putem compara. Pot enumera multe plusuri la Solar dar acum depinde si de gusturi.
Nu este deloc corect.Chiar nu vreau sa intru in polemici cu cineva,dar cred ca omul merita sa primeasca o informatie CORECTA si sa nu negam cea ce este defapt real...adica ca SKY-ul este net superior EURO WORLDWIDE-ului.Aaaa,daca esti pescar de duminica si nu uiti sa consulti starea vremii inainte de a pleca de acasa la peste...poate sa-si cumperi si EURO WORLDWIDE-ul,dar pentru anduranta,conditii meteo nasoale si lipsa grijei de a nu pierde componente din rodpod....tot SKY-ul e cel mai bun.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Alexandru Mihai »

sportiv7pescuit scrie:
catalinfish scrie:Ii rog pe cei care au avut EUROWORLDWIDE sa impartaseasca plusurile si minusurile acestui rod pod comparativ cu SKY PODUL( daca au detinut ambele tipuri)


Va multumesc[/quot

SKY-ul :
-stabil la orice conditii atmosferice -MA FACI SA RAD......EXAGEREZI...la un vânt mai puternic pleacă SKY-ul din fata ta cat ai zice ...peste...
-iti incap lansetele echipate cu ce mulinete vrei tu
-se monteaza mult mai repede ca EURO WORLDWIDE pe orice vad ales
-poate fi rigidizat (parca!) cu ceva gen FOX Mini Pod Anchors (nu a fost nevoie sa folosesc asa ceva pt ca dupa cum am mai spus,e foarte stabil)
-este mai ieftin
EURO WORLDWIDE:
-plus decat la design si "comoditate" la transport (e foarte usor)
-iti incap lansetele echipate cu mulinete mari
-nu cred ca ti-ai dori sa te prinda vreo furtuna,pt ca eu unul,nu pot sa-i dau o nota la stabilitate
-nu stiu cu ce poate sa fie rigidizat
-nu-si merita banii,sincer e decat o fitza si...ATAT.

PS- Nu te lua dupa ce auzi sau citesti (ca mine!!!),daca ai posibilitatea probeaza individual ambele modele si ai sa-mi dai dreptate (poti sa o faci si la BF in magazin !)
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de arsinel »

Alexandru Mihai scrie:
sportiv7pescuit scrie:
catalinfish scrie:Ii rog pe cei care au avut EUROWORLDWIDE sa impartaseasca plusurile si minusurile acestui rod pod comparativ cu SKY PODUL( daca au detinut ambele tipuri)


Va multumesc[/quot

SKY-ul :
-stabil la orice conditii atmosferice -MA FACI SA RAD......EXAGEREZI...la un vânt mai puternic pleacă SKY-ul din fata ta cat ai zice ...peste...
-iti incap lansetele echipate cu ce mulinete vrei tu
-se monteaza mult mai repede ca EURO WORLDWIDE pe orice vad ales
-poate fi rigidizat (parca!) cu ceva gen FOX Mini Pod Anchors (nu a fost nevoie sa folosesc asa ceva pt ca dupa cum am mai spus,e foarte stabil)
-este mai ieftin
EURO WORLDWIDE:
-plus decat la design si "comoditate" la transport (e foarte usor)
-iti incap lansetele echipate cu mulinete mari
-nu cred ca ti-ai dori sa te prinda vreo furtuna,pt ca eu unul,nu pot sa-i dau o nota la stabilitate
-nu stiu cu ce poate sa fie rigidizat
-nu-si merita banii,sincer e decat o fitza si...ATAT.

PS- Nu te lua dupa ce auzi sau citesti (ca mine!!!),daca ai posibilitatea probeaza individual ambele modele si ai sa-mi dai dreptate (poti sa o faci si la BF in magazin !)
Corect. Am vazut langa mine anul asta pe Magura9 cand a inceput furtuna, Sky care avea pe el 4 Mtx echipate cu Bblc si instant au fost in apa .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de cristi30 »

El sigur are Sky pod,pin la urma fiecare isi lauda sculele

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: coparatie rod pod SKY POD FOX EUROWORLDWIDE SOLAR

Mesaj de Alexandru Mihai »

cristi30 scrie:El sigur are Sky pod,pin la urma fiecare isi lauda sculele
Le lauzi...dar nu exagerezi... :mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”