Fire

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

Mai da cineva cu Cortest ?
Powered by just two rods

Avatar utilizator
totis
Mesaje: 74
Membru din: Mie Sep 21, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis »

salut,
eu folosesc fox barbuster si sunt fmultumit de el.
p.s. - ce parere aveti despre el?....pt ca nu prea am vazut sa fie folosit...?!

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Pe vremea cand eram in tara foloseam doar Technium. Nu am avut niciodata nimic de reprosat acestui fir.
Acum, pentru faptul ca nu-l mai gasesc aici, folosesc Iron Silk si iarasi nu am ce sa reprosez nici acestui fir.

Sunt fire si fire, pescari si pescari. Cred ca mai sunt multe fire superbune insa fiecare foloseste acel fir care nu-l tradeaza niciodata. Cineva spunea : folosesc cutare fir, de ce dracu sa incerc altceva cand nu am avut niciodata rupturi sau alte necazuri. Corect. Fiecare se intelege cu un anume fir , dar mai ales fiecare se obisnuieste cu modul de lucru al fiecarui fir.

Desi nu ma plang de firul pe care-l folosesc acum, am sa incerc din curiozitate si YoZuri Hybrid.

Stima,

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

salut Niki, ai lipsit cam mult.

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Stiu Nea Cornele. Asa este in meseria asta : azi aici , maine in Texas , poimaine in Missouri si asa mai departe. Acum plec iarasi si vin la sfarsitul saptamanii.

Am fost in Georgia la Atlanta si am vizitat magazinul Bass Pro Shop. Pacat ca nu sunt un impatimit al rapitorului ca lasam acolo bani grei.

Stima Nea Cornele, stima tuturor,

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Niki, in drumurile tale, iei si lanseta ? :lol:

mihai pompiliu
Mesaje: 552
Membru din: Joi Noi 17, 2005 9:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mihai pompiliu »

va salut si bine v-am gasit,folosesc fox soft steel de 030 de 2 ani de zile si nu am ce sa-i reprosez(am pierdut o singura montura in primavara la peris cu un peste mai mare si cand era balta plina de bradis sa rupt nodul de la inaintas care cred ca era si cam vechi :cry: )asa ca il recomand doar in ape fara agataturi ,si dupa acea mi-am luat berkley big game 0,36 si nu am avut nici o problema cu el e ok la 35 ron rola de 1000m.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Cel ce a rupt sigur era Sinel. E tare naravas. :lol:

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

pana acum n-am luat-o Nea Cornele ca dac-o luam si dadeam de vreo garla bogata, lasam si camion si marfa si nu mai plecam de-acolo. sunt intr-o perioada in care tre sa trag tare, da in decembrie tot o pun. vreau sa vad si io cum este sa iei crap in luna decembrie. o sa-ti spun dupa ce iau primul balaur.

stima

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai in decembrie s-ar putea sa dai la copca. Daia ziceam ca-i bine sa ai o lanseta in trusa. La copca pescuitul e scurt si o rezolvi si cu marfa. :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”