Mulineta DAM Quick Z-Base

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
ill_dottore
Mesaje: 211
Membru din: Mie Iun 30, 2010 0:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de ill_dottore »

Salutare tuturor

As dori niste informatii despre Mulineta DAM Quick Z-Base daca a folosit-o cineva .
Cum se comporta in drill , daca te ajuta in lansari la distanta , daca raportul pret-calitate se justifica ( costa aprox 550ron ).
Multumesc.

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de Driscu Radu »

Nu stiu mulineta plus de asta e noua nu cred ca sunt multi posesori,in general.Daca totusi ar fii sa-ti recomand mulinete de la dam ar fii fostul vanguard(camou, are acum alta denumire), care are pe putin 7-8 ani decand e pe piata,actuala sls care e pe undeva la 450-500 lei sau fostul mad fsx pe cere le detin cu free runner in tambur.Nu in ultimul rand pentru ce iti trebuie(spod, sau o baterie de 3-4 mulinete).

Avatar utilizator
ill_dottore
Mesaje: 211
Membru din: Mie Iun 30, 2010 0:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de ill_dottore »

Driscu Radu scrie:Nu stiu mulineta plus de asta e noua nu cred ca sunt multi posesori,in general.Daca totusi ar fii sa-ti recomand mulinete de la dam ar fii fostul vanguard(camou, are acum alta denumire), care are pe putin 7-8 ani decand e pe piata,actuala sls care e pe undeva la 450-500 lei sau fostul mad fsx pe cere le detin cu free runner in tambur.Nu in ultimul rand pentru ce iti trebuie(spod, sau o baterie de 3-4 mulinete).

salut

Imi trebuie pentru baterie, asta daca ma va convinge , am vazut-o la cineva pe F&H si eram curios cat de ok este .

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de Driscu Radu »

Daca vrei o baterie de 3-4 mulinete cele mai buna varianta este sls pe undeva la 450-500 lei, ma refer pret pe Romania.Ca idee cu ce lansete vrei sa le imperechezi?

Avatar utilizator
ill_dottore
Mesaje: 211
Membru din: Mie Iun 30, 2010 0:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de ill_dottore »

nu le a folosit nimeni?

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de Alexandru Mihai »

ill_dottore scrie:nu le a folosit nimeni?
Eu cred ca ar fi mai bine sa te orientezi catre ceva care a demostrat ca isi merita banii nu ce vezi la TV.

Arunca o privire aici:

http://www.totalfishing.ro/mulineta-shi ... 66264.html

...si aici...

http://www.totalfishing.ro/mulineta-oku ... 69924.html
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de Driscu Radu »

Salut din nou iti dau un sfat dupa care m-am ghidat in alegerea sculelor de pescuit indiferent ca vorbim de pescuitul la crap sau alte genuri, si anume decat sa-mi iau o scula low cost de la un producator de top mai bine imi iau varfu de gama sau gama de mijloc la un producator mediu.

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de Remus Drobota »

Detin eu acesta mulineta.
Ca si plusuri ar fi:
Asezarea firului foarte buna, tambur mare, gramaj relativ mic comparativ cu marimea mulinetei, ruleaza usor, frana este impecabila un QD dar nu foarte rapid, pret foarte bun pentru ce ofera.

Ce nu mi-a placut:
- Forta de recuperare, 135 de gr + curentul de la Dunare, dar cred ca la balta si un plumb mai normal duce fara probleme.
- Angrenajul face un zgomot minor in functionare gen XTD.
- Un minus mic, pick-ul nu se blocheaza in pozitia in care este ridicat, gen PENN, dar nu sare niciodata, arcul este destul de tare.

Mulineta fara fir are 650 gr (pe cutie scrie 635), cu fir are 725, intra foarte mult fir, nu am avut nici umplutura de fir gros poate mai scad vreo 20 de gr :))

http://imgur.com/a/4RTgN

Per total imi place mulineta, caut sa-mi mai iau 2 de pe ebay sau uk.
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

catalinSM
Mesaje: 309
Membru din: Dum Ian 26, 2014 15:22
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de catalinSM »

am eu o presimtire ca Mitranescu o sa aduca ceva de felul asta sau gen fox f

Avatar utilizator
ill_dottore
Mesaje: 211
Membru din: Mie Iun 30, 2010 0:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mesaj de ill_dottore »

Up

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”