CE ESTE RAU IN ASTA :

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de iulius_gherase »

nu gasesc butonul de "like" :))))
voi judecati un adolescent de 26 de ani, fie el si rege, ca nu s-a impotrivit cursului firesc al istoriei, respectiv patrunderea sovieticilor si acapararea tarii de catre regimul comunist? ca a fugit din tara? au ramas altii si au infundat puscariile si au murit acolo..trebuia sa mergem cu nemtii pana la capat? Germania de Vest a fost ajutata foarte mult de planul Marshall si si-a revenit, pe noi care oricum eram in sfera de influenta a URSS, nu stiu cine naiba ne mai ajuta...cred ca faptul ca am deveniti aliati ne-a salvat sa nu facem parte din URSS....si asa au furat tot, daramite daca eram dusmani, eram sigur in situatia tarilor baltice
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Cred ca se poate usor face diferenta intre monarhie constitutionala(monarhi cu rol majoritar decorativ) , monarhie absoluta si implementata...ghici de cine Carol al doilea(tatutu) care in 1923 a desfiintat Constitutia...aoleu :oops: si a desfiintat partidele politice si le-a înlocuit cu un partid unic, Frontul Renașterii Naționale, patronat de rege...aoleu partid unic ...aoleu Frontul......Nationale , cam ce diferenta e intre FRN si FSN ???
Si asta a plecat tot cu trenul cu bani ...aoleo ??? Altul ? Curat patriot roman ! Putin respect si decenta...ce naiba !
"Astfel, în dimineaţa zilei de 7 septembrie 1940, Carol al II a plecat din ţară însoţit de Elena Lupescu şi Ernest Urdăreanu, cu un tren special alcătuit din 12 vagoane, încărcate cu obiecte din patrimoniul Coroanei, tablouri de mari maeştri, ca Tizian, Rubens şi Rembrandt, sute de goblenuri, bijuterii, armuri ce decorau pereţii palatelor regale de la Pelişor şi Peleş." Sursa :
https://www.dcnews.ro/abdicarea-lui-car ... 15297.html
12 VAGOANE de bijuterii si opere de arta mondiala ??? Super !
Daca in locul unui strainez ...coate goale implementat de puteri straine era vorba de un domnitor roman patriot ...de exemplu Alexandru Ioan Cuza TOT RESPECTUL !!!
Dar asa e in Romania "desteptilor" , patriotii sunt ucisi iar tradatorii primesc onoruri :
http://www.nationalisti.ro/2017/05/in-r ... a-onorati/
Pana la urma ce a facut BUN mihaita asta ca eu nu inteleg ? S-a nascut cu "sange albastru" :lol: si a dat Romania la rusi/comunisti/bolsevici si a fugit cu trenul lui cu bogatii in Elvetia ! Hai ...bagati astia cu ifose de destepti ! Asta vreau sa stiu clar , concret si cu argumente NU :
- e mai bun decat comunistii pe care el i-a bagat la putere , nu am ales eu comunistii si bolsevicii
- era mare "demn" stand la caldurica pe banii Romaniei in ELVETIA in timp ce patriotii adevarati erau ucisi sau putrezeau prin inchisori
- a gajait 3 vorbe ca Romania e ok ...dar mai mult Savarsin si alte palate
- cica daca nu semna cu rusii ...ne rupeau aia , asta nu putem sti niciodata si eram demni ca predecesorii nostri ROMANI care s-au luptat si s-au jertfit pentru tara dar asa NE-AU RUPT RUSII 40 de ani
Hai sa mai lasam putin lozincile ONG-urilor si sa mai invatam istorie !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Florine, hai să te scot la lumină....deși discuțiile astea cu tine nu prea duc nicăieri...văd:
Am impresia că nu-ţi mai aparţii, dai în stânga şi-n dreapta prin ziduri, ca surdu' în tobe.
Ce ai păţit?!? :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Asa sunt eu mai nationalist si mai patriot ! Se pare ca sunt o specie pe cale de disparitie demn doar de receptionat insulte si mistouri . Multumesc dar nu am nevoie sa "fiu scos la lumina" asta ... ! Ca mai scriu sau nu pe forumuri opiniile mele nu se schimba . Nu voi suporta faptul ca eroii nostri nationali sunt uitati sau interzisi iar tradatorii sunt aplaudati si tratati cu zile de doliu national si cu onoruri militare ! Despre onorurile militare oare ce parere ar avea cei 135.000 de militari romani lasati prizonieri la rusi ?
Cum pot sa-i suport pe monarhistii sustinatori ai unor familii regale straine ?
De fapt asa tata asa fiu , unul (Carol 2) da ...de la "el" Basarabia , Bucovina si nordul Ardealului sa obtina sprijin de la rusi si unguri
http://www.justitiarul.ro/carol-al-ii-l ... le-asasin/
Altul da tara la rusi !
In schimb Maresalul Antonescu este interzis :
http://www.verticalonline.ro/ion-antone ... entru-tara
Recomand si citirea majoritatii comentariilor !

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de pharaoh »

Mai nene, fii ce vrei tu, nationalist sau cum vrei sa-ti spui, dar nu ne pune link-uri de pe site-urile alea de fake news si propaganda bolsevica. Ne insulti inteligenta.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

pharaoh scrie: Ne insulti inteligenta.
:lol:
Pe ziare.com si Hotnews nu am gasit nimic interesant :lol: !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

De acord cu Petre Tutea si 100% cu citatul ! In schimb sunt sigur ca avem pareri diferite despre cine sunt idiotii !
Aceasta declaratie mult folosita pe FB de multi care nu stiu despre ce e vorba :

http://ioncoja.ro/un-popor-de-idioti/

Uite inca un citat din Petre Tutea...sa vedem daca mai pica bine , eu sunt la fel 100% de acord :
„Când voi muri eu, după mine rămâne un singur mare naţionalist în care să credeţi – Ceauşescu! Nu ştiu eu cât de comunist e el, dar ţine cu naţia asta, să ştiţi de la mine. Ăsta e român adevărat. Ţine cu noi!”

Si altul :

”Aţi văzut domnule, era mai mare naţionalist ca mine, că l-au omorât înaintea mea!”

Petre Tutea – Epitaf

http://ioncoja.ro/petre-tutea-inainte-d ... a-asta-sa/

Doar asa sa mai ridicam putin nivelul !

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de DumiD »

Ai ajuns si unde vroiai bai Dinel Staicu! Ai plecat de multinationale, ai trecut in revista justitia, doctrina de stanga si centru stanga, monarhia, si ai ajuns la nea Nicu...mare om, mare caracter. Trolling curat
p.s. cred ca aici l-ai pierdut pe colegul de suferinta Mitranescu, intoarce armele ca Majestatea Sa :lol:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de ionut72 »

gabi1 scrie:Florine, hai să te scot la lumină....deși discuțiile astea cu tine nu prea duc nicăieri...văd:
Am impresia că nu-ţi mai aparţii, dai în stânga şi-n dreapta prin ziduri, ca surdu' în tobe.
Ce ai păţit?!? :D
N-a patit nimic, doar s-a deconspirat! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”