Boiles pentru TEN

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
Avatar utilizator
ValiRom
Mesaje: 350
Membru din: Mar Feb 24, 2009 14:52

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de ValiRom »

si foarte importanta este eliberarea tenului.. il bagi in apa , dar il mai tii putin de coada ca pleaca un pic mai greu :lol: :lol: :lol:

Adi Vasile
Mesaje: 49
Membru din: Lun Iun 09, 2008 15:37
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Adi Vasile »

Tenul de mai jos l-am prins saptamana trecuta la un pop-up de fructe dulci de 14mm, am mai prins si la porumb cu aroma de anason si spuma flotanta intre.
Ai dreptate Vali despre eliberare, trebuie tinut un pic sa-si revina.
Imagine

IonutF
Mesaje: 16
Membru din: Lun Mai 11, 2009 19:16

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de IonutF »

ce greutate a avut dihania asta? :D
Ionut Feraru

Adi Vasile
Mesaje: 49
Membru din: Lun Iun 09, 2008 15:37
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Adi Vasile »

15.5 kg, nu am prins teni mai mici de 10kg pe Tancabesti :wink:

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de cea mai buna »

cipica scrie:si pentru ten CAPITAL ai vreo reteta??? :lol: :lol: :lol:
Daca la crap putem vorbi despre selectia exemplarelor mari, la ten nu cred ca stii ceva pe tema asta.
Sau ma insel? :roll:
When nothing is sure, everything is possible.

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Andrei Popescu »

Cell Mainline, Tiger Nut B&F, Sweet Corn B&F
Groundbait : Spod soup B&F cu 1kg seminte Particle Combo B&F ( 1kg seminte Particle Combo torni apa fiarta peste seminte cu o seara inainte, pana a doua zi apa va deveni un lapte gros si dulce cand ajungi pe balta pui semintele preparate peste Spoud Soup)

www.meetcarp.ro
http://www.meetcarp.ro/BLOG/
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de cipibm »

Cu combinatia asta prinzi multi amuri?

Avatar utilizator
costea
Mesaje: 90
Membru din: Dum Ian 16, 2011 20:27

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de costea »

parerea mea:cea mai buna bila pentru ten este cherry tomato rigul mil fac inline culisant si ca sa nu-mi sara rosia din carlig folosest saci solubili in care adaug un grountbait de lucerna

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de cornelserbu »

dajackal scrie:Salut,

imi recomanda cineva un boiles ready-made pentru ten? Pescuiesc pe tancabesti balta din spate si tot incerc sa prind un "tub de oxigen" dar fara succes pana acum.

Am incercat cu porumb (2 boabe uscate cu un flotant intre) dar fara succes.

ms.
imi pare rau de tine, dar cezar a avut mare dreptate...daca pescuiesti pe balta din spate, vrei, dar nu reusesti sa prinzi ten inseamna ca ai mari probleme cu pescuitul in general, iar acestea n-ai sa le poti rezolva nici pe net si nici din reviste

pe tancabesti tenul se prinde aproape la orice moneala, conteaza foarte mult localizarea lui si prezentarea momelii...apropo, crap ai reusit sa prinzi ???

bibu ti-a recomandat niste surse de inspiratie, iar tu l-ai acuzat ca "se baga-n seama cu tine"...zii merci ca te-a facut doar nerusinat...razvan a fost mult mai aproape...esti obraznic :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de dajackal »

Cornele, cateva comentarii:
1. threadul are vreo 6 luni daca nu mai mult, vezi data primului reply pe prima pagina
2. am prins in aceste luni ten pe balta din spate dar si multe exemplare de crap, datorita ajutorului oferit de unii colegi de pe forum care mai si fac sharing de informatii spre deosebire de cei care nu fac altceva decat sa se dea rotunzi.
3. in ceea ce il priveste de userul "bibu" asa cum i-am spus si lui nu accept comentariile inutile facute de dragul de a face ceva. Apropo de grija pe care o ai fata de comentariile pe care le-am avut fata de el exista si un proverb care se potriveste celor care mor de grija altora.

Observi ca practic raspunzi pe un thread vechi, nu dai absolut nici o informatie, arunci cu afirmatii de genul "ai mai probleme cu pescuitul in general" desi nu m-ai vazut nici macar o secunda pescuind sau "imi pare rau de tine" si in plus ma faci si obraznic. Ti-as spune si parerea care mi-am format-o despre tine dar nu e corect fata de ceilalti utilizatori sa o expun aici.

Toate cele bune.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”