Boiles pentru TEN

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
marius mihaila
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 13:50

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de marius mihaila »

geod scrie:macar daca le propunea bine dar el stie una si buna cand vine vorba de boiles : trebuie sa spun doar m4g1c
nu cred ca firma promovata conteaza , ci felul in care o faci ! sunt diversi "postatori" de meserie care numai ca sa faca reclama unor firme posteaza : "am prins 365 dekg cu aceste bile" , " doar la bilele XXX am prins, la restul nimic" , etc :oops: :oops: :oops: prea suntem luati de prosti.

@claudiu

magura 9, ponton 7 ...cum am stabilit in rest ! :!:

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de venom »

Eu am prins cteno si la boilies Spicy Tuna & Sweet Chilli,Boilies Fresh Squid Octopus & Black Pepper
(Dynamite Baits),1016(Senzor),Strawberry Zest(Mainline) si Scopex(Starbaits).

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de popescu59 »

Imi poate spune si mie cineva ca nu am pescuit pe Tincabesti, nu ai voie sa plantezi cu porumb uscat?? Eu asa am inteles.
Stateam si ma gindeam pentru ce se vaita atit lumea cind acum o operatie de fiere se face laparoscopic ce problema ar fi sa se opereze si crapii sa li se scota fierea?
Daca avem atit de mare grije de peste sa nu ii dam porumb uscat el find foarte lacom ce avem de facut ???
DAR daca porumul este pus la inmuiat de 6 luni e bun sa plantezi pe Tincabesti???
Sau nu ai voie decit cu anumite boilesuri de la nu stiu ce firma ???
Stiam ca pescuitul a devenit pentru unii o afacere foarte profitabila dar asta ca nu ai voie sa pescuiesti cu porumb uscat nu am mai auzit.
Am inteles ac care sa il intepe cit mai putin minciogul sa fie cu fir din aur sa nu il zgirie pe peste , salteaua pe care il pui sa fie saltea de copil pina in 3 ani eliberarea sa se faca cit mai lin sa nu ii vina ameteala la peste cind ii dai drumu inteleg toate astea , dar sa nu plantezi cu porumb uscat ca deranjeaza pestele si face caca maroniu e chiar culmea .
Si daca mergi la o balta in care crapul nu vrea decit la porumb uscat ce facem???S-au este strict pentru Tincabesti???

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de dajackal »

popescu59 - am inteles de pe toate threadurile pe care ai postat ca nu iti place balta Tancabesti, dar te rog sa incetezi pentru ca esti stresant. Nu stiu ce motive ai sa discreditezi balta, dar iti pot garanta ca marea majoritate a pescarilor care merg acolo se simt bine si isi refac abonamentul an de an.

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de silviu_ms »

tu daca ai manaca orez nefiert sau porumb uscat oare nu aia fi un pic cam "balonat"? Ia fa o inceercare si ai sa gasesti singur raspunsul la intrebarea ta....deja chiar nu faci altceva decat sa te discreditezi singur prin posturile tale, oricum nu au nimik in maneca "fiere" paorumbul uscat si laparoscopia si stai linisitit ca nu e asa usor precum pare, oamenii aia fac 12 ani de scoala pana sa ajunga acolo.....atata timp ca sunt zeci de pescari care dau 1000 de euro pe abonament si nu se plang revoltata asta a ta care da in penibil nu are nici o valoare
:oops:
spor!

suspectu
Mesaje: 48
Membru din: Sâm Oct 29, 2011 16:25

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de suspectu »

ma gandesc ca pestele din balta, sau mai bine zis din majoritatea baltilor este hranit cu tone de porumb uscat, e mai usor de folosit fara a fi nevoie de preparare, si atunci nu este posibil ca in timp pestele sa evite sa consume porumbul uscat si atunci cand nadesti cu boabe in loc sa atragi pestele pe locul nadit , de fapt il indepartam de pe nada??

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Cristi_Ionita »

suspectu scrie:ma gandesc ca pestele din balta, sau mai bine zis din majoritatea baltilor este hranit cu tone de porumb uscat, e mai usor de folosit fara a fi nevoie de preparare, si atunci nu este posibil ca in timp pestele sa evite sa consume porumbul uscat si atunci cand nadesti cu boabe in loc sa atragi pestele pe locul nadit , de fapt il indepartam de pe nada??

NU.
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Dan Serban »

suspectu scrie:ma gandesc ca pestele din balta, sau mai bine zis din majoritatea baltilor este hranit cu tone de porumb uscat, e mai usor de folosit fara a fi nevoie de preparare, si atunci nu este posibil ca in timp pestele sa evite sa consume porumbul uscat si atunci cand nadesti cu boabe in loc sa atragi pestele pe locul nadit , de fapt il indepartam de pe nada??

Tu daca mananci azi shaorma , desi stii ca te ingrasi ..si maine ti se face foame si nu ai decat shaorma la indemana :D , ce faci ?
Pescar de rând

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Cristi_Ionita »

sdaniel scrie:
suspectu scrie:ma gandesc ca pestele din balta, sau mai bine zis din majoritatea baltilor este hranit cu tone de porumb uscat, e mai usor de folosit fara a fi nevoie de preparare, si atunci nu este posibil ca in timp pestele sa evite sa consume porumbul uscat si atunci cand nadesti cu boabe in loc sa atragi pestele pe locul nadit , de fapt il indepartam de pe nada??

Tu daca mananci azi shaorma , desi stii ca te ingrasi ..si maine ti se face foame si nu ai decat shaorma la indemana :D , ce faci ?
Ce-ti mai place shaorma cu de toate :lol: :lol: :lol:
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Dan Serban »

Si un pic iute :lol:
Pescar de rând

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”