Boiles pentru TEN

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
dogpuf
Mesaje: 98
Membru din: Lun Noi 07, 2011 20:41

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de dogpuf »

Am citit si eu toate posturile, in cautare de informatii evident.Sper sa nu deranjez dar o sa merg putin pe langa subiect si sa incerc sa ating un subiect important din punctul meu de vedere.
Ce sa zic , dezamagire mare.
Culeg cu drag pareri avizate ,despre diverse subiecte, de pe forumurile de afara in engleza de ani de zile,cu mult inainte sa apara si noi vreun forum de vreun fel.Si va spun sincer ca sunt dezamagit de cata rautate si prostie intalnim la noi.
Trebuie sa fie ceva genetic la romani .
Meseria imi permite sa lucrez cu diverse nationalitati europene si asiatice.Si va spun cu regret ca romanul este sigura natie "proasta de gura" pe care am intalnit-o.Este foarte bun profesionist insa comenteaza si aici pierde foarte mult.
Sa nu credeti voi ca celelalte natii nu se supara si ei ,sau nu se enerveaza,dar iti arata cu tact cu ce i-ai deranjat si astfel evita creerea unui conflict inutil.
Asta se poate observa si pe forumurile de pescuit la crap din anglia,nicaieri nu o sa vezi debandada asta care exista in postul asta de ex..(si aici ma refer la dajackal vs cezarbibu :oops: )Asa ceva nu se permite!!!!


Asta inseamna civilizatie si noi suntem departe din pacate.
S-a adoptat si la noi sistemul C&R si este de laudat,cu toate ca inca mai sunt unii care nu concep sa nu gateasca "pestele prins de ei".Dar m-ar bucura enorm sa adoptam si decenta si eleganta intr-o discutie contradictorie . SI doar asa va fi constructiva si cel ce cauta un sfat il poate primi/accepta si de la cineva care "ii da o lectie" .


As aprecia mult daca moderatorii ar incerca sa faca putina ordine si sa impuna putina disciplina asa cum cere un forum destinat informarii untilizatorilor si nu poluarea lor cu fel si fel de comentarii acide si lipsite de orice respect.

P.S. Am verificat regulamentul :
Este tipulat foarte clar :

"b. atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament
civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat."

Dar la ce bun daca nu intervine nimeni !

Avatar utilizator
diccosmin
Mesaje: 407
Membru din: Dum Oct 03, 2010 19:46
Puncte: 0
Localitate: SB

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de diccosmin »

dogpuf scrie:.......Si va spun sincer ca sunt dezamagit de cata rautate si prostie intalnim la noi.
Trebuie sa fie ceva genetic la romani .
Meseria imi permite sa lucrez cu diverse nationalitati europene si asiatice.Si va spun cu regret ca romanul este sigura natie "proasta de gura" pe care am intalnit-o...........
..........
Asta inseamna civilizatie si noi suntem departe din pacate.
..............
!
Nu ai sa vezi vreodata civilizatie in Romania.
Intr-un supermarket la raionul cu paine si diverse, o individa rascolea chiflele cu mana desi avea la dispozitie manusi, cleste, pungi etc. I-am atras atentia , sa foloseasca ustensilele din dotare, desigur cucoana a sarit cu gura pe mine ca ce ma bag eu; i-am zis ca oamenii ca ea fac Romania de kkt, lipsiti de civilizatie, de bun simt etc, in sprijinul ei a sarit sotul ei: "pleaca bah din tara daca nu-ti convine aici".
Exemplele pot continua, dar nu e locul potrivit aici.

Burebista a unit triburi, apoi au venit romanii si o buna parte din pleava Romei a ramas aici. Turcii si-au pus amprenta bine asupra acestui popor (am inteles asta dupa un concediu in Turcia... debandada ca acolo n-am vazut nicaieri)
=> asa cum spui si tu este genetic + nivelul scazut de educatie + + + +

scuze de off topic

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”