SBS ROMANIA

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Încuiat
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

@Remus,
Da, ce ciudat..un alt user de aici e de acord cu ce spun eu.Si mai ciudat e ca habar nu am cine e :lol: Totusi , e reconfortant :)
@Alex
Intelege-ma, te rog: nu ma intereseaza SBS hu. Bune , rele, paralelipipedice sau in suspensie nu ma intereseaza.Ba vazand in ce stil comunica patronul prefer sa pun piatra langa carlig decat ce vinde el.Nah, mi-am zis si parerea..e a mea, respectati-o , va rog.
Repet, eu am scris aici deoarece m-a intrigat modul in care importatorul oficial din Romania a omis sa spuna ca vinde hu nu uk. In Romania, cand spuis SBS deja vezi stegul Marii Britanii, ce naiba.Tite stie foarte bine lucuruile astea...nu inteleg de ce nu le-a spus de la inceput. Atat. Sper, totusi, sa-mi explice. El sau altii care promoveaza SBS hu.

alex_mures
Mesaje: 264
Membru din: Mar Ian 29, 2008 19:52
Puncte: 0
Localitate: Tg-Mures
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de alex_mures »

Albert
ai dreptate cand afirmi ca dl. Tite trebuia sa anunte ca vinde hu nu uk......asta e timpul va clarifica lucrurile
respecte

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

alex_mures scrie:frate pescar regatean :wink:
cu ce te-am acuzat
Alex, nu la tine m-am referit, ci la Remus, ca prea e infierbantat asa pe subiectul asta pe toate forumurile...sper ca se alege si el cu niste nada gratis pe 2011 de la Zoltan, ca prea a muncit :lol: ....cheers

tocmai ma intrebam cand va interveni un moderator sa puna ceva ordine in topic si, cand ma uit sa vad cine modereaza pe aici, sa mor de ras :lol: ...e George Tite :lol: ...asa ca, Remus, da-i bataie, tati, linistit...sper sa se merite, mai ales ca am auzit ca e calitate nu gluma :lol: :wink:

Avatar utilizator
Zoltan SBS Owner
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 14, 2011 18:44

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Zoltan SBS Owner »

Albert scrie:@Remus,
Da, ce ciudat..un alt user de aici e de acord cu ce spun eu.Si mai ciudat e ca habar nu am cine e :lol: Totusi , e reconfortant :)
@Alex
Intelege-ma, te rog: nu ma intereseaza SBS hu. Bune , rele, paralelipipedice sau in suspensie nu ma intereseaza.Ba vazand in ce stil comunica patronul prefer sa pun piatra langa carlig decat ce vinde el.Nah, mi-am zis si parerea..e a mea, respectati-o , va rog.
Repet, eu am scris aici deoarece m-a intrigat modul in care importatorul oficial din Romania a omis sa spuna ca vinde hu nu uk. In Romania, cand spuis SBS deja vezi stegul Marii Britanii, ce naiba.Tite stie foarte bine lucuruile astea...nu inteleg de ce nu le-a spus de la inceput. Atat. Sper, totusi, sa-mi explice. El sau altii care promoveaza SBS hu.
Aceasta este parerea ta, pe care noi o acceptam, nu este nici o problema. Stilul in care imi redactez raspunsurile este in concordanta cu cel folosit de catre voi in postarile voastre la adresa mea. Ce astepti ca raspuns la atitudinea ta?
Iti doresc Fir Intins! si cat mai multe capturi cu piatra :). Stai linistit, vor ramane destui care vor pune pe rig produsele SBS! Doar sa nu te asezi langa ei pe balta, pentru ca va fi neplacut...:)
Cu stima,
Zoltan Kovacs

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Doru Ionica »

Am o nelamurire : :wink: Des Taylor e betiv ?? :x :x Am inteles ca a vandut firma ...da" si retetele ???!!! :lol: :lol:
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Avatar utilizator
Zoltan SBS Owner
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 14, 2011 18:44

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Zoltan SBS Owner »

iulian_i scrie:eu mi-as dori o clarificare a situatie, atat cat se poate...daca nu se poate, eu tot linistit dorm noaptea
spre deosebire de voi doi, eu nu iau apararea nici a SBS UK, nici SBS Hu, nu iau apararea nimanui...asa fac si ceilalti de pe topic, neluand in calcul pe cei care au un interes comercial oarecare
voi, insa, intr-o maniera total subiectiva luati fatis apararea SBS Hu, desi aici nu este deloc o confruntare, adica nu exista doua tabere care incearca sa o convinga pe cealalta de un anumit lucru....aici nu intelegeti voi cum sta treaba, iar discursul pe care-l aveti cu pretentia de a fi considerati impartiali, desi nu aveti niciun post argumentat, nu este decat o insulta la inteligenta celorlalti pe care nu vreti voi sub nicio forma sa-i lasati sa-si traga singuri concluziile...ba mai si incepeti cu tot felul de acuzatii puerile
Despre ce vorbesti? Aici nu este vorba despre SBS.uk sau SBS.hu.! Exista un singur SBS, care este proprietatea mea! Aceasta nu este un subiect de dezbatere! Este un FAPT!

Avatar utilizator
ReMuS
Mesaje: 181
Membru din: Vin Apr 18, 2008 23:30
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de ReMuS »

iulian_i scrie:
alex_mures scrie:frate pescar regatean :wink:
cu ce te-am acuzat
Alex, nu la tine m-am referit, ci la Remus, ca prea e infierbantat asa pe subiectul asta pe toate forumurile...sper ca se alege si el cu niste nada gratis pe 2011 de la Zoltan, ca prea a muncit :lol: ....cheers

tocmai ma intrebam cand va interveni un moderator sa puna ceva ordine in topic si, cand ma uit sa vad cine modereaza pe aici, sa mor de ras :lol: ...e George Tite :lol: ...asa ca, Remus, da-i bataie, tati, linistit...sper sa se merite, mai ales ca am auzit ca e calitate nu gluma :lol: :wink:
Domnule Iulian, te-ai indragostit de mine ( daca tot afirmi ca sunt "infierbantat"), de tot vrei sa ma bagi in discutii? :roll: :D
Glumesc...
Oricum, apreciez grija pe care o porti noului meu sezon de pescuit :wink:

Daca tot ne expunem parerile, il urmez si eu pe Albert :D
Observ ca prea va incrancenati..si zau...nu are rost ca userii acestui forum sa intre in polemici pentru niste fapte care privesc, in realitate, doar pe Zoli si pe Taylor(precum si firmele romanesti si ceilalti distribuitori si comercianti cu care Zoli este in litigiu).Noi, pescarii, ar trebui, zic eu, sa fim preocupati de calitatea unei nade, de discutii legate de eficienta acesteia, nu de cine este proprietarul, producatorul, daca este el roman, turc, englez sau de care ar mai fi, sa ii dam sfaturi cum sa isi promoveze firma etc. Dupa cum ati observat, eu mi-am ales deja "partea" si nada pe care o sustin, deci puteti spune linistit ca sunt subiectiv. Fiecare este liber sa folosesca ce doreste, chiar si pietre, daca asta crede de cuviinta, si, tot asa, sa creada ce vrea atat despre mine cat si despre Zoltan Kovacs, George Tite, Des Taylor etc. Important este sa putem comunica decent, si, alt lucru pe care il consider esential, daca punem o intrebare, ne exprimam o parere despre un produs, sau mai ales o persoana,(mai ales daca aceasta parere nu este prea "roza")pe un topic dedicat acestuia, si avem pretentia de a ni se raspunde pe un ton civilizat si, mai ales obiectiv, iar postarea noastra sa nu fie considerata "atac premeditat", sa ne prezentam. Asa va sti si cel intrebat cui ii raspunde, ca poate cel care intreaba este Nicolae Guta, Gogu Steriade sau cine ar mai putea fi :D .
Eu, cel putin , nu voi mai intra in polemica cu nici un user care nu se prezinta sau semneaza cu numele sau real, sa stiu si eu cu cine conversez (sa nu intelegeti ca asi vrea sa intru in polemici cu cei care se prezinta :D).
Nu vreau sa ma intind prea mult, pentru ca risc sa va plictisesc :D.
Cu stima,
Remus Lenghel

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

4 ani de zile am vandut SBS in Romania. Deci cred ca sunt in masura sa recunosc produsele originale ! Asa ca , saptamana viitoare voi face o vizita la Carpdiscount sau la Maimutoiu si o sa va impartasesc parea mea referitoare la SBS -ul actual.
Si, ca o completare, inca de prin 2006 aveam surprize cand primeam marfa din Anglia, cu Amino care exploda pe raft, pelete mucegaite , mixuri diferite sub aceiasi eticheta, bile diferite si ca culoare dar si ca aroma cu aceiasi eticheta, etc......
Chiar ii rog pe cei care stiu aceste aspecte sa intervina.... nu de alta, dar prea ii ridicam in slavi pe englezii astia.... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

Zoltan SBS Owner scrie:Stilul in care imi redactez raspunsurile este in concordanta cu cel folosit de catre voi in postarile voastre la adresa mea. Ce astepti ca raspuns la atitudinea ta?
Stilul in care ma astept sa-mi scrii,atat mie cat si celorlalti useri de pe forumuri, ar trebui sa fie unul echidistant. Faptul ca am niste nelamuriri legate de firma ta ar trebui sa fie un motiv pt. tine sa-ti sustii punctul de vedere coerent, cu hartii(daca e cazul) dar, in primul rand cu respect.
Pfff..nu ma potolesc.Invata ce-i aia marketing (pt. firma) si respect (pt clienti). Poate asa poti sa mai faci ceva damage control.
Aici nu este vorba despre SBS.uk sau SBS.hu.! Exista un singur SBS, care este proprietatea mea! Aceasta nu este un subiect de dezbatere! Este un FAPT!
Noi nu postam la adresa ta. Noi incercam sa ne lamurim de unde a aparut SBS hu. UN FAPT e ca exista SBS uk SI SBS hu...fie ca-ti place, fie ca nu. Use google sa vezi ca e asa..pana cand nu voi putea comanda produse SBS uk, de oriunde din Europa nu mai da verdicte...si nu mai striga la noi :) (vezi ce-am scris mai sus referitor la clienti).
Si inca ceva: daca tu pescuiesti si eu dau cu pietre langa tine poti sa dai cu mama bilelor iti garantez ca nu prinzi nimic..intelegi tu de ce :lol:
Cu acelasi respect: Albert.
@Remus. Nu ai cum sa demonstrezi ca SBS hu sunt de calitate. Pana acum nici dreq nu stia de ei. Sa le lauzi da, fa-o cat si cum vrei...poate ai fost printre putinii care au folosit bilele astea si ai avut rezultate. Nu contest. Dar de aici pana sa le compari cu originalele e drum lung..se cheama nume si renume,pe care Zoli nu le are..are decat un logo stilizat care seamana cu originalul..atat :)
@Vladut Fiind un om informat stiai ce vinde Tite. De ce n-ai spus de la inceput chestiile astea: si ca aia din uk sunt praf si ca ce se vinde acum e unguresc. Asta nu inteleg eu.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

albert, eu stiam ca sunt colaboratori si ca zoli este responsabil pe zona noastra. nu aveam de unde sa stiu ceea ce am citit aici, deci nu ma acuza. eu am zis ca cunosc f. bine produsele sbs si ca pot sa-mi dau seama daca sunt identice cu cele din ungaria, atat !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”