Infractiuni si "contraventii " la concursuri

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

Soni nu o sa intre in aceasta discutie niciodata(poate nu stie sau nu la interesat),dar...tot de la el am auzit ca "AUTODENUNTATORUL" era mai catolic de cat PAPA la acel concurs!Exista si accese de exces de zel din partea arbitrilor.Vizavi de concursurile din Ungaria .Acolo arbitri sunt angajati ai asociatiei care detine lacul +cativa voluntari ai respectivului club.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Dan scrie:Ghicitoare din categoria: IPOTETICE zvonuri, barfe.... daca tot ne intoarcem in timp!

2006, Toamna, concurs

Echipa de la pontonul xx este surprisa pescuind cu 5 lansete si primeste doar un avertisment.
Martorul intamplarii ,un renumit pescar de crap, deasupra oricaror suspiciuni. Nu va intra niciodata pe forum sa confirme.

Cine sa fie, cine sa fie? :lol:
Nu pescarul care ar putea confirma, ci echipa de la pontonul xx?
Am crezut ca te-ai linistit in ceea ce ma priveste...dar vad ca nu ai ingropat securea..OK!


Referitor la ceea ce ai scris mai sus (la modul bat seaua sa priceapa iapa) hai sa lamurim odata pentru totdeauna. Este vorba de concursul din toamna de la Tancabesti unde eu si Andrei Vladeanu pescuiam la pontonul 2 . Locul extrem de stramt (regulamentul prevede un stand de pescuit 8/8) nu permite executarea unui lanseu in siguranta (folosesc lansete Century 3.96 si las firul de la varf cca 1.5m.in lanseu). In stanga se afla pontonul 3 pe care este mai mult spatiu dar oricine merge la fata locului poate constata ca nu poti lansa decat pe acelasi vad cu pontonul 2 din cauza firelor de inalta tensiune. in conditiile in care Tite George care era la "stanga rapa" si venea pe jos cca 120m. pana vis a vis de mine sa nadeasca cu mana (lucru constata de Nae , Zvonko si fotografiat de mine ) , in conditiile in care la Vernescu ai cca 80m. stand de concurs nu am considerat o infractiune sa ma deplasez 30m. dreapta pentru a putea lansa , repet, PE ACELASI VAD DE PESCUIT folosind UNA DINTRE CELE 4 LANSETE , Acest lucru a fost filmat de Zvonko care se afla impreuna cu Cipica pe pontonul 1 si cred ca se poate observa din filmare clar ca aveam 3 lansete pe pontonul 2 si una pe 3 .

Penalizarea pe care am luat-o a fost pentru scoaterea unei lansete din ''stand " asta in conditiile in care nu existau standuri marcate si (ma repet intentionat) la Vernescu poate exista intre lansete si 70m iar la mine intre cele trei lansete de pe rodpod si cea de pe pontonul 3 era 25-30m.

p.s.
vad ca ai inceput o campanie de aparare a unui PUNGAS ale caror infractiuni SUNT MAI MULT DECAT DOVEDITE
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@dan cotelici

nu am mai scris de un an de scarba celor ca tine da acum nu ma mai pot abtine. tu HOTULE ajungi sa judeci pe altii despre corectitudine ? noroc ca nu te-a inzestrat d-zeu cu nici un gram de talent, ca nici furand nu poti castiga .

iar partenerul tau , celalalt hot italian(apropo italienii ne fac pe noi hoti..) a facut cel mai mare furt din istoria concursurilor din romania impreuna cu prieteni luio arbitri de sector :dragos si constanta. a castigat in ultima noapte cantarind 100 de kg fara semnaturi de la martori !!!!!!!

l-ai vazut pa nea maty plangand ? erau bani lui , HOTULE !

NU MAI JUDECA TU PE ALTII !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

de data asta, chiar ma erijez in aparatorul lui Tite si asta numai pentru ca logica mea imi spune ca nu poarta o vina chiar asa de mare.

1. daca se demonstreaza ca ce afirma Doloc este adevarat, atunci nu avem de-aface decat cu o tentativa nefinalizata
2. aceasta tentativa va putea oricand sa fie atribuita de catre cel ce-a facut-o doar drept o gluma (vezi oferta cu porcul), lucru care nu se pote dovedi.
3. chestia cu peste eliberet in minciog e veche, arbitrul unde era ?????
4. si pote cel mai important punct ete dupa parerea mea, pitorescul pe care-l emana Tite in cadrul oricarui concurs...vorbesc cat se poate de serios. Eu, vad un concurs fara Tite...gol...lipsit de populritate...fara sare si piper.

lasati-l in pace si urmariti-l cu atentie, poate nu-i chiar asa cum credeti si oricum, oricui i se mai acorda o sansa, dapai unuia nedovedit

daca n-am dreptate, atunci vorba Cuiva, sa arunce cu pietre cel fara de pacat !

@ Vijelie

dupa o aritmetica simpla, un arbitru ar trebui sa fie platit cam cu jumatate din premiul cal mare ca sa nu mai poata fi corupt...crezi ca s-ar putea ??? :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan B »

Incep prin a va spune ca va fi singura postare pe care o voi face asupra subiectelor dezbatute in acest topic. Pentru cine nu ma cunoaste sunt fostul asociat de la Fisela, dar eram prezent atunci cand s-au desfasurat cele 2 concursuri.
Incepem, cu Cupa Pelicanul 2007: echipa Coco – Pork au castigat meritat concursul clar, dar trebuie sa recunosc ca dl Doloc impreuna cu prietenul sau, pentru felul in care si-au facut datoria in noaptea respectiva, mi-au adus mie si echipei o liniste in plus, au dovedit ca au intr-adevar caracter. Nu acelasi lucru se poate spune si despre Arbitrul sef de pe acel sector pe care l-am prins cu mana in portbagajul asociatului meu, « imprumutand » niste bile, pentru ca acolo era nada noastra, asa sa vada si el cum sunt, dar fara a cere voie de la propietar. Oare unde s-or fi dus ? Dar, asta chiar nu mai conta.
Acum as vrea sa-i raspund dl Pangica despre cautarea «capturii», cu acuzele noastre voalate. Sa va prezint putin situatia: Coco, se urca in jeep-an, opreste la Pangica si Bibu in stand, in mijlocul zilei inaintea ultimei nopti si dupa un salut prietenesc, fara sa se fereasca de privirile noastre, scoate de pe locul de langa sofer un sac de bile 10-15 kg, martori sunt ambii asociati. Mai stau putin de vb si ce sa vezi d-l Pangica se apuca de nadit serios, pana bineinteles termina bilele. Si ca si cand nu ar fi fost suficient mai nadeste in continuare cu cupa nadire niste kg bune. Am uitat sa va mai spun un lucru : pana la momentul respectiv aveau 1 peste, daca nu ma insel !!!!! Banuiesc ca si-a facut datoria de «prieten».
Acum as vrea sa trec la subiectul doi, despre calificari. In primul rand trebuie sa va specific dl Vladeanu ca eu, personal, il cunosc pe Badica la nivelul de salut, cum mai merge treaba ?, banalitati, si in nici un caz nu se pune problema de asemenea strategie prezentata de dl Zarguzon. Daca m-ati fi cunoscut poate nu ati fi aplecat urechea la spusele dl Zarguzon, care datorita unei noi infrangeri la calificari, nu stia pe cine sa mai dea vina. As vrea sa se mai stie ca echipa Fisela, pe parcursul calificarilor a discutat telefonic numai cu Nick Manoiu, doar atat, NICIODATA cu Zarguzon ; a fost suparat pesemne pe nada folosita de intreg lotul, care din pacate, o recunosc, nu a dat randament si nu era nada lui. Banuiesc ca s-a gandit ca altul ar fi fost rezultatul daca mergea pe nada lui, de aici faptul ca a avut si o nada tampon, a lui (ascunsa), de care nu a spus celorlate echipe din lot, iar rezultatul echipei lui a fost mai bun decat a celorlalte de pe alte sectoare ( respectiv loc-ul 4, iar celelalte 2 echipe locul 5).
Oricum, pentru toata lumea, va spun sincer, din cate stiu eu, nu s-a discutat asemenea strategie la CALIFICARI, iar toata povestea este o noua ofruscare a dl Zarguzon !!!!!!!
PS : imi pare rau ca nu sunt prezenti aici, in acest topic, cu informatii, fosti si prezenti asociati ai Fiselei, care au participat la cele doua concursuri.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Mesaj de viorel doloc »

[quote="cornelserbu"]@ Viorel Doloc

se pare ca fara sa vreau, te-am facut un fel de erou, totusi, nu vreau sa te mai supar si-mi pare sincer rau ca am intervenit, dar trebuie facuta o specificare: lingau nu este totuna cu incoruptibil, iar postarea pe care ai facut-o la inceputul topicului reflecta prea multa adulatie la adresa unui grup restrans de pescari si chestia asta nu mi-a dat pace... :lol:

in rest, sincere felicitari pentru atitudinea ta, mai ales ca ai dat in vileag exact omul care a tinut mortis ca echipa mea sa fie eliminata...si-a dat probabil seama imediat de oportunitate si a tinut-o leandra. Si ca un om integru, asa cum dovedesti ca esti, ar trebui sa duci dezvaluirile pana la capat si sa dai nume si de la celalalt concurs...numai bine si fir intins la CC de anul viitor[/quote] V-ati intors la 180 de grade ! De ce? Acum va raspund la afirmatia dvs.-"aparatorul lui TITE" : 1.Tentativa a fost nefinalizata......!RASPUND: Cred si eu, din moment ce eu nu am acceptat nimic de la TITE! 2.Aceasta tentativa......drept o gluma.RASPUND:Daca "gustam' acea gluma?3.Nu ma priveste acest subiect. 4.Idem 3.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

pt. Babita
"au gresit pt ca zarguzon nu e genul de persoana cu care sa faci astfel de combinatii. trebuiau sa se gandeasca ca zarguzon ar putea face publica chestia asta!"=afirmatia ii apartine lui Marian Oprea
"m-am despartit de partenerul meu pt ca era un hot, el fiind cel care a propus aranjamentul la calificari"=afirmatie partener Babita reprodusa de Andrei Vladeanu in magazin la el
e adevarat ca ai vorbit doar cu Nik dar spre regretul tau telefonul era pe speker si din cate stiu acesta este inca in viata; dar oricum nu are nici o importanta atata timp cat tu insusi in magazin la Marian Oprea ai afirmat ca nu trebuia sa "vomit " la Andrei Vladeanu si era mai bine ca dupa doar 24 ore de la inceperea concursului sa fac aranjamentul tau ca sa ne recuperam banii de taxa; adica sa furi cu mina mea;
in alta ordine de idei nu a afirmat nimeni ca Radu stia de acest plan, asa ca nu mai incerca sa te transformi din hot in victima;
nada nu are nici o importanta si nu s-a discutat acest aspect in timpul concursului; s-a preferat o cale mai usoara decat sa se incerce sa se prinda peste;

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Infractiuni si "controverse la concursuri

Mesaj de viorel doloc »

ANDREI(VLADEANU) TE ROG FRUMOS SA-L SUNI PE "NEA SONI".Dupa concurs, i-am cerut o carte de vizita(lui TITE nu:DE CE OARE?) SILLAI ALEXANDRU, Tel:0262228039,0722219988,E-mail:siltrix@clicknet.ro,STR.Paltinisului 1/A,ROMANIA-MARAMURES-BAIA MARE-CP 430393.Acum ,te rog frumos,pana nu o va face altcineva care "sa-l intoarca din drum"(ar fi pacat, pentru ca asa cum l-am cunoscut eu, este adevarat OM.)

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Cristi Y scrie:
Dan scrie:Ghicitoare din categoria: IPOTETICE zvonuri, barfe.... daca tot ne intoarcem in timp!

2006, Toamna, concurs

Echipa de la pontonul xx este surprisa pescuind cu 5 lansete si primeste doar un avertisment.
Martorul intamplarii ,un renumit pescar de crap, deasupra oricaror suspiciuni. Nu va intra niciodata pe forum sa confirme.

Cine sa fie, cine sa fie? :lol:
Nu pescarul care ar putea confirma, ci echipa de la pontonul xx?
Am crezut ca te-ai linistit in ceea ce ma priveste...dar vad ca nu ai ingropat securea..OK!


Referitor la ceea ce ai scris mai sus (la modul bat seaua sa priceapa iapa) hai sa lamurim odata pentru totdeauna. Este vorba de concursul din toamna de la Tancabesti unde eu si Andrei Vladeanu pescuiam la pontonul 2 . Locul extrem de stramt (regulamentul prevede un stand de pescuit 8/8) nu permite executarea unui lanseu in siguranta (folosesc lansete Century 3.96 si las firul de la varf cca 1.5m.in lanseu). In stanga se afla pontonul 3 pe care este mai mult spatiu dar oricine merge la fata locului poate constata ca nu poti lansa decat pe acelasi vad cu pontonul 2 din cauza firelor de inalta tensiune. in conditiile in care Tite George care era la "stanga rapa" si venea pe jos cca 120m. pana vis a vis de mine sa nadeasca cu mana (lucru constata de Nae , Zvonko si fotografiat de mine ) , in conditiile in care la Vernescu ai cca 80m. stand de concurs nu am considerat o infractiune sa ma deplasez 30m. dreapta pentru a putea lansa , repet, PE ACELASI VAD DE PESCUIT folosind UNA DINTRE CELE 4 LANSETE , Acest lucru a fost filmat de Zvonko care se afla impreuna cu Cipica pe pontonul 1 si cred ca se poate observa din filmare clar ca aveam 3 lansete pe pontonul 2 si una pe 3 .

Penalizarea pe care am luat-o a fost pentru scoaterea unei lansete din ''stand " asta in conditiile in care nu existau standuri marcate si (ma repet intentionat) la Vernescu poate exista intre lansete si 70m iar la mine intre cele trei lansete de pe rodpod si cea de pe pontonul 3 era 25-30m.

p.s.
vad ca ai inceput o campanie de aparare a unui PUNGAS ale caror infractiuni SUNT MAI MULT DECAT DOVEDITE
Cristi dupa concursul de la Hobaia mi-am dat seama ca meriti respect.
Ceea ce nu vrea nimeni sa inteleaga este ca eu nu-l sustin pe tite.
Punct!Daca se dovedeste ca TITE a furat atunci sa fie pedepsit.S-a spus ca Hamude si Soni pot sa sustina ca Tite e HOT.ASTEPTAM!Pana una alta si eu sunt HOT cf. spuselor lui ilarion.
Asteptam.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

ilarion moldoveanu scrie:@dan cotelici

nu am mai scris de un an de scarba celor ca tine da acum nu ma mai pot abtine. tu HOTULE ajungi sa judeci pe altii despre corectitudine ? noroc ca nu te-a inzestrat d-zeu cu nici un gram de talent, ca nici furand nu poti castiga .

iar partenerul tau , celalalt hot italian(apropo italienii ne fac pe noi hoti..) a facut cel mai mare furt din istoria concursurilor din romania impreuna cu prieteni luio arbitri de sector :dragos si constanta. a castigat in ultima noapte cantarind 100 de kg fara semnaturi de la martori !!!!!!!

l-ai vazut pa nea maty plangand ? erau bani lui , HOTULE !

NU MAI JUDECA TU PE ALTII !
Normal ca trebuia sa apari si tu.Comentarii de javra anonima ...aservita!
Aport!
The second best is the first loser!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”